Motorne testere

Cim je razradis to je polovna testera pa dal je ti razradio sa lancem ili bez lanca isto ti je. Najvecu cenu bi dobio da je nisi nista dirao i razradjivao, kad prodajes kazes nova i kad kupac vidi suve rezervoare nema sta drugo da gleda a ovako za njega je testera radila i polovna u dobrom stanju. ::novac::
 
Cim je razradis to je polovna testera pa dal je ti razradio sa lancem ili bez lanca isto ti je. Najvecu cenu bi dobio da je nisi nista dirao i razradjivao, kad prodajes kazes nova i kad kupac vidi suve rezervoare nema sta drugo da gleda a ovako za njega je testera radila i polovna u dobrom stanju. ::novac::


Apsolutno se slazem,zasto je i razradjujes a hoces da je prodas kao novu.. Sad je vec polovna cim je radila...
 
Da je i nisi palio cim nije u ducanuc ena je odmah niza.Kad je upalis cena ide jos na dole pa radio il ne radio tako ti je.Polovna je taman da ti je stajala i u vitrini.Ako ti nije ptrebna das je u oglas i prodas je .
 
UUUUUUUU deki dobar si ja sam danas sekao neke starudije gradju letve puno eksera ali odrao sam je
 
Evo ovo sam morao da uradim da mogu mirno da spavam.Uvrteo sam u glavi da osovina radilice u praznom hodu kad se posteno zagreje ,a puz uljne pumpe je blokiran kocnicom,moze da istopi plastiku puza(gasiranje pod kocnicom).Zato sam morao da zavirim iznutra.Skinuo sam svecicu i nagurao uze u cilindar.Kljucem za svecicu,u pravcu kazaljke sam skinuo kvacilo i platnu.Puz pumpe hvala Bogu pliva u masti,sve netaknuto kao i okolna plastika.Kad je vec odvrnuta svecica,rekoh da naspem malo ulja u cilindar,posto masina najverovatnije ostaje kod mene.Svecicu sam oprao petrolejom i proverglao par puta da se razvuce ulje po cilindru.Znaci operacija uspela,svi su preziveli :osmeh: :ppozdrav:.
E sad sta da radim sa uljem od lanca.Da li smem da ga ispustim i da tako ostane jer se bojim da ulje ne zastari pa da se spece oko dizni i u samoj pumpi i filteru posto je jako lepljivo.Po uputstvu opet stoji da ako se koristi biorazgradivo ulje,treba da se natoci do vrha i da sistem bude zatvoren,znaci bez vazduha.Koje je ulje kod mene,pojma nemam,znam samo da je za testere,sa pumpe
 
moje misljenje je da ti isuvise detaljises (bez ljutnje),a testeru spremas za odlaganje na par godina.To su proste stvari,imao sam do sada 6 komada,kupovao sam i nove i polovne,odrzavao ih normalno i odlagao van sezone (ne vise od 4-5 meseci) tako sto sam ih detaljno ocistio,vadio gorivo,a ulje (koristim iskljucivo testerol) ne,i nikad im nista nije falilo.To je ipak alat koji treba da bude i adekvatno i svrsishodno uposljen,a ne da nam stoji u vitrini,opet ponavljam stihl ms 290 nije neozbiljna testera i treba da radi,a kod tebe kako razumem i nema neke potrebe.Naravno,to je tvoja stvar sta ces i kolko raditi s`njom,ali ovo je samo moje misljenje,bez ljutnje,ponavljam :ppozdrav:
 
Ma sve je ok :ppozdrav:nego sam se uplasio da ne ispadnem debil pa banalno upropastim novu stvar,a opet mislim nije to kinesko sr..e da moze tako lako da se pokvari.Sto se tice detaljisanja,to je profesionalna deformacija,jer masine kojima radim,sam i servisiram.U svakom slucaju,hvala na strpljenju
Nego,nesto me cudi vezano za huskvarnu 142 kad sam je juce cistio.Kad radi u leru baca ulje na mac,a lanac miruje.Vidim podijagramu da ima uljnu pumpu,ali ne vidim vezu sa osovinom.Jel to isti sistem kao sto je jedan kolega imao sa malim dolmarom,podmazuje ,a lanac ne radi?Meni ne smeta nista,nego jel se to steluje?
 
