Motorne testere

Pazario sam danas stihl ms 250, moze li mi neko reci nesto vise o njoj, koliko je pouzdana, koliko je rezervoar, potrosnja goriva? meni treba za max 20 metara, da li bi to smela da izreze za 1 dan? ili bi morala da se ladi, kao sto procitah za ovu ms 180?

Ma kakvo 'ladjenje se ovde pominje?:osmeh: Testera ima svoje hladjenje i to joj je dovoljno. Jedino treba voditi racuna da se peraja na cilindru ne zapuse od prljavstine i samo pun gas. Ako je dobro nastelovana i ima dobru mesavinu nema sta da se 'ladi.
Testera koju si uzeo moze dnevno da istruze 20m sigurno ali dali mozes ti to da izdrzis, pitanje je. Nije za komercijalnu upotrebu ali je sigurno dorasla zadatku.
Samo sipaj i nemisli :cool:

Sent from my PMP5097CPro using Husqvarna autotune :haha:


 
Ma i nece nikada da izreze 20m u jednom danu, tih 20 m za 4-5 dana,. za sebe sam kupio i spremacu ogrev 10 dana, odmaramo i ja i ona:osmeh:... duze cemo ziveti, . zna li neko koliko potrosi goriva na metar drva, na 2 reza?
 
Ne bi smela vise od 150ml do 200ml (metrice na dva reza),ali moras da znas da na potrosnju direktno utice,ostrina lanca,duzina maca,tvrdoca (vrsta) drveta,procenat vlage,podesenost karb.Kad je sve ovo optimalno,a sece se u ramovima,onda za tvojih 20m spremi 4l mesavine.
 
I ja bih reko da je potrosnja vise kao sto kaze Bi Zeleni,rezervoar za 1m tvrdih drva,narocito ako se sece na 3 reza.Mozda vece i jace testere sa vecim rezervoarima vise isecu,ali za ove manje mi se cini da je potrosnja tu negde,znaci sigurno vise od 200ml/1m.Opet da kazem da nemam iskustva sa MS 250 pa mozda i nije tako.
 
Cekaj malo,prvo Bi Zeleni,kazes 1 rezervoar...koliki je taj rezervoar (ml),da li si sekao na dva reza i da li se dobro secas ?
Aco,nije na 3 reza vec na dva,sto za trecinu smanjuje potrosnju,ti si napisao procenu odokativno ?
Imam ms 260 koja je jaca za 0,4ks od ms 250 i prema tome sam napisao onu potrosnju,i sve gore navedeno.Uostalom neka napuni rez (nesto manje od 0,5l) pa neka vidi,tako sam i ja radio jer me je interesovalo

- - - - - - - - - -

Ok u isto vreme su dosli postovi,dakle 250 ml na 3 reza ili oko 180ml na 2 reza
 
Ja sam napisao odokativnu procenu za secenje na 3 reza iz iskustva sa slicnim testerama i ne mora da znaci da sam u pravu.Sad je vec sve jasnije,ali je najbolje da kolega natankuje svoju MS 250 i da licno proveri potrosnju.
 
Testirao bih je ja, ali je problem sto sam ogrev za zimu vec spremio, icepao i spakovao, sad bih trebao da kupim da bih je testirao, xaxa. inace zet ima ms 290 i njegova potrosi na 5 metara 2 litre goriva, na 3 reza, . ostane sigurno u rezervoaru kad zavrsi jer se ne ugasi.
 
Zavisi koliko su debela drva i kako se radi, da li ide jedno po jedno ili se složi pa par odjednom. Potom stanje testere, lanca i sve ostalo.

Uglavnom nama koji spremamo samo za sebe potpuno je nebitno koliko ćemo potrošiti jer to ide do 10-15 litara. S godine na godinu dvadesetak evra za mješavinu, nikad mi nije padalo na pamet da mjerim potrošnju. Zapravo jeste, ali uvijek nekad preko zime kad testera odmara u zimskom snu. :D
 
Ja znam da moja MS 290 u sumi kad spremam metrove sa jednim rezervoarom koji je 560ml napravi 3m drva i to na teskim terenima.Kad je malo bolji teren i kad su cistija drva moze i do 3,5m sa rezervoarom.Kad secem na trupcice,drva su umetrena i secem na 3 reza tako sto sinem ceo mac u drva i samo vucem unazad,tad sa rezervoarom isecem oko 2m,odnosno sa 2,2l oko 8m drva isecem.Drva su hrast i cer.
 
Zavisi koliko su debela drva i kako se radi, da li ide jedno po jedno ili se složi pa par odjednom. Potom stanje testere, lanca i sve ostalo.

Uglavnom nama koji spremamo samo za sebe potpuno je nebitno koliko ćemo potrošiti jer to ide do 10-15 litara. S godine na godinu dvadesetak evra za mješavinu, nikad mi nije padalo na pamet da mjerim potrošnju. Zapravo jeste, ali uvijek nekad preko zime kad testera odmara u zimskom snu. :D
Testera je fakticki nova, mada mozd aja mislim da je tu mozda i neiskustvo , a i ostrenje lanca. Inace drvo je grab i bukvai mogu reci da su drva bila suva. ja inace ogrev za sledecu sezonu kupim na kraj zime, ostane ljudima ne mogu prodati, uzmem jeftinije,. za sledecu sezonu je kupljeno, iseceno i spakovano jos pocetkom marta.
 
Ne znam u kojoj temi da se obratim po ovom pitanju pa sam odabrao ovde.
Naime, drugar ima da proda gater ili ti kruznu testeru za pilanje greda i trupaca. Nasao sam na njoj da pise PRAEVALI, precnik tockova je 68cm, metalno postolje za secenje je dimenzija 75x90cm, koliko sam mogao da vidim i izmerim moze da sece trupac precnika do 65cm, sve to pokrece elektromotor Rade Koncar od 5,5kW 7,5hp 1440 o/min, uz to ima i dvoje kolica koje se krecu po sinama i sine u duzini od nekih 12m od prilike. Interesuje me koliko bi to moglo da vredi jer hoce da proda
 
Nazad
Vrh