Motorne testere

Zbog toga sto su STIHL i HUSQVARANA skoro pa domace masine.Recimo TOMOS je sklapao HUSQVARNA testere i tako je bilo nekako logicno da ih ljudi kupuju.Mnogi nasi ljudi su gastarbajtovali u Nemackoj pa je tako bilo logicno da kupuju STIHL.Tako su kupljene i moja Tomoska i 026.A za DOLMAR verovatno ljudi nisu ni znali da postoji.
 
Ja sto sam davno cuo je da je stihl marketingom unistio dolmar testere koje su u ono vreme bile kvalitetnije od stihla. Tako je i husvarna kupila partner i jos neke firmice koje su sad fabrike hobi alata da bi brend ostao u punoj moci. Makita je kupila dolmar i koliko cujem da su vecina zadovoljna tim motorkama ali gde se proizvode i kakve su licno neznam.Pitanje je i servisa i delova koji ipak su mnogo manje rasprostranjeni kod nas
 
A tek ovo ,ova je testera 250e u austriji okruglo sa rukavicama,torbom za testeru sve full full ,a kladim se da ce neki nas silibajzer da je plati preko 300e ,dovoljno da je crna i lepa na oko ,mislim mozda i vredi ,ali kada neko pocne nesto da pise stiglo iz inostranstva,neznam nista,tamo kosta 500e ,meni nije potrebna,na njoj to pise... itd...

http://www.limundo.com/kupovina/Mas...cCULLOCH-ORGINAL-DONESENA-IZ-NEMACKE/35321309
Jel neko ima iskustva sa novim modelima Mccullocha znam da su stari modeli vrhunskog kvaliteta. Mcculloch kao marka testere je
slabo zastupljena kod nas verovatno zbog rez delova
 
Pisali smo vec o tome,McCulloch je preuzela Husqvarna i njima namenila kucnu paletu proizvoda,dakle manje i hobi masine
 
Treba mi znanje ili iskustvo nekoga od vas. Drugaru na Jonseredu 2260 samo novom (radilo 10ak sati) se desava sledece - ne moze da upali, nece ni da zabruji ono pod sauhom, a kad odvije svecicu i krene da druka previse goriva izlazi. kad okrene testere da otvor za svecicu bude ka zemlji izlazi gorivo, a posle 20ak drukanja u tom polozaju stane. Sumnja na membranu karburatora. Da li se nekom desavalo slicno i da li je ovo ozbiljno nesto, za servis ili ne.?
 
Treba mi znanje ili iskustvo nekoga od vas. Drugaru na Jonseredu 2260 samo novom (radilo 10ak sati) se desava sledece - ne moze da upali, nece ni da zabruji ono pod sauhom, a kad odvije svecicu i krene da druka previse goriva izlazi. kad okrene testere da otvor za svecicu bude ka zemlji izlazi gorivo, a posle 20ak drukanja u tom polozaju stane. Sumnja na membranu karburatora. Da li se nekom desavalo slicno i da li je ovo ozbiljno nesto, za servis ili ne.?
Tu nesto sa varnicom ne valja,a to sto ima toliko goriva u cilindru je normalno,jer svakim verglanjem (ako ne upali) on usisa pomalo goriva i skladisti u cilindar.Neka proba sa svezom i tacnom mesavinom i novom svecicom,ako i dalje nece,onda u servis.
 
Hvala kolegama na komentarima i mišljenjima, jer i moje razmišljanje je slično. Naime kada sam pre tačno 20 godina kupio Dolmar motornu testeru, bukvalno sam kod svih bio "izvikan" a kupovina nazvana greškom. Međutim, od tada pa do današnjeg dana mene testera služi perfektno. Zamenio sam jedino mač, svećicu i poklopac auspuha koji je bio izgoreo i verovali ili ne, ništa drugo (nekoliko lanaca kao potrošni materijal ne računam). Nisam ja drvoseča ali nisam ni neko kome testera služi tek da bi je imao. Bilo je godina kada je sekla drva za tri domaćinstva, od obaranja, iskraćivanja na metar, pa na kraju za šporet, plus korišćenje na redovnom održavanju imanja, neke građevinske radove i slično. Nikada se nije desilo da "presisa", da ne može da upali, dešavalo se da stoji duže od sedam-osam meseci i upali na "treći kanap". Ne znam kavog kvaliteta su ove koje se danas prizvode, isto tako pretpostavljam da je neko od kolega imao drugačije ili loše iskustvo, ali ovo je zaista moje lično koje sam sa vama hteo da podelim.
Znam da ću se sada malo udaljiti od teme, ali bih napisao nešto što je po mom mišljenju donekle slično. Pre 15 godina u Nemačkoj kupio sam Grundig televizor koji dan danas radi odlično, trenutno u sinovoj spavaćoj sobi i po nekad se ne isključuje danima, ali nikad do sada nije bio u servisu, zamenjen samo daljinski. Razgovarajući često sa prodavcima i serviserima i pitajući se zašto ih kod nas ima tako malo u prodaji, odgovori su bili gotovo identični. Kvalitet je neosporan, ali marketing i nekonkurentna, odnosno viša cena na našem tržištu glavni razlog. Tu sam eto negde pronašao neku paralelu, između ova dva po meni vrhunska Nemačka brenda.
Napomenuo bih da ovo nije nikakva reklama, ne bavim se ničim sličnim, već lično mišljenje ali i iskustvo ...
 
Nema sumnje oko Dolmara,to sto ih je preuzela Makita nista ne umanjuje kvalitet tih masina.Po ko zna koji cu put ponoviti,da trenutno na trzistu vladaju kvalitetom;Husqvarna,Jonsered,Stihl,Dolmar i Oleo - Mac,sa napomenom da se Stihl i Husqv.kao najpoznatiji,ali nikako i najkvalitetniji brend najvise kopira od ovih kineskih ludaka,pa tako ostale 3 nemaju tu vrstu problema.Cene jesu takve kakve jesu,imaju asortiman za sve korisnike,pa ko sta voli,blizina servisa i eventualno garancija je ono sto mogu da odrede izbor nekog buduceg kupca.
 
Zakacio ga majstor Midan i rastrugao celom duzinom,a takodje i zicu koja se vidi u gornjem desnom uglu.Kaze "Acko,ja ga zakaci.Oseti po testeru da je naisla na nesto,al nema stajanje.Ko ce staje"?:osmeh:
Posle nesto pricamo da smo mu dali milijardu ne bi mogo da ga nadje,a ovako po sred srede.
 
A tako sam ja nagrabao sa bagremovim debloj jer sve urasla bodljikava zica kroz njega. A ranije rodjak je to poskidao i isekao zice ravno sa deblom i urasle unutra. Ubio sam se jedan trupcic dok sam presekao pa sam i video zbog cega. Po celoj duzini sam bodljikavu zicu prokrojio a lanac se tako lepo izostrio da ga je pola nestalo dok ga nisam doveo u red
 
Nazad
Vrh