Motorne testere

Nisam ni u jednom momentu ni pomislio a kamoli rekao da H 365 nije dobra testera, vec sam glasno razmisljao kako se rasprodaju zalihe i stvara teren za uvodjenje novog modela, a gledajuci Husqvarnine sajtove po svetu to je izgleda jedino tacno tumacenje. Postavlja se samo pitanje da li treba sada odmah kupiti H 365 ili sacekati da se pojavi model koji je menja / H 365 X-Torq odnosno H 555/. H 365 X-Torq se vec prodaje u Hrvatskoj a 555 u Nemackoj i Svedskoj. Ova sezona rada u sumi /za mene/ je i inace pri kraju tako da par meseci mi nista ne znaci ako treba da kupim stvar koja je najnoviji proizvod, mada valja kupovati i proverene stvari...
 
sad sam tek vidio nakon astreinog posta da je kod nas noviji (poboljšani) model, pa onda se i nisu baš nešto iskazali s sniženjem.

Izgleda da sam riješio problem kod 350-ke, nakon što sam sve pregledao i nisam našao nikakvo oštečenje na usisu, otvorio sam gornji poklopac na karburatoru i na toj membrani se s vanjske strane nakupilo podosta smeća (sitna strugotina) to sam očistio, sastavio i upalila je iz prve, ali sam morao ponovno podesiti karburator i za sad izgleda da je sve u redu, ne zaletava se na leru, dobro prima gas, i nakon potrošenog rezervara upalila je od prve.

usput evo i slike od jonserice

j2_zpsff58358d.jpg


j3_zps126fde68.jpg


malo se lošije vidi ali piše "assembled in USA" a do nje je bila husqvarna 236 i ona je "assembled in PRC" ali je bila i 30€ skuplja (noviji model s x-torq motorom)
j1_zps3ccacb3b.jpg


želja mi je zapravo bila 435 ali su mi financije malo u autu pa mi je bilo previše dati 180€ više (maltene duplo).
 
Popnekad i nije lose kad se covek zainati...okrenem uvoznika Husqvarne za Srbiju i pitam mogu li da kupim H 365 X-torq /odnosno isti model koji se prodaje u EU/ ili H 555 /model koji je nasledio 365 u Nemackoj i Svedskoj/ a on me pita zasto ce mi to, to nije bitno jer je u pitanju samo manje stetnih gasova i to moraju zbog propisa EU. Dobro, kazem ja, a zasto onda taj motor 365 X-Torq ima 70 ccm, ima vecu snagu i manju potgrosnju od motora sa 65 ccm koji se isporucuje u Srbiji...e onda se covek vec nasao u problemu i kaze mi da je nase trziste /trziste Srbije/ dosta malo i da ne mogu bas da uvoze sve modele. Opet ja, dobro a zasto onda ne uvozite iste modele kao u EU. Na to covek kaze da mogu da biram od ponude koju imaju i to je to. Za druge modele nema mogucnosti da se nabave. Onda mu ja kazem da vredi po nesto kupiti i u komsiluku ako nam guraju zastareliju tehniku...Nije dao odgovor vec smo se lepo pozdravili
 
Popnekad i nije lose kad se covek zainati...okrenem uvoznika Husqvarne za Srbiju i pitam mogu li da kupim H 365 X-torq /odnosno isti model koji se prodaje u EU/ ili H 555 /model koji je nasledio 365 u Nemackoj i Svedskoj/ a on me pita zasto ce mi to, to nije bitno jer je u pitanju samo manje stetnih gasova i to moraju zbog propisa EU. Dobro, kazem ja, a zasto onda taj motor 365 X-Torq ima 70 ccm, ima vecu snagu i manju potgrosnju od motora sa 65 ccm koji se isporucuje u Srbiji...e onda se covek vec nasao u problemu i kaze mi da je nase trziste /trziste Srbije/ dosta malo i da ne mogu bas da uvoze sve modele. Opet ja, dobro a zasto onda ne uvozite iste modele kao u EU. Na to covek kaze da mogu da biram od ponude koju imaju i to je to. Za druge modele nema mogucnosti da se nabave. Onda mu ja kazem da vredi po nesto kupiti i u komsiluku ako nam guraju zastareliju tehniku...Nije dao odgovor vec smo se lepo pozdravili

evo pogledaj sta covek uvozi iz svice

http://www.kupujemprodajem.com/motorne-testere-stihl-i-husqvarna-3150657-oglas.htm?filter_id=5816886
 
@mbranko,lepa testera :)
ovo iz svice nije lose,a kad se pogleda pod uslovom da su malo radile i da nisu bas ostecene(padovi itd) te pare nisu mnogo. Stilka mi malo zapala za oko hehe
 
Pa zagledao sