Motorne testere

Onda moze da bude jos zapusen karburator,filter ili negde vuce fals vazduh
 
ako se javlja samo onda kada je saug izvucen,a nece da upali kad ga vratis onda je do goriva (karb.crevo,filter goriva).Kad se javi,uzmi sfrafciger i pomeraj sraf L suprotno od kazaljke na satu na karb.probaj tako sa nekoliko polozaja L uz konstantno verglanje.Ako ne upali,otvori rezervoar i pincetom izvadi crevo goriva sa sve filterom i pogledaj da nije zapusen,ako i dalje nece onda je verovatno karb zapusen.Ako si malo vican tom poslu (skines 2 creva,dve matice,otkaci gas) skini karb i izduvaj ga kompresorom
 
pozdrav drustvo,kupih danas elektricnu segu 2000w,ali cim krene u drvo,posle 1 min se zapali lanac,a ulje normalno baca,i 2 problem husdvarna 137 upali ujutro lako,ali kad se ugrije pa stane malo teze upali
 
cini mi se da je neku stranicu unazad bilo reci o obaranju rizicnih stabala.evo kako to bez ikakve zastitne opreme radi majstor Dule,(ovaj na drvetu)prvo rucnom testerom posece tanje i visoke grane,a onda motorkom deblje .i na kraju to izgleda ovako.
sdc10762.jpg
sdc10766.jpg
 
Pozdrav drustv, imam stihl 029. letos sam pisao o problemu oko podmazivanja lanca koji i do dan danas nisam resio. Na nekoj stranici danas procitah (mislim da je pisao dejan 351) da na mojoj testeri ide mac od 40cm i lanac od 33 zuba. Kako se meri duzina maca, kad je mac namontiran ili mora da se skine. Kod mene je 40cm jer sam merio od vrha maca do poklopca ako je to ispravno merenje, a lanac na tom macu je od 30 zuba.
Pitanje i neki moja zakljucak: da nije problem sto je lanac kraci za tri zuba pa se nepoklapaju rupica sa pumpe i rupica na macu pa zato ima lose podmazivanje.
 
Druze,mac za tu testeru je po Stilovom katalogu za Srbiju 45cm,a za Nemacku 40cm,mereno od vrha lanca do poklopca.Ja imam istu tu testeru sa macem od 45cm i imam isti problem kao i ti.Znaci nije ti problem u kracem macu-lancu.Jednostavno ja sa tom testericom imam najrazlicitije moguce probleme koji se povremeno ispoljavaju.Moram da napomenem da sam je kupio novu i da sam iseko oko 50m drva sa njom,sto je nista.Navikni se na to i pomiri sa sudbinom.Kako ti radi START/STOP poluga?
 
Pozdrav drustv, imam stihl 029. letos sam pisao o problemu oko podmazivanja lanca koji i do dan danas nisam resio. Na nekoj stranici danas procitah (mislim da je pisao dejan 351) da na mojoj testeri ide mac od 40cm i lanac od 33 zuba. Kako se meri duzina maca, kad je mac namontiran ili mora da se skine. Kod mene je 40cm jer sam merio od vrha maca do poklopca ako je to ispravno merenje, a lanac na tom macu je od 30 zuba.
Pitanje i neki moja zakljucak: da nije problem sto je lanac kraci za tri zuba pa se nepoklapaju rupica sa pumpe i rupica na macu pa zato ima lose podmazivanje.
ne moze biti problem u duzini maca ( a tek u duzini lanca),tacno je da se duzina maca nominalno meri od dekle do vrha,a efektivna je nesto kraca zbog odbojnika,a mere maca su standardizovane isto se tice koraka lanca,sirine zljeba kao i onog dela koji se odnosi na poklapanje otvora za podmazivanje.Cak sta vise,kraci macevi se po pravilu bolje podmazuju,pogotovo kod onih modela koji nemaju podesiv protok ulja.Kod tebe je problem sa pumpom (puz,opruga) ili sa dovodnim crevom (zapuseno,osteceno,prljav rezervoar za ulje).Ako je u nju jos i sipano preradjeno ulje (sto se kod nas cesto dogadja) moguce da je ostecen i sam klip pumpe tako da nema dovoljnu kapacitivnost.Stihl MS 290 kod nas se isporucuje sa macem od 45cm
 
Aca OPEL sve radi kako treba samo je to podmazivanje problem. Snimacu vam da vidite kako izbacuje ulje kad se skinu mac i lanac pa mi recite dali je to dovljno, nisam neki profi sto se testera tice. Pocinjem da mrzim stihl, kupucu husqvarnu

