Motorne testere

Slika od pre par godina, Partner s55 i stihl ms290...

xkveoj.jpg
 
Kineske pijacne ne dolaze u obzir,naravno tu spada i Villager.
Ja sam pre 3, 4 godine uzeo Villager i do sada nisam imao ni jedan jedini kvar, a poprilicno je koristim. Kostala je oko 110, 120 evra, nova. I mene su mnogi ubedjivali, nemoj uzimati, ali se ne kajem. Naravno dobro je imati bolju testeru, ali treba i platiti :osmeh:.
 
Kod mene u selu ima dosta Viladzera,od 100% sigurno je 70% zavrsilo na vecnim lovistima,to je za hobi posao(po meni),i sta se one razlikuju od ovih kineskih pijacnih kad imaju identicnu masinu,kvalitet isti.Imam viladzer masinu za pranje koja je raspala(cim istekla garancija) a koristena je jako malo i kad sam uspeo da dobijem servis da pitam za popravku oni mi rekose da oni uopste nemaju delova,samo moze cela pumpa da se kupi nova.Kad sam otvorio pumpu to je tako jadno uradjeno,a namotaj na motoru kao da je rucno namotavan nekom izguzvanom zicom.Izvinte:off_topic:

Ja sam sa Stilom 017 uspevao da izguram 18 rezervoara za dan(250 gr),znaci dorucak ujutru rano i u sumu ceo dan,samo dolivanje,skoro bez odmora do uvece.I dan danas je cilindar ko nov i radilica.Nema pregrevanja i tih problema samo patos gas.

029 je takodje znala da se negasi po ceo dan,nisam brojao rezervoare ali za 017 sam taj dan brojao,mozda je nekad bilo i koji vise ali nisam nikad brojao.

Neznam kako je na ovom Partneru reseno hladjenje,jer i on mora da se ladi uz pivo ili moze bar 3-4 rezervoara bez pauze.
 
Upravo u tome i jeste fora. Ljudi hoce da kupe nesto jeftino a da rade mnogo sa time. Neka Stihl napravi motorku za 100 evra pa da vidimo kakva ce biti :osmeh: . Znali bi i oni iz Villagera da naprave nesto bas kvalitetno kada bi prodavali za 600 - 700 evra. Ja koristim motorku, a jedan poznanik trimer i bukvalno bez problema. Naravno da ne koristim profi, ali motorka je sebe odavno isplatila. Sve u svemu, kome treba dobra motorka i da radi cesto i teske poslove, neka se "isprsi" i neka kupi nesto dobro. Meni da treba nesto bolje, tj. za vise posla pre bih kupio polovnu Stihl nego novi Villager, ali za hobi Villager i je i vise nego dobar.
 
mirko ja imam vilagera vec 7god. 3ks i sklon je grejanju to je istina.ali odradjuje posao bez problema .moja preporuka ti je VGS 24. ta testera je identicna mojoj samo manje snage i mnogo manje problema i po meni najbolja od vilagera. samo voditi racuna da se nepritiska u seci nego svojom tezinom da reze i nema problema. delovi izrazito jeftini i dostupni i ima garanciju. nikakve razlike spram partner testere sem dostupnosti bolje za delove i servise a to mnogo znaci. ili sleduje nesto renomirano polovno a to za te novce nema a da ce posluziti. mnogi imaju kod mene tu 24 i nemaju problema. koliko novaca toliko muzike ali ja sam za ove novce koje sam dao zadovoljan vilagerom.
 
Ma nek uzme polovnu dobro ocuvanu 018, 021, 023, 025.
Donose iz Nemacke ljudi cak i jedva koristene, to i da plati 150€, opet se isplati jer bar radi kako treba.
Sto se tice malih testera, i ja najradije koristim moju ms192t.
Sa svojih 3.5kg sa macom i gorivom, uzivancija raditi sve do 25cm debljine.
Potrosnja je smesna.
 
Villager 24 kosta 16500din,kad se vec imaju te pare doda se jos i kupi se Stihl ms170 za 3000 din vise.Posto sam probao Vilager 24 to je totalno mrtva testera kao i sve kineske u odnosu na 017 ili 018,moze ona da radi ali malena stilovka je za nju ubica,da ne kazem zilet.Budimo realni,vilager testere vrede nesto malo vise od najjeftinije kineske,eto zbog servisa i garancije.Krajnje je bezobrazno imati cenu od 16500 din za cistu kinesku testeru.

