Motorne testere

Ja sam sa ovdasnjim servisima imao veoma lose iskustvo, pocevsi od ovih koji kao popravljaju kola i iza kojih covek vecito mora da sredjuje.
A ko ima gomilu poljoprivredne mehanizacije, ako nije sam sposoban popravljati i inovirati, bolje da odmah ode u neku drugu profesiju.
 
Slazem se ima svakakvih majstora bas iz tog razloga sto svi sve znamo. Kod nas se kaze "Cim je vise babica , kilavo dete".
Mene najmanje kosta da mi neko nasteluje testeru, to nikad nije skupo. Vise me deru na necemu sto nisam ni sam svestan i to me nervira a za dobrog majstora ne treba zaliti pare.:ppozdrav:
 
I moj cale malo da presteluje 038 i na kraju u servis!!!!!!!!!! Nema sanse da radi kako treba!!!!

Koji je fabricki mac za Stil 064??? Da li je 50cm???? Da li bi mogla da radi sa 60cm macem????
 
stihl 051 av elektronik...dizne rastelovane, u medjuvremenu sam kupio drugu testeru, ako nekome treba , mozda za delove ....051 upali ali ja ne umem nista oko dizni...
 
Nešto ovako? :D

white9.JPG
 
Ima li neko Stil 090??????/ JA sam video samo 070 ali 090 nisam nikad... Koliko je to cudo jako kad moze toliki mac da tera!!!!
 
Obicno je 45cm sasvim dovoljan. Realno koliko puta u zivotu ste presekli deblo vece od 1m u precniku? Nikad ili par puta u zivotu ako se ne bavite profesialno secom drva.
Mozes i ti staviti dosta veci mac i na tvoju 64ku ali realno ti ne treba i samo je visak duzine i tezine, skuplji lanac i potrosnja ulja....
 
Realno samo par puta sam i video drvo deblje od 1m u precniku.. A isekao nikad.. :haha: Ubacicu slike kad odem po jedno deblo to je bilo NAJDEBLJE drvo u mom braniku i ono je sigurno blizu 1m u precniku...

Meko drvo je upitanju nemam pojma kako se zove...
 
Ja imam dvije topole, jedna je bijela i jedna crna i morat ću nažalost da ih režem uskoro jer su u koritu rijeke a znamo šta se dešavalo sa rijeka u toku nedavnih poplava. Obje su stare oko 45 godina i prečnik debla im je pri zemlji preko 1.5m. Pojma nemam kako i ko da mi to obori i izreže - gdje da nadjem nekoga sa testerom koja može sa time da se nosi?!. Visoke su oko 25m.
 
Zanimljiv test....

[video=youtube_share;Rztm0HM9XzE]http://youtu.be/Rztm0HM9XzE[/video]
 
@Zombie
Tvoja 56-tica to obara bez problema. Ja sam prije 20 godina radio bas sa 056 obaranje tih velikih stabala.
Dobra priprema, znaci trebalo bi da sa sajlama povezes i nategnes na stranu na koju zelis da padnu.
Nije jednostavno(jer postoji faktor straha), ali je princip isti kao i za obicna drva.

@ Tintoreti
Taj prorez za klin sluzi da se postavi hidraulicna dizalica, a ne za podrezivanje. Ovi likovi su ovo lose oborili, drvo im ode na stranu(bas zato sto nisu postavili dizalicu), i posto nisu ispravno rezali ostetili su pocetak debla.

- - - - - - - - - -

Ima li neko Stil 090??????/ JA sam video samo 070 ali 090 nisam nikad... Koliko je to cudo jako kad moze toliki mac da tera!!!!

Jos jaca od ove na slici je 090G koja ima i reduktor. Najjaca koju su pravili je imala klip 68 i celih 168cm3.
 
Boze ljudi pa koliki mac moze da tera ta 090G?!!!!!!!!! Ima li to uopste neko u Srbiji ili jok to sluzi samo za Sekvoje.. :osmeh:

Video sam u servisu 070 ali 090 i 090G nisam nikad... Kozna koliko para se to moze naci bilo bi lepo da se ima ovako.. :osmeh:
 
Ovih dana sam uzeo malo da razradjujem 064,posle zamene Cilindra,klipa i sve ga ostalog u vezi toga nisam je razradjivao upalio sam je svega dvaputa (nisam imao vremena)... Posto ova kisa pada imao sam vremena da je pustim da radi u mestu na ler gasu uz povremeno blago dodavanje gasa... Potrosila je do sad jedan rezervoar,planiram jos jedan da potrosi u mestu tako i posle da pocnem polako da rezem tanja drva sa njom.. Da li je to dovoljno ili treba jos da je razradjujem??? U servivu su mi rekli ovako 2 rezervoara i posle polako secenje... Sta vi mislite???
 
Nazad
Vrh