- - - - - - - - - -

Zaboravih, u ovljascenom servisu su merili pritisak ulja i sve prekontrolisali i rekli da je sve ok, jedino sto je uradjeno je ciscenje uljne pumpe i zamena nekog pinjona uljne pumpe. nikad nije sipano preradjeno ulje u nju uvek kupujem lancol u stihlovoj radnji. Sta mislite dali da probam sa nekim redjim uljem.
 
zahvaljujem se dejanu 351 na sinocnoj pomoci u vezi moje stihl ms230. U pitanju je bio karburator. Bilo je prljastvine u njemu malo vise mada mi nije jesno odakle toliko kada testeru skoro i ne koristim. Hvala PUNO. e sada imam jos jedno pitanje. Moj prvi komsoja ima husqvarnu 346xpg[doneo mu sin iz inostranstva polovnu] ali ima jedan problem sa njom. Doneo mu je poluispravnu sa losim klipom koji ovde ne mozemo da nadjemo kod nas u NS. Odneli smo testeru u ovlasceni servis ali mi je majstor rekao da je klip 42,2mm i da on taj nema, vec od 42mm. Kazao nam je da cemo ga tesko naci. Molio bih vas sve za pomoc ako znate neku radnju ili servis gde ima klip. Majstor je stavio polovan dobar klip od 42 mm da nam pokaze o cemu se tu radi i da se vidi ta razlika od 0.2 mm. Testera sece odlicno ali je kompresija veoma slaba i da napomenem da je cilindar u odlicnom stanju
 
zavisi od koraka lanca,mislim da 29tka ima korak 0.325 i treba da ima 32,5 zuba tj.33 s tim da jedna strana ima 17 druga 16

- - - - - - - - - -

zahvaljujem se dejanu 351 na sinocnoj pomoci u vezi moje stihl ms230. U pitanju je bio karburator. Bilo je prljastvine u njemu malo vise mada mi nije jesno odakle toliko kada testeru skoro i ne koristim. Hvala PUNO. e sada imam jos jedno pitanje. Moj prvi komsoja ima husqvarnu 346xpg[doneo mu sin iz inostranstva polovnu] ali ima jedan problem sa njom. Doneo mu je poluispravnu sa losim klipom koji ovde ne mozemo da nadjemo kod nas u NS. Odneli smo testeru u ovlasceni servis ali mi je majstor rekao da je klip 42,2mm i da on taj nema, vec od 42mm. Kazao nam je da cemo ga tesko naci. Molio bih vas sve za pomoc ako znate neku radnju ili servis gde ima klip. Majstor je stavio polovan dobar klip od 42 mm da nam pokaze o cemu se tu radi i da se vidi ta razlika od 0.2 mm. Testera sece odlicno ali je kompresija veoma slaba i da napomenem da je cilindar u odlicnom stanju
klip za xp testere samo u ovlascenim servisima,pogotova taj jer je veoma redak
 
Zorane,ne mozes koristiti duzi ili kraci lanac od maca,naprosto kolki mac - toliki lanac,e sad kod koraka 3/8 ima manje zuba na macu 40cm od lanca koraka .325

- - - - - - - - - -

spaner ima toleraciju od 2cm

- - - - - - - - - -

ako je protok ulja dobar na testeri (na otvoru bez maca),onda je uzrok loseg pomazivanja mac,to je ono sto je sigurno
 
ima u husqvarni klip ali je cena 6 hiljada i ceka se oko dve nedelje dok oni to naruce. Tako su rekli kada sam zvao pre par dana
 
Samo pazi da ti ne naruče krivi jer 346xp ima dvije verzije klipa ovaj tvoj do 2009 i 44,3 poslije 2009.
 
Samo pazi da ti ne naruče krivi jer 346xp ima dvije verzije klipa ovaj tvoj do 2009 i 44,3 poslije 2009.

mbranko ti si legenda. Danas sam premerio cilindar i stvarno mi i taj treba. Tacna mera na dig. subleru je 44,22mm a ne kao sto sam napisao 42,2. Koliko sam samo radnji zvao a oni me ubedjuju da nisu culi za taj klip. Odakle ti to znas, bas si me iznenadio i svaka cast na znanju. Da nisi napisao ovaj post ja bi i dalje trazio pogresan klip
 
Молим модератора да спречи "рекламирање" рада на висини и са моторком без средстава заштите ... хвала ::jako_besan::
 
Nazad
Vrh