Jao boze,kineska motorka Iskra sa oznakom kineske masine PN3800,strasno
http://www.shopmania.rs/alati/p-motorna-lancana-testera-iskra-pn-3800-2923565

- - - - - - - - - -

Ma nek uzme polovnu dobro ocuvanu 018, 021, 023, 025.
Donose iz Nemacke ljudi cak i jedva koristene, to i da plati 150€, opet se isplati jer bar radi kako treba.
Sto se tice malih testera, i ja najradije koristim moju ms192t.
Sa svojih 3.5kg sa macom i gorivom, uzivancija raditi sve do 25cm debljine.
Potrosnja je smesna.
I ja sam za to da uzme neku 017,018,netreba bolja jedino ako izleti za iste pare 021,023,025 ali tesko je to nekom ugurati u mozak.Video u oglasima Partner 340S za 110eura i neodustaje,hoce kakav takav brend ali da je nova:osmeh:Logika je kao zasto bi kupovao polovno kad ima nova za te pare,samo da nije i u ovu Partnerku upakovana neka kineska pijacna masina a spolja lepo obradjena:osmeh:

- - - - - - - - - -

Zvao sam za ovu Partner,ima garancija 2 godine,ovlasteni servis u Subotici,ako se nesto desi salje se brzom postom testera u servis o njihovom trosku i naravno popravka i delovi dzabe dok traje garancija.
 
Mirko,za te pare koju god da uzme,bilo novu ili polovnu ne moze da ocekuje nista sem hobi varijantu za sitne poslove.Stalno spominjes kineske i da one nisu za vece poslove i to je ok.Medjutim spominjes 017,018,ms 290 i dizes u nebesa,a one su takodje hobi varijante i nisu za profi upotrebu.Stric nek odvoji malo vise para ili nek uzme bilo sta za 100e i nek radi kolko radi jer mislim da za te novce sa nijednom nece da se usreci.
 
Opet ponavljam,svaka Stihl i Huskvarna je profesionalna testera.Kod mene 017 radi 100% profesionalno,znaci ne stedi se uopste,gde nemoze pritiska se da moze,jeste da umire u debelom hrastu ali ide i ne plasi se posla kao i svaka stilovka,nije ona dzabe skupa,isplati se,naravno kao i huskvarna.

Svaka testera koja moze da radi bez odmora,znaci samo dosipanje,a da joj pri tom nista ne smeta takav rad na duze staze je za mene profesionalna testera.

Takodje mi nisu jasne ove konstatacije da je netreba pritiskati vec lagano sa njom,da treba odmarati,hladiti je,mozda bi bilo dobro i koje ladno pivo da popije da se osvezi:osmeh:,znajuci sebe ja bi takvu testeru polupao posle prvog kvara ili gasenja zbog pregrejanosti:osmeh:a kako sam citao neko je vec to i uradio posle mesec dana koristenja
 
Mirko je u gornjoj konstataciji da je svaka Stihl i Husq testera profesionalna delimicno u pravu.
Tehnika koja je u ugradjena u njihove tzv.amaterske testere je prakticno ista sa aspekta performansi i tehnologije.
Profesionalni modeli jesu optimizovani za dugotrajniji rad i prvenstveno za jednostavnije odrzavanje, ali to uopste ne znaci da ce nikasil sloj na cilindru ms460 duze trajati nego na cilindru od ms290. I jedan i drugi uz pravilno podmazivanje(mesavinu) i ostar lanac ce trajati prakticno isto. Konstrukcija na amaterskim testerama je takva da je jeftinija za masovnu proizvodnju ali je i smisljena tako da kada testera odradi svoje , jeftinije kupiti novu nego popravljati staru.
Problem je sto se na ms290 ako dodje do ostecenja cilindar menja 4 sata a na 026 za 1 sat.
Ja, recimo, kompletnu ms200t odradim za 2 sata, a za 025 mi treba 4.
Kineske testere su uradjene za iskljucivo hobi korisnike.
Znaci Hans ili Dzek treba da odsecu desetak grana sa svoje jabuke/breze u lepo negovanom dvoristu i posle im ta testera celu godinu uredno spakovana stoji na cistom drvenom stolu nove supe za alat.
I one se za taj garantni rok od dve godine, naravno, nikad ne pokvare.
A nas Milojica ili Zivorad tu amatersku testeru nameste da reze godisnje na Goliji 200 kubika tvrde grabovine/prljave vitlom izvucene hrastovine i porede je sa Stilovkom od 950€.

