Motorne testere

Za pare koliko kosta nova, ta testera vredi ali za ono zasto je namenjena. Malo je jaca ms180(ima klip 38, umesto 37 kod ms170).
Ja dosada nisam video klip sa jednom karikom. Skoro sam osvezavao jednu ms180 i dobio sam klip sa karikama debljine 1.5mm(original je 1.2mm), sto smatram da je dobro racunajuci na trajnost.
Znaci moj savet je kupiti tu testeru za taj novac.
husdvarna 61ff ima 1 kariku
 
Sad nesto gledam podatke za MS 170 i MS 180 i ispade MS 170 teza za celih 300 grama,a iste testere.:sta:

Danas bio u prodavnici i gledao 170 i 180 i prodavac kaze da je teza 170 za malo...

Razlika je u ceni skoro 4000din.. Za 170 je cena oko 19.000 a za 180 je cena oko 23.000din..

Lagane su kao pero...
 
Moguce da je do tog ergostarta,ako ga MS 170 ima,a MS 180 nema.
Inace moj drug vec godinama ima MS 180 i znam da je lagana kao pero,ali mi eto bilo cudno da je slabija MS 170 teza.
 
MS 180 moze dobiti jos snage ako se na nju stavi karburator od ms250. Standardno ima 2ks, a kada se stavi potpuno podesljiv karburator moze se izvuci jos najmanje 0.3ks. Definitivno se oseti.
Ja imam MS192 koja ima klip 37(kao ms170), ali je radi boljeg karburatora i jos nekih sitnica dosta prgavija i od ms180.
Dobre su te male Stihl testere, i definitivno vredi imati jednu i ako se ima velika testera.
 
Već 3 godine imam ms 230 i mogu vam reći da sam prezadovoljan. Za svoje potrebe testerica odlična. Potrošio sam već tri lanca na njoj ali sam odmah u startu stavio manji mač od 35 cm sa 25 zuba kao na ms180. Za sada ni jedan problem samo redovno čišćenje od piljevine i pranje filtera(filter je plastični i lakše se čisti nego onaj filc na 180). Inače koristim i jednu i drugu i nije velika razlika u težini ali oseti se u radu razlika u radu pogotovu u obaranju punim mačem. Još kad se dobro nabrije onaj pico lanac pravi čuda svidja mi se jer je rez uži, manje piljevine a i tako kompenzuju manjak snage
I može čovek lepo raditi sa njom ceo dan nosati je po šumi kao igračku i preko granja i panjeva kad se raskresuje i nema ledja da ti pucaju
 
Bez problema joj mozes staviti i piko micro lanac(1,1), pa ce da bude jos brza. Nije za obaranje, ali za raskresivanje je sigurno bolji.
 
Uz moju 023 je fabrički došla ta kombinacija, manji mač i lanac 25 zuba. Kad neko vidi krene zajabancija kako je to dječija igračka, ali meni je ta igračka sasvim dovoljna da spremim drva za zimu. :)
Radim sam par dana po nekoliko metara i do sad mi nije trebala veća testera jer siječem samo grab i bagrem, a kod nas su oni do 40-50 cm maksimalno.
 
Isto tako se smeju ljudi za moju 026 sa macem 37cm,kazu da je igracka,ali sece ona kao zmaj i odlicno sluzi.
Inace Philby,primenio sam onaj tvoj savet za lepljenje stafova sa lakom za nokte i stvarno deluje.Posto mi sa stare tomoske ispadli srafovi ja na svaki malo namazem lak i zategnem i posle potrosim rezervoar,a svi srafovi i dalje na mestu,da ne poverujes.
 
@AcaOpel
Imas lagani lepak za osiguranje koji bi ti bolje osiguravao vijke od laka za nokte.
Mozes ga kupiti kod Wurth-a, Henkela, Loctite itd.
Malo je skuplje od laka za nokte, ali je neophodan za razne namene..

26-tica nikom ko nesto zna nemoze biti smesna..
 
Radi i ovaj lak za nokte poso za sad,a i tomosku ne koristim puno,a jos sam imao lak kod kuce pa da ne kupujem lepak stavim njega.
Pa to je sto ljudi ne znaju,a vole da se podsmevaju,to je nesto najgrdje.
 
Profesionalni alati i specijalni proizvodi su odlični, ali ne isplati se uvijek ići i kupovati za neke sitnice. Nekada i jeftina zamjena radi posao, a pogotovo u zabiti gdje nećeš naći ništa drugo. :)
Ja sam se isto mučio sa tim maticama, one sa osiguračima nisam mogao naći i jedan čiča koji je radio kao mehaničar u vojsci mi to predloži. Od njega sam isto vidio foru za podešavanje zazora svjećice na motokultivatoru (0,7 mm). Stari kuhinjski noževi su baš te debljine i u svakoj kući si imao alat za provjeru. :)
 
Primetio sam problem kod 026 pre par dana u šumi je počela da mi se zaleće ( kao kad je raštelovan karburator , a gorivo privijeno) i skoro da ne reaguje na šaf H tek kad ga baš odvijem dobije onaj ok pun zvuk. Pošto je ovo vreme super verujem da ću danas imati vremena da joj skinem karb i filter goriva i da sve to očistim verujem da je samo zaprljano .
 
Nazad
Vrh