Pumpa ulja za lanac je povezana direktno na radilicu i čim testera radi i na leru i ne okreće lanac ulje polako izlazi srazmerno obrtajima radilice. Valjda. Tako radi i moja hus. 137.
 
Sta mislite koliko bi mogao da dobijem za stlovu 180 testeru kupio sam je novu pre dve godine jako malo radila samo za kucne potrebe sa dva maca i tri lanca ???Hteo bi sad da uzmem 230 ili mozda 211 zbog cene ali pre bih 230 pa me zanima koliko bi mogao za ovu da dobijem ??
 
Ma sve je ok :ppozdrav:nego sam se uplasio da ne ispadnem debil pa banalno upropastim novu stvar,a opet mislim nije to kinesko sr..e da moze tako lako da se pokvari.Sto se tice detaljisanja,to je profesionalna deformacija,jer masine kojima radim,sam i servisiram.U svakom slucaju,hvala na strpljenju
Nego,nesto me cudi vezano za huskvarnu 142 kad sam je juce cistio.Kad radi u leru baca ulje na mac,a lanac miruje.Vidim podijagramu da ima uljnu pumpu,ali ne vidim vezu sa osovinom.Jel to isti sistem kao sto je jedan kolega imao sa malim dolmarom,podmazuje ,a lanac ne radi?Meni ne smeta nista,nego jel se to steluje?
manji modeli nemaju isti pogon uljne pumpe kao veci modeli,kod njih je pumpa spregnuta sa radilicom,tako da pumpa radi stalno,tj.kad je motor upaljen

- - - - - - - - - -

Sta mislite koliko bi mogao da dobijem za stlovu 180 testeru kupio sam je novu pre dve godine jako malo radila samo za kucne potrebe sa dva maca i tri lanca ???Hteo bi sad da uzmem 230 ili mozda 211 zbog cene ali pre bih 230 pa me zanima koliko bi mogao za ovu da dobijem ??
ne vise od 150 e,a sto se tice izbora za sledecu,uzmi ms 230,imao sam je,prava osica,lagana i uopste nije naivna
 
Po nekoj logici mislim da ne smeta,dobro petroleja imam,a imam i neke nafte stare 100 godina,nesto se ubalavila.Ako creva i o-ringovi trpe mineralna ulja trebala bi i petrolej.U par uputstava sam video da bio ulje ne bi trebalo da stoji neiskorisceno duze od 2 god,a bojim se da se mala kolicina ne spece u sistemu.Inace cep za ulje nije ni za k..Flisuje po sredini,dok na hus.lepo zavrnem i cao.Sinoc sam spricom vadio ulje.Zena rekla da ce da me ubije ako vidi mrlju na tepihu ::samo bes::
 
Da li sme da rezervoar za ulje da se ispira petrolejom,takodje i da se ceo sistem podmazivanja lanca od filtera,uljne pumpe do dizne protera petrolejom?Naisao sam na ovo pa se pitam da nema rizika za crevo filtera i o-ringove uljne pumpe?
http://chainsawrepair.createaforum.com/dolmar/help-flushing-oil-tank/
po pravilu posle duzeg stajanja,rezervoare i goriva i ulja treba oprati cistim benzinom.istresti a ono malo ako ostane brzo ce ispariti,s` toga ne treba odmah zatvarati rezervoare
 
Sve je to ok.Za rezervoar znam da ne mogu puno da pogresim,ali da li bi smeo isprati i uljnu liniju-filter,crevca i pumpu?To me muci.Sto se tice rezervoara i kad motor potrosi zadnju kap iz rezervoara ostaje mi gorivo u filteru i crevu do karburatora.
 
kada se motor ugasi usled nedostatka goriva,on potrosi sve iz creva i karba.Znaci upalis motor i malo ga zagrejes,ugasis,izvuces gorivo iz rez.,ponovo upalais i cekas da potrosi ono sto je ostalo u crevu i karb. to je to.
 
Pa to sam i radio,bas tako kako si rekao,ali mi ostaje gorivo u filteru i crevu koje vodi gore do karbuaratora.Malo zagrejem masinu,odvrnem cep,izbacim gorivo i cekam da se ugasi,ali mi ostaje gorivo gde sam rekao.Da skinem filter i da ga produvam,a iz creva ce izaci ili da nista ne diram?
Nego sta da radim sa uljnom pumpom,da li da proteram benzin kroz nju?Sam sam sebi dosadan
 
Nazad
Vrh