Motorne testere

Jel komplikovano da se zamene membrane na 026 i 290?Razumem se u mehaniku,ali oko testera nisam nikad cackao pa bolje da pitam.
 
Ma ne,odvijes 2 matice,pazljivo izvuces karb.vodi racuna na crevo i holender,skini sajlu od gasa,potom odvijes 2 srafa sa jedne strane karb.i zamenis membranu (pazi da je ne okrenes i da dihtung lepo legne),tako i sa drugom stranom gde ima samo jedan sraf.Kad vec skidas karb.ocisti sito i izduvaj ga kompresorom,nemoj da preteras sa pritiskom.
 
To me je zanimalo.Nije meni problem da odvijem par srafova i da razbucam to,ali reko da nema neka "caka",nesto na sta treba da se obrati posebna paznja i tako.Uglavnom sad mi je jasno.
 
Za slikovito objasnjenje ne znam da li ima.Pokusaj da uzmes zicu kojoj ces na jedan kraj da napravis kukicu,a sa tom kukicom zakaci crevce sa filterom u rezervoaru i izvuci napolje kroz cep rezervoara.Kad izvuces otkaci filter i drugi kraj crevceta sa karburatora.Onda uzmi pa vuci na neku stranu,ne znam na gde bi trebalo da izadje,ali videces vec.
Kad stavljas novo ono se naravno ubacuje od spolja.Uzmi ulje za mesavinu pa malo namazi otvor gde treba da prodje crevce i namazi malo i ono prosirenje na crevcetu sto naleze na otvor.To je da bi lakse ubacio crevce na mesto.Kad ubacis opet zicu u sake i vrati filter na crevce,ako nije skoro menjan pozeljno je da stavis nov.U principu to je postupak,e sad ne znam koliko sam lepo objasnio.
 
d.vece,nek su srecni ovi praznici,i iman jedno pitanje,na husdvarnu 137 izbaca mi ulje na odusak,znaci toci i to dobro,neznam u cemu moze biti problem,izvadio sam odusak on potpuno supalj,nema u njega nista,mora da je ispalo,znali ko sta ide u njega i sta bi moglo da se stavi,moze li filter od cigara i ako nema nista smije li se cepovati posto nema da se kupi
 
Poslednja izmena:
1959927_981434118548955_5182040691041078706_n.jpg
 
Koliko ja znam, prvi položaj je isključeno, drugi je radni položaj, u trećem leptir zatvara na pola, a u četvrtom do kraja. Kad je hladna u četvrti dok se nejavi, čim prvi put da znak prebacim u treći i pali odma. U tom položaju radi na obrtajima većim od ler gasa i polako vrti lanac, čim dam gas preskoči u radni i to je to. Kasnije za paljenje uglavnom koristim radni položaj (drugi), a ako sam pravio pauzu u treći i nema da omane.

7de2db83eebe2ff823ecc52ec216fbbf.jpg
 
Sve si lepo objasnio, puno bolje od mene, upravo tako i samo tako i ja radim, s tom razlikom da kada se "javi", stavljam u "radni položaj" (2.) umesto kao ti u treći, ali kada je potpuno hladna posle višednevnog "odmora", i staviš u treći položaj umesto u četvrti, OBAVEZNO presisa, dešavalo mi se x puta...
E sad, da li je leptir potpuno otvoren ili delimično, manje je važno od toga da moraš da skidaš svećicu i luftiraš jel je presasala...
Da li se i tebi desilo ikada da staviš odmah u treći i tako pališ, i da li je presisala?
Pitam iz razloga da nije u pitanju kakav drugi mogući defekt pa se ovo dešava?
Inače imam 180-ku, slična je 90% 170-ki, gotovo identična, razlika u detaljima (da ne širim priču dalje)...
 
Dešavalo se svašta, mada tad nisam znao kako treba pa pokušavao u svim položajima (sem isključeno). Nekad presisa, nekad ne. Opet bilo je situacija kad hoće upaliti samo kad cipelom držim gas do pola, nevezano za položaj, a sad samo radim kako sam gore opisao i nema problema. Preko zime u njoj nema kapi goriva, bilo kad da naspem par puta potegnem uže dok povuče i mora sastaviti. :)
 
Sve si lepo objasnio, puno bolje od mene, upravo tako i samo tako i ja radim, s tom razlikom da kada se "javi", stavljam u "radni položaj" (2.) umesto kao ti u treći, ali kada je potpuno hladna posle višednevnog "odmora", i staviš u treći položaj umesto u četvrti, OBAVEZNO presisa, dešavalo mi se x puta...
E sad, da li je leptir potpuno otvoren ili delimično, manje je važno od toga da moraš da skidaš svećicu i luftiraš jel je presasala...
Da li se i tebi desilo ikada da staviš odmah u treći i tako pališ, i da li je presisala?
Pitam iz razloga da nije u pitanju kakav drugi mogući defekt pa se ovo dešava?
Inače imam 180-ku, slična je 90% 170-ki, gotovo identična, razlika u detaljima (da ne širim priču dalje)...
Dobro je napisao Philby,kod hladnog motora,saug (4.) par puta dok se ne javi,potom polozaj 3,tad je saug zatvoren,ali je dodat rucni gas,kad teastera upali,ima nesto veci obrtaj,ali jednim pritiskom na gas,on prelazi u radni rezim,dakle prazan hod.Motor presisa gorivo zbog prevelikog broja puta verglanja,ako ne upali (javi u slucaju hladnog motora),ne treba pokusavati vise 4-5 puta,nesto nije u redu (nije ispostovana procedura,losa svecica,paljenje,karb......i jos 300 k...a)Dakle kada je sve u redu,saug,kad se javi,jedan polozaj iznad,kad upali,brzi stisk na gas i to je to.Kada je vruca,dovoljno je da bude na radnom polozaju,kada je negde izmedju,onda polozaj 3 i to je to
 
Meni se jednom desilo sa mojom nesrecnom MS 290 dok sam u sumi spremao drva ona poce da menja zvuk kao kad nestaje mesavina i ja je odma ugasim.Pogledam,ono stvarno prazan rezervoar pa uzmem i dolijem da ga napunim.Normalno da je upalim u radni polozaj,ama nema sanse,nista.Skinem svecicu da nije presisala,ali nije,a i dalje nece da upali.Ja popizdim i zamalo da je zavrljacim u potok,ali se setim da je prebacim u polozaj za hladan start,znaci saug i ako je zagrejana.Prebacim ja,potegnem uze par puta i ona se javi,ja na treci polozaj,a ona odma upali i posle je normalno radila i palila i gasila.Sta li joj je tad bilo uopste mi nije jasno.
 
Nije imala sta da presisa,sve je jadna isisala :haha:Kad ostane bez goriva (ili ostaje bez goriva ,menja zvuk i dobija turazu),postupak paljenja treba uraditi kao kad je hladna.Postupak je olaksan kod masina koje imaju pumpicu (manje testere,trimeri...).
 
Napisao sam da sam je odma ugasio,znaci nije se sama ugasila.Mada koliko puta se i sama ugasila i potegnem par puta da povuce mesavinu i bez problema upali na radni polozaj.Eto,sad me podseti da im je tesko bilo da stave pumpicu nego treba da vucem ko konj,a Villager ima pumpicu i to za mnogo manje pare.
 
Nazad
Vrh