Motorne testere

Tintoreti to sam uradio izvadio filter oprao ga osusio vratio i isto
 
Sto ne probas NGK svecicu da stavis,bosnine nisu kao sto su bile. Ipak ako nije filter onda karburator zaprljan.
 
Dinic zoran@ po ovom videu,potok ulja je dobar,samo ne znam da li 29-ka ima limeni pokrivac kod rupe gde izlazi ulje na telu testere,kod mene (ms 260) postoji lim na koji naleze mac,a kod tebe je plastika,neka se javi jos neko ko ima 029
 
Dinic zoran@ po ovom videu,potok ulja je dobar,samo ne znam da li 29-ka ima limeni pokrivac kod rupe gde izlazi ulje na telu testere,kod mene (ms 260) postoji lim na koji naleze mac,a kod tebe je plastika,neka se javi jos neko ko ima 029
Sto se lima tice,kod mene na ms 290 ga nema.
 
Nema, Jedino 029 i ms290 nemaju lim maca. Na nekoliko mesta sam trazio i svi su rekli da za njih nepostoji lim maca. Dali moze da se proba sa nekim limom od neke stihlke koja je ista kao 029?
Ja mislim da je problem u rupicama na macu i rupice za ulje. Da je mac previse otiso napred i da se samo neki deo poklapaju i da ona delimicno maze lanac.
Vi imate vise iskustva, vidite na slikama da nije mac previse napred, spaner lanca je skroz napred.
Probacu da izbusim jos jednu rupicu na macu, i ovako je spreman za menjanje pa cu da vdim sta ce da se desi.
 
Pozdrav ljudi evo mene sa prvim postom. Reggacci ako te nanese put do Novog Sada ponesi testeru pa cemo probati nesto da cacnemo (placanje u pivu). Zorane moguce da je neka banalnost kao na primer da ti je zapusena sa piljevinom rupa na samom macu u koju ulazi ulje iz testere ili mozda vidim da ti je dosta odaljen mac od lancanika pa se rupa od maca ne poklapa sa uljnim kanalom. Pomagajte! potreban mi je plasticni poklopac iliti dekla motora sto ide od gore za Husqvarnu 45, pa ako neko ima ili zna nekog ko ima javite.

- - - - - - - - - -

Eto Zorane preduhitrio si me dok sam pisao post, vidis da si i sam shvatio sta ga mozda muci Majstorcino.:ppozdrav:
 
rupice (na macu i telu testere) se retko kad poklapaku 100 %,zato i postoji kanal posle rupe gde izlazi ulje na telu testere,koji mora da prati spaner maca,e sad ako je sve na max.tj spaner otisao do samog kraja,onda postoji mogucnost da je rupica na macu samo delom na kanalicu i da je podmazivanje delimicno i nepotpuno.Probaj sa novim lancem,i ako je prava duzina,spaner mora biti u prvoj polovini,jer se lanac jos nije razradio,a samim tim otklanjas svaku sumnju oko rupica i kanala.Ako nemas drugi lanac,a mac je za bacanje,onda izbusi jos jednu rupu pa probaj.Zaboravio sam da napisem i duzine maca i lanca:
mac 16" ili 40 cm korak0.325 na njemu je lanac od 33 zuba (16 jedna,17 druga strana)
mac 18" ili 45 cm korak0.325 na njemu je lanac od 36 zuba
 
Poslednja izmena:
Danas ako mi se svidi kupujem ms 290, 200 e uradjen motor nov karburator, nova uljana pumpa.u motoru nov klip radilica cilindar , lezajevi i semerinzi.
 