prim.autora: licnosti i dogadjaji su izmisljeni
 
Dobro ako je on delimicno u pravu,on je u pravu za sebe,ja za mene znam sta i kako.Pomogli smo valjda kolko smo mogli i to je to.Nego Mirosti posto se ti dosta razumes u motorne testere da mi pojasnis nesto.Ako po tebi ms 460 i ms 290 imaju istu trajnost,zasto za amaterske pise recimo "za izradu 15 do 25 kubika" ili slicno?To mi nikako nije jasno,valjda su profi testere kvalitetnije i dugotrajnije.
 
dodao bih ovde pojacane kovane radilice i magnezijum blokove i jos neke performanse koje odlikuje profi masinu (dekompresor,vise alu delova...),ali ne bih reagovo da je pominjao samo 029,vec nam prica o 017 kao neunistovoj masini koja jede zivu decu i obara svakok dana po ko zna kolko kubika
 
Nema potrebe komentarisati, Ako je covek zadovoljan tom malom testericom ne znaci da ce je stihl uvrstiti u profi modele. :osmeh: Ako vam treba profi model zna se sta ce traziti a to sigurno nece biti 017 ili 018 model stihla ili husqvarnina 36ca, za mene je onako kako propisuje fabrika i to je to i siguran sam da to nije dzabe. U jednu se ne isplati ulagati jer je karburator 50e a ona cela nepunih 200 a u drugu je 70 ali ta kosta 1000e. Mislim da je samo jedna od poenti jasna, ima ih jos dosta.
 
@Aca Opel
Radilica je kovana i na 017, cilindri se rade i obradjuju u Mahle- na istim masinama, nikasil prevlaka takodje ima zajednicku tehnologiju. Kuciste nije nikad ni na jednoj od cistog magnezijuma, nego je uvek legura u kojoj u nekom procentu ima Mg-a.
Ponavljam da je tehnologija ista i za amaterske i profi.
Moja ms192 je deklarisana kao amaterska, ali je uglavnom koriste profesionalci jer je za kilo laksa od super brze i super skupe ms200.
Znam dosta profesionalaca koji radije biraju 025 nego 026 jer je takodje laksa a isto je "ljuta" na gasu.
Ne kazem da je Mirko u pravu sto reze debele hrastove sa malom 017 ali je u pravu kad kaze da je u svim Stihl testerama profi tehnologija.
 
Kao sto sam napisao imam ja i 026,dzabe bacene pare,nista specijalno,samo malo laksa i sva u plastici ,a plastika istog kvaliteta.
Pogledajte na sajt Stila i lepo pise za MS290(029)"najprodavaniji model iz ove klase uređaja",dzaba pise da je 026 profesionalna,najbolja i malo jeftinija.




- - - - - - - - - -

Kod mene se jako dosta sece suma,da kazem svaka kuca i najvise ima 029 i 017-018,obicno ih kupuju za raskresavanje.Dosta se i kupovao Vilager ali to je bilo u pocetku,sad skoro nisam cuo da je neko kupio kad se opekli.
 
Poslednja izmena:
Ja recimo ne volim 029 ali to je testera koja radi posao.
Ja bih recimo uvek pre preporucio 025/26 nego nju. Nikad jos nisam video tu testeru a da je prgava i ostra. Negde su je sto bi rekli 'ustrojili'.
 
Mirko opet iznosis neistinu i mesas babe i zabe.Briga mene koja je testera za tebe i tvog strica najbolja i koja je profi,a koja ne.Medjutim moze ovo da cita neko ko ne zna nista o motornim testerama,a hoce da kupi neku za sebe ili strica,ujaka,tetku...Citajuci ovo pisanije takva osoba,da kazemo laik lako moze da dodje u zabludu.
Dakle imam 026 i odgovorno tvrdim da nije sva u plastici i da ne moze 017 ili ms 170 da joj prismrde.Moja 026 ima vecinom metalne delove,providan rezervoar,regulaciju protoka ulja i ima kandzu za razliku od 170 i 180.Tvoja ako je plasticna mozda nije original.
Ne zbog mene,nego zbog ljudi koji nemaju iskustva sa testerama ja te molim povedi malo racuna sta pises.:ppozdrav:
Postavljao sam dosta slika,ali evo nije me mrzelo da postavim jos dve.Cisto da se vidi kako izgleda prava STIHL 026.Slike 170 i 180 i 290 imate na njihovom sajtu.
 
Poslednja izmena:
Aco skini taj srp i cekic sa avatara stvarno si gori od Cercila :haha:
Ma sve su testere dobre samo da se srtuze..... 'ajte nemojte biti smesni, dizete tenziju kao neka deca oko besmislenih stvari. Ako je njemu profi 017 netreba mu to uskracivati , mani ga. Svako ima pravo da pise sta misli a na citaocu je da odluci ko je u pravu a ko ne.
 
Nazad
Vrh