Motorne testere

Ako je samo informativno, onda ne nemoze se razbusivati cilindri na testerama novije proizvodnje, u sustini moze ali prakticno je neispalativo i potrebna je strucnost i alat....
Da napomenemo da nisu svi cilindri i klipovi presvuceni ovom legurom, ima tu jos dosta toga sto nebi trebalo prosecnog korisnika da interesuje.
 
Evo stigao mi komplet za ostrenje i mogu reci da je fantastican.Tacno vidim gde sam pravio gresku pri ostrenju.Sve leve zube(gledano odgore) sam ranije dobro ostrio,jer su mi bili na ruku,ali desnim sam malo zaobljavao gornju reznu povrsinu.Sa sablonom nema greske,za svaku preporuku
 
Odlicno, ako si zadovoljan netreba menjati::super::. Dok se navikne ruka znaci dosta.....

- - - - - - - - - -

A ko je rekao da su klipovi presvuceni legurom?
Hajde prosvetli nas sa delom od ''dosta''.
Nisam se vama obracao ali kad vec insistirate evo odgovora:cvetic:

Ja sam rekao da su klipovi presvuceni legurom.
Nezelim da vas ja "prosvecujem", ako vas to interesuje sami cete naci gde mozete da se edukujete. :ppozdrav:
 
Odlicno, ako si zadovoljan netreba menjati::super::. Dok se navikne ruka znaci dosta.....

- - - - - - - - - -


Nisam se vama obracao ali kad vec insistirate evo odgovora:cvetic:

Ja sam rekao da su klipovi presvuceni legurom.
Nezelim da vas ja "prosvecujem", ako vas to interesuje sami cete naci gde mozete da se edukujete. :ppozdrav:

Da, da...
Forum i sluzi da se izlupetamo i da nista pametno ne kazemo, ali da ipak ispadnemo pametni.
 
Ja sam jednom u sumi napravio silom prilika 11-12 metara drva bez ostrenja lanca i to nije to.Jednostavno nisam poneo turpiju i moraosam,a inace pravim 6 m bez ostrenja ili ponekad ga posle 3 samo procistim.
 
Opet polemika ,evo ovako moze se uraditi hilznovanje ,tintoreti je upravu ja nisam pricao o isplativosti,ali nemogu reci ni da je skupo ni da je jeftino ,samo kazem da se moze uraditi na bilo kojoj leguri,predpostavljam da danasnje cilindre rade veoma lose tako da nije veliki izdatak ni kupiti nov ,ali stojim iza toga da se moze sve hilznovati,drugo hilzne se stavljaju ako se ide na standard moze se i ubaciti veci klip na prvu specijalu ,koliko to ima uticaja kod motorne testere neznam nisam tako nesto radio,ali teodorica pitaj posto je nov deo a ja cu proveriti kod ovog kolege posto je takva parada kod njega da se razbusi i uradi hilznovanje pa cemo znati da li se isplati ali ja mislim da se isplati jel kada stavis hilznu samo posle toga ona moze pojesti klip a ne obrnuto
 
Ja sam jednom u sumi napravio silom prilika 11-12 metara drva bez ostrenja lanca i to nije to.Jednostavno nisam poneo turpiju i moraosam,a inace pravim 6 m bez ostrenja ili ponekad ga posle 3 samo procistim.
tacno tako (silom prilika),neko ovde napisa da je stavljao i jestivo ulje umesto lancola (da se zavrsi posao,SILOM PRILIKA),ali da postane pravilo 10 kubika bez ostrenja,tj.ako nije tako onda je lanac bez veze naostren,zvuci u najmanju ruku preterano i smesno
 
Zar je bitno koliko ce ko iseci od ostrenja do ostrenja, ako se cuva lanac isecices vise ako zakaci malo zemlje i kamena istupice se pre.
Valjda se lanac ostri kada je tup a ne kada iseces odredjen broj kubika. :cool:

Nikad nisam racunao koliko cu iseci od ostrenja do ostrenja. Kad je tup, ostrim, kad je ostar, struzem. Neznam kako je moguce u kubicima odrediti kad ostriti lanac jer je upitno na koliko se ti kubici seku.
 