Velociraptor ovo je hauba motora od Husqvarne 51 ali mislim da pase nisam siguran imas je u motobike zovi ih pa proveri mada ti oni nece reci jel pase ili ne posto oni rade samo kataloski zovi metro suboticu oni sigurno imaju
34gxaq9.jpg
 
I mac i lanac su za bacanje ali nisam hteo da menjam mac dok ne resim ovaj problem. Izbusicu novu rupicu da vidim sta ce se desiti.
Sta ako je stvarno problem u tome sto je mac previse napred, a to je normalno zbog duzine lanca, koji bi lanac trebalo da stavim da se sve to vrati malo nazad.
Trenutno je na njoj mac 40cm i lanac 3/8 33 zuba. Kupio sam nov lanac 3/8 33 zuba ali on je iste duzine kako i ovaj stari.
 
ragaci meni se to desavalo sa mc culok , a bio je problem sa dihtungom ispod adaptera za karburator.
 
korak 3/8 je mnogo "tezi" za masinu i zahteva vise snage,jer njegovi zubi su dublji i koriste turpiju 5,5mm a samim tim bolje ulaze u drvo.Korak 0.325 je nesto plici 4,8mm nesto slabije ulazi u drvo,ali zato dozvoljava masini nesto duzi mac.E sad,da ne zbunjujem mnogo,sto se tice 029,moze korak 3/8,ali mac ne duzi 40cm i odgovarajucu duzinu lanca (30 - 31 zub)ili korak 0.325 sa macem od 45cm i lancem od 36zuba
 
Izgleda da je to taj problem, predugacak lanac i zato se nepoklapaju lepo rupice.
Probacu sa novom rupicom a zamenicu i lanac uzecu sa 30 ili 31 zub.

Jos jedno pitanje. Hocu da zamenim i lancanik. Postoji li pravilo kako treba da se namesti, posto ima neki zarez na njemu ili moze bilo kako?
 
postoji zarez na dobosu i on MORA da upadne u tzv ruku (oprugu) puza uljne pumpe,ako slucajno ne upadne,dobos ce se tesko okretati,ali mislim da to nije toliko tesko upasovati,jer je vidljivo i logicno

- - - - - - - - - -

kad vec skidas dobos,obavezno podmazi i iglicasti lezaj,njega treba podmazivati (u zavisnosti od inteziteta koriscenja) ali bar mesecno jednom.Ne treba preterivati sa mascu da ne bi dospela do lamele i kasnije proklizavala
 
Nemoze bilo kako Zorane imas tamo segerov prsten to je taj zarez za njega

- - - - - - - - - -

Zahvaljujem se svima na savetima resio sam problem ,i gledajuci i trazeci po netu nigde nisam naisao bilo kakav zapis o popravkama testera bar ne na nasem jeziku te sam odlucio da sve sto ste me savetovali sam odradim i to ovekovecim video zapisom,pogledajte mnogima ce koristiti da ustede koju kintu za majstore,ako mogu Ameri sto nebi mogli i mi putem video zapisa deliti savete,jest da nemamo opremu za snimanje adekvatnu te se unapred izvinjavam na losim snimcima
View My Video
View My Video
View My Video
 
to je zarez za seger osigurac,ali Zoran pita za zarez na samom dobosu koji sluzi za pogon uljne pumpe.drugo reggacci@kad sam ti savetovao da skines karb.mislio sam na detaljno ciscenje i produvavanje,zato sam ti i napisao da ga skines i na kraju svaka cast za trud i za postavljanje klipova,bitno je da je problem resen i da majstori ne uzimaju kintu bas za svaku sitnicu,a ovo je,slozices se sa mnom ipak bila sitnica
 
Svaka cast, dobro si to odradio s obzirom da radis prvi put.:osmeh:::svaka cast:: Ja nemam naviku da svakog savetujem da radi ovako neke slozenije zahvate, ipak vecina to nezna da uradi i jednostavno nema alat ili ga to ne interesuje ili mu jednostavno ne ide od ruke.
Ta membrana sto ima okrugao aluminijumski krug sluzi da zaustavi dotok goriva kad napuni prostor ispod nje gde stoji je iglicasti ventil.
Membrana koja je cetvrtasta sa suprotne strane, sluzi kao "pumpa" za benzin i imaju kao dva ventilica (rade na principu kao i srcani zalisci, da se tako naj prostije izrazim) koji kad vibrira membrana (jedan deo membrane usred vazdusnih impulsa sto dobija iz prostora bloka ispod klipa) omogucavaju da prolazi benzin kada otvori iglicasti ventil na suprotnu stranu karburatora pa dalje ka diznama u glavnom difuzoru.
Evo jos Malo objasnjenja ako te zanima kako sve to funkcionise da bi znao i gde u buduce da trazis kvar ako se dogodi.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh