Motorne testere

kakva je procedura skinuti uljnu pumpu na stihl 028 i koliko kosta nova uljna pumpa...
Ako me secanje dobro sluzi, mislim da treba da skines onu plasticnu deklu oko zvezde i lamele (kvacila). Ispod imas zupcanike koji se cesto pojedu, proklizaju i pumpa ne baca ulje. kad skines tu deklu, dalje ce ti se samo kazati. Ja se ne secam bas najbolje jer sam to radio pre 5-6 godina
 
Ako se dobro sjećam nemaš potrebe skidati kvačilo a ni bubanj kvačila, zupčanik pumpe je zadnji ako se gleda od radilice i njega drže samo dva osigurača (zegera). jedan je ovakav

4115499_zpsa5f8f26e.jpg
a drugi ovakav
11004_zps84648b73.jpg
 
kakva je procedura skinuti uljnu pumpu na stihl 028 i koliko kosta nova uljna pumpa...
Skidas redom,osigurac,dobos,iglicasti,lamelu (odvrce se),pre pumpe imas pogon pumpe (ruka) koja se uklapa na zupcanik pumpe i na dobos kvacilai samu pumpu koja je vezana sa dva srafa na telu testere i na njoj crevo koje ide u uljni rezerv.Sto se cene tice,ne znam da li je ista kao na 024 i 026,ali se krece od 2500,00 do 4000,00 din,zavisno od proizvodjaca.
 
Ne znam za 028 (mislim da nema),ms 260 (026 stara) ima sraf za stelovanje,nalazi se ispod,kad okrenes testeru za 180 stepeni,proveri,ako nema nikakva rupa sa srafom u dnu,onda nema,dakle ne moras da je rasturas da bi to saznao.Koji ie razlog menjanja/rasturanja ?
 
Skidas redom,osigurac,dobos,iglicasti,lamelu (odvrce se),pre pumpe imas pogon pumpe (ruka) koja se uklapa na zupcanik pumpe i na dobos kvacilai samu pumpu koja je vezana sa dva srafa na telu testere i na njoj crevo koje ide u uljni rezerv.Sto se cene tice,ne znam da li je ista kao na 024 i 026,ali se krece od 2500,00 do 4000,00 din,zavisno od proizvodjaca.
Pumpa je mislim drugacija od 026 i pogon dobija preko 2 plasticna zupcanika. Postoje 2 tipa dekli i zupcanika, ali ako je to bilo davno, zaboravio sam kako izgleda
 
Jeste,sada gledam video (by tintoreti),u tom slucaju kvacilo se ne vadi,mislio sam da je slicna 026
 
Sve ocisceno i izduvano vazduhom.... ali nece da podmazuje lanac,nije moja testera od drugara je a imam neprevazidjenu tomos f61....

- - - - - - - - - -

Sve ocisceno i izduvano vazduhom.... ali nece da podmazuje lanac,nije moja testera od drugara je a imam neprevazidjenu tomos f61....
Da napomenem nije ovako kao sto je tintoreti postavio snimak pumpa je ispod kvacila....
 
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]Ovakva je pumpa...nazalost zupcanici su se pojeli...dali mora cela da se kupi ili ima posebno osovina sa zupcanikom.....P.S kad se ostri lanac na testeri pod kojim uglom je najbolje ga ostriti....
 
Nazad
Vrh