Poslednja izmena:
Ma moze sve:
-Hilznovanje cilindara motornih testera,
-Klipovi na specijale(valjda negde i postoje), presvuceni legurama
-Ostrenje svakih kubik drva
-jestivo ulje za lanac, preradjeno u mesavinu itd, itd....

Samo veselo, idem i ja nesto popiti, pa ce i kod mene biti idila..
 
Ma moze sve:
-Hilznovanje cilindara motornih testera,
-Klipovi na specijale(valjda negde i postoje), presvuceni legurama
-Ostrenje svakih kubik drva
-jestivo ulje za lanac, preradjeno u mesavinu itd, itd....

Samo veselo, idem i ja nesto popiti, pa ce i kod mene biti idila..
izgleda da si ti vec nesto popio!
 
Da presiječem polemiku, i da se pohvalim, poslije višemjesečnog dvoumljenja polovnjak/nov Stihl MS180/nov Villager, konačno sam presjekao i kupio Villager VGS24 na popustu 130 evra. Ima dvije godine garancije, Oregon mač i lanac, Walbro karburator, 45 ccm i 2.4 KS. Za mene sasvim dovoljno, nadam se da će me služiti jednako dobro kao i trimer. Hvala i kolegama forumašima na pomoći i savjetima.
 
:ppozdrav: Da te sluzi bar 20 godina bez kvarova .

- - - - - - - - - -

tacno tako (silom prilika),neko ovde napisa da je stavljao i jestivo ulje umesto lancola (da se zavrsi posao,SILOM PRILIKA),ali da postane pravilo 10 kubika bez ostrenja,tj.ako nije tako onda je lanac bez veze naostren,zvuci u najmanju ruku preterano i smesno

Mozda je jestivo ulje i bolje od ulja za lanac koje mi je kupio stric proslog leta. Neko u zelenoj flasi retko ko pi ......a lanac suv ne masti se ni malo posle secenja. Otac jesenas kupio modricino za lance , mastan lanac kao da nije strugao a ulje 3 puta gusce od onog sto je stric kupio.
 
Da presiječem polemiku, i da se pohvalim, poslije višemjesečnog dvoumljenja polovnjak/nov Stihl MS180/nov Villager, konačno sam presjekao i kupio Villager VGS24 na popustu 130 evra. Ima dvije godine garancije, Oregon mač i lanac, Walbro karburator, 45 ccm i 2.4 KS. Za mene sasvim dovoljno, nadam se da će me služiti jednako dobro kao i trimer. Hvala i kolegama forumašima na pomoći i savjetima.
neka je srecna kupovina :ppozdrav:
 
Da presiječem polemiku, i da se pohvalim, poslije višemjesečnog dvoumljenja polovnjak/nov Stihl MS180/nov Villager, konačno sam presjekao i kupio Villager VGS24 na popustu 130 evra. Ima dvije godine garancije, Oregon mač i lanac, Walbro karburator, 45 ccm i 2.4 KS. Za mene sasvim dovoljno, nadam se da će me služiti jednako dobro kao i trimer. Hvala i kolegama forumašima na pomoći i savjetima.
Nek je sa srecom i dobro da te sluzi i da isece par hjiljada kubika pa posle kako hoce.

Mozda je jestivo ulje i bolje od ulja za lanac koje mi je kupio stric proslog leta. Neko u zelenoj flasi retko ko pi ......a lanac suv ne masti se ni malo posle secenja. Otac jesenas kupio modricino za lance , mastan lanac kao da nije strugao a ulje 3 puta gusce od onog sto je stric kupio.
Ja sam pisao za jestivo ulje,ali je covek sa njim napravio mesavinu.
 
Nazad
Vrh