Motorne testere

Heheheh meni prvo palo na pamet ona igrica pre sto godina sega :D Zanimljivo ste vi promenili izraz,aj nasa braca hrvati kazu pila pa vec nekako da se skonta hehe
 
mala ispravka,mislim da se kod njih kaze shega a ne sega,mozda gresim,nek` me ispravi @veliki

- - - - - - - - - -
evo nove 346 xp
http://www.kupujemprodajem.com/moto...xpg-profi-3450593-oglas.htm?filter_id=5786265

sega se izgovara,e sad pise li se tako neznam:osmeh:

- - - - - - - - - -

kakvih ljudi,prodaje skuplje 70e nego sto joj je cijena,kada smo budale

- - - - - - - - - -

http://www.husqvarna.com/us/forest/products/xp-saws/346-xp/

- - - - - - - - - -

ustvari ja pogrijesih,nije 70e nego 150e
 
pre neki dan u radnji je stizala roba iz Kragujevca (stiropor),pored ulaznih vrati stajale su moje testere jer sam posle posla imao nekih 4 kubika da isecem jednom komsiji,ulazi vozac i kaze:"cije su ovo shege ?"Prvi put sam i ja cuo da se tako kaze,a on mi odgovori da se testere u C.Gori taku zovu,inace je i sam iz odatle,zato sam i napisao ovu sada vec besmislicu i napravio nenamernu shalu (shegu) :ppozdrav:
 
pa ona tako sredjena vredi i 300 - 350e samo ne moze po toj ceni,stari je model i plafon 250e,kao sto sam vec napisao,jedno 2-3 sezone pa prodaja
 
Veliki da zivis negde blize ja bih te vodio kod coveka da uzmes 346xpg polovnu za 220e. Kompresija je odlicna, testera sece odlicno i mogu ti reci da je brza od moje husqvarne 359. Ako neko bude zainteresovan za nju neka mi se javi
 
Ako je tako odlicna kupi je pa mu je posalji kurirskom sluzbom,naravno on tebi uplati kintu.Da se pomazemo na forumu.
Ja sam cuo za taj izraz sega za testeru,ali "S" kao Sabac,a ne "S" Smederevo.
 
Al komplikujete sa tim sega i šega .Kucajte kolege ћирилицом једноставјније је и разумљивије . Извињење због off topic.
 
Ako je tako odlicna kupi je pa mu je posalji kurirskom sluzbom,naravno on tebi uplati kintu.Da se pomazemo na forumu.
Ja sam cuo za taj izraz sega za testeru,ali "S" kao Sabac,a ne "S" Smederevo.
nije sega nego šega nego lakse kucati nemoras da prebacaš

- - - - - - - - - -

Veliki da zivis negde blize ja bih te vodio kod coveka da uzmes 346xpg polovnu za 220e. Kompresija je odlicna, testera sece odlicno i mogu ti reci da je brza od moje husqvarne 359. Ako neko bude zainteresovan za nju neka mi se javi

ja bi jedino uzeo novu,kakva mi razlika,nemoze biti bolja od moje,e jedino je laksa od moje,to je prednost,a lako ti jeposlati kurirskom postom,ja bi platio
 
Ljudi jedno pitanje za vas iskusnije ,kako da izmerim duzinu dosezanja,ili duzinu do koje ce dosegnuti stablo prilikom obaranja
 
Imam jednu metodu na umu ali nisam siguran da ce biti tacna. Pored stabla stavis stap od dva metra, kada senka od sunca bude duzine 1metar tada premeri senku stabla i pomnozi sa 2. Stap i stablo neka budu jeno pored drugog naspram sunca. :osmeh: U teoriji ovo je tacno ali u praksi je pitanje dali ce da drvo da opali po verovatno nekoj zgradi pa je najbolje da se popenjes i prvo skines grane i gornji deo drveta da skratis dokle ce da dosegne ili makar ga seci na pola pa posle donju polovinu ::namigivanje::
Ako ti treba da znas duzinu drveta iz razloga ako ide za gradju onda nemam neku ideju kako ga izmeriti osim da se popenjes uz drvo sa penjalicama i kanapom i spustis pantljiku sa vrha:sta:
 
Poslednja izmena:
ta metoda je tacna i u praxi,pod uslovom da se tacno izmeri duzina stapa i da uglovi budu isti,jer tako je Tales izracuna visinu piramida.E sad ako se radi o preciznom izracunavanju (pad drveta u cm od prepreke) to se nikad ne radi (zbog moguceg odskoka i tacnog pravca pada) jer moguca steta je uvek veca od neke skele ili korpe na kranu,pa sto pise Tintoreti, od vrha ka dole,deo po deo
 
Znaci nista mi niste rekli ja sam mislio da ste profesionalci ali ajde ja sam ovo nasao ali mi nije jasno pa ko moze da rastumaci neka opise
35asnld.jpg
 
Fora je da se gleda pod uglom od 45 stepeni u vrh drveta i tada su stranice koje zaklapaju ugao od 90stepeni zamisljenog jednakostranicnog pravouglog trougla tj katete su iste duzine. kako pogoditi ugao gledanja u vrh drveta pod 45 stepeni, jednostavno uzmes uglomer obican koji se koristi u skolstvu na sredinu ravne strane vezes kanap sa viskom i odaljavas je od drveta dok se sve ne poklopi tvoj pogled u vrh drveta koji ide pravcem ravne strane uglomera a da pritom visak pokaze 45stepeni na uglomeru.

Ili jednostavno uzmes olovku ili parcence grancice, nebitne duzine i odaljis se od drveta dovoljno da kad ispred sebe drzis olovku njena duzina se poklopi sa duzinom drveta, posle sa tog istog mesta polozis olovku u horizontalan polozaj i gde ti pokaze vrh olovke tu vrh drveta pada i nepogresivo....

Ja kad uletim u sumu pada na sve strane tako da vecinu vremena provedem u radu a za nisanjenje gde ce da padne vrh drveta mi nije nikad bilo potrebno.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
a ja sam mislio da tebe stvarno zanima kako da izracunas visinu drveta u praxi,sto se kaze u sumi....niko se ovde ne deklarise kao profesionalni testeras po sumama Svedske i Kanade,svi imamo kakvo takvo iskustvo i dobru nameru da to prenesemo,napisemo i ako moze pomognemo jedni drugima..Verujem da vecina ovde na forumu ne nosi ovo sa sobom u sumu,vec se snalazi koristici se pre svega iskustvom,logikom.Internetu nema ni postenih 10 godina,a mnogi ovde postase vrsni majstori,testerasi,vlasnici kojecega,cast izuzecima
 
Nazad
Vrh