Motorne testere

Svaki instrument za brojanje obrtaja, bezkontaktni ili kontaktno moze posluziti za tu namenu. Postoje i namenski koji su dosta skupi ali ako ce se svakodnevno koristiti nista nije skup.

kako moze kontaktni,i dje bi ga kupio gledao sam kod nas,nema nidje

- - - - - - - - - -

nije za toliko,u pitanju je 100gr,346 xp ima 4,8kg

ja gledah na internet pise da ima 5.2 kg

- - - - - - - - - -

http://www.husqvarna.com/hr/landscape-and-groundcare/products/chainsaws/346-xp-triobrake/#specifications
 
nisam siguran 100%,ovo pricam napamet jer sam na poslu,pogledacu kuci katalog pa ti javljam (inace imam sve kataloge Husqvarna i Jonsered od 2001.do 2010god.,)
 
ms 260 u odnosu na 026 nije nista losija u pogledu snage i pouzdanosti,imao sam ranije 026 sada imam ms 260.Ono sto je mana kod ovih novih se uglavnom svodi na kvalitet plastike,startnog uzeta i cini mi se uljne pumpe.Njena suparnice u taboru Husqvarne je 346xp

- - - - - - - - - -

zaboravio sam da napisem da ms 260 ima ugradjen dekompresor za razliku od 026


Ja sam imao stihl 026 zadnja serija pre izlaska ms 260 i imala je dekompresor
 
Jedno pitanje? Nisam nigde video temu o elektricni lancanim testerama pa bih ga postavio ovde.
Kupio bih jednu za sitna drva i granje da nepalim motornu ali neznam koju a i nemam neka iskustva sa njima.
Nebi bas davao neke velike pare.
Sta mislite o Električnim testerama SKIL i AKE-BOSCH sa cenom do 15000din.
Unapred hvala.
 
na onaj sajt sto sam ostavio pise 5.2,jedni sigurno grijese,mada je to nebitno,mislim da meni nebi trebala bolja,ako rijesim da prodam 61
 
zavisi kako su je merili ,ovaj podatak (4,8kg) je za testeru bez reznog alata (mac i lanac) i sa praznim tankovima (gorivo/ulje)
 
Imam dve 61,ove godine sam kupio tu drugu,platio 200e,uradjena generalna,zamenjeni amortizeri i jos neke sitnice. Takva testera se ne prodaje,osim ako nekom trebaju pare,hteo cale da prodamo jednu,koja se najbolje pokazala ta ostaje,al ja necu. Koristio sam ove godne Huski 365,dobra je,samo jedna sitnica,elektronski cok....treba joj mnogo duze da upali nego ove dve moje 61 kad su sve tri hladne. Ne valja puno elektronike imati,ipak 365 je masina cini mi se za nijansu jaca od 61,sece ne staje.
 
Postar,u ovu moju su zamijenjeni ove godine,elektronika 72e,bobina 25e,membrana na karburator 30e,lanac novi 17e,kocnica 15e,prije 2 god zamijenjeno karika,klip,mac,kvacilo,to neznam koliko je placeno jer ja nijesam to placao,i imam rezervnu elektroniku i bobinu jer to nije bilo ni crklo.
 
pitanje za vlasnike 365 -ice :danas sam bio kod vlasnika Husqvarna servisa u Smederevu da se dogovorimo oko eventualne kupovine,nameracio sam se na 357xp,ali kad mi je rekao da je njena cena preko 90 000 din.malo sam se oladio_On mi nudi H 365 znaci ne noviju genereciju sa X -torq,vec klasicnu i tvrdi da ce se jos proizvoditi bar par godina,jer se pokazala kao strasno izdrzljiva,pa eto male molbe za vlasnike ove testere da iznesu predloge ,sugestije,savete.Da se razumemo,jeste ona na popustu,ali i 700 evra nisu male pare,a ja otprilke svakih 10 godina uzmem po jednu novu.Razmiljao sam o polovnim (proletos sam naleteo i pazario na ms 260 i to 2003. za relativno male pare )a sad sam resio da uzmem novu,pozdrav
 
Koristio sam tu testeru,prosle i ove godine,ok testera,dobra,jaka,samo mi glupo sto elektronski cok ima. U osnovi je kao 61 samo lepse izgleda i manje metala ima.
 
znam kako izgleda,karakteristike,drzao u rukama i upalio je,mislim na neke eventualne mane koje ima tokom exploatacije,kod mene ih nema mnogo uglavnom stihl (026,034,038,051) i husqe (353,346xp,359,372xp)
 
Zasto je uopste prodajes ako je dobro stanje testere?

prodajem zato sto ja nemam pojma o segama,a sega je dosta stara i nebih volio da odem u sumu pa da nemogu da je upalim ili da pocne da zeza zbog neke gluposti,pa racunam da sa novom nebi imao problem,i 2 stvar ova je laksa sto mi vise odgovara.

- - - - - - - - - -

danas sam isao u prodavnicu ovlascenog servisa da pitam za 346 xp i oni mi kazu da za tu segu nijesu culi,i vjerovatno se ne proizvodi na nase trziste,i pitali me kolike je jacine i ja im kazao i oni mi rekli da je to ista kao 359,ali koliko sam ja vidio na internet nijesu i ova je puno teza
 
Nazad
Vrh