Motorne testere

Darosavac je napisao(la):
Sta mislite o ovome?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kYhh_i5wc2o&feature=search[/youtube]
ovaku sam i ja imao samo mali mac to je stihl 070
 
Telnet@

Zaboravih bitnu stvar , kada stelujes H , testera je sa macem i lancem , drzis pun gas , pa ako to nisi radio neka ti neko pomogne jer uopste nije naivno da turiras testeru a drzis samo jednom rukom dok drugom stelujes. Kad nadjes najvisi broj obrtaja , odvrnes ( ne da zavrnes ) za 1/4 kruga, otprilike.
 
Darosavac je napisao(la):
I kakva je bila?Jel se dobro pokazala?
nista posebno nemoze ovim novim ni vode da nosi jeste jaka ali spora do boga jedino mi se svidjalo sto ima sa strane pumpicu i mozes dodatno da druknes da bolje podmaze lanac sto sam i primetijo na snimku da covek radi
 
Ja cu mog kineza da nastelujem na maksimum obrtaja pa sta bude bude . Imam drugo testere pa me boli uvo za njega. Kolko radi da radi. Nego tad ce da trosi i vise goriva jbg .
Post je spojen: [time]1282846141[/time]
_________________________________________________
Evo testere koju sam nedavno kupio : [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=65_Z4q2-mLk[/youtube] _________________________________________________ Evo uporednog testa husqvarne 450e i stihla ms260: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vwIJghMkaaE&feature=related[/youtube]
 
Darosavac je napisao(la):
Service man....Kada bih kupovao nov Stihl koji bi mi preporucio?Za oko 20 m godisnje drva..... :ppozdrav:
bilo koji ako je nov :ppozdrav:

to su zanemarive cifre za stihl , ja dnevno pičim i više od 20 metara , doduše samo u metrice
možda nešto u stilu 29ke bi ti odgovaralo , više ti zavisi od veličine drveta u šumi

ja sam prije imao samo stihl 009 i zadovoljavala je potrebe jedne kuće , polako i pamet u glavu i malo više vremena i sve sam sa njom rezao , inače šuma mi nije velikog prečnika pa je moglo
 
Mozes uzeti Stihl MS 180 taj ce ti biti dobar za 20 metara drva,ali ako mislis ici u sumu onda od 29-ke pa na gore.
 
Ja sam danas sklopio mog kineza. Dok je imao nesto malo novog benzina radio je odlicno. Poceo sam da mu stelujem dizne ali je nestalo goriva . Potom sam sipao malo stare mesavine , prilicno je dosta stara . I desilo mi se da je u pocetku super radio samo poceo da se gusi . I onda upali pod sauhom i radi cim mu vratim sauh on pocne da se gusi i ugasi se . Da li je to zbog mesavine ? Sta bi moglo da je u pitanju ako nije mesavina ?
 
Problem je manjak goriva , a razloga moze biti vise , cak i stara mesvina.Najcesce je ili zapusen filter goriva u rezervoaru , ili probusen isti pa trunje zapusi sito u karburatoru.Kreni prvo od sveze mesavine.
 
Znaci sveza mesavina , Pa onda filter u rezervoaru , a ako nista od toga ne bude bilo onda otvaranje , razvaljivanje i ciscenje karba. Ja sam u pocetku mislio da je tu problem do toga sto sam malo pomako diznu. Ali kako god da je namestim on se isto ponasa . Ako nista od ovoga ne uspe onda cu da probam da zamenim ceo karb i stavim karb sa dolmara 112. Ali to u krajnjem , krajnjem slucaju . Javicu vam sta sam uradio prekosutra pa ce mo videti sta i kako . Hvala na pomoci. :ppozdrav:
 
Imam jednu nedoumicu:koja od ova tri ulja za mesavinu za ovu malecku testeru MS 170?
dwfe3m.jpg

2dv7jhi.jpg
 
Neka kineska , nema na njoj marku ali je potpuno identnicna fivei od 1,7 kw . Do sada je radila tri godina bez problema i isekla silu drva.
 
neledr@ Izaberi od ova tri samo ono koje je zapecaceno sa folijom na otvoru flase kad odvijes poklopac. Ostalo je sve lose i nezapecacene flasice je mogao da puni ko god je hteo i da sipa svasta u njih. Ja kupujem samo sinteticko huskvarnino ulje i to uvek zapecaceno sa folijom koji ne mozes nikako da skines vec samo da je probusis. To ulje kosta 140din za mesavinu od 5l .
Post je spojen: [time]1282948058[/time]
_________________________________________________
Ove bocice stihl ulja koje se kupuju na pumpama i ... su jako loseg kvaliteta i ni jedan serviser ga ne preporucuje jos mi je licno i rekao serviser da ni po koju cenu ne sipam to ulje. Druga prica je kao sto sam i rekao u prethodnom postu kada se na otvoru flase nalazi folija zapecacena. Samo to je pravo stihl ulje , ostalo puni ko stigne i ne treba se igrati time.
Post je spojen: [time]1282983712[/time]
_________________________________________________
Ovako sad kad sam pokusao da ga upalim nije hteo nikako. Potom sam mu sipao malo goriva u karburator i odma je upalio na kratko. Provericu mu taj filter goriva sutra pa cu da vidim da li je on u pitanju.
 
Mozda jedno glupo pitanje....hmmmmm....a, jel' smem da pravim ja mesavinu sa tim Husqvarninim uljem i da je koristim u mojoj MS170-tici? U servisu su mi dostupna ulja u zatopljenoj flasici kao sa slike Stihl i Husqvarna LS low smoke oil, zelene boje msm da je sintetika u zapecacenoj ambalazi sa folijom 1l pakovanje.Dakle smem li ja da koristim to ulje i ako je to najbolji izbor onda cu to i da kupim (cena kod nas je oko 1100 ili tako nesto dinara).
 
Nazad
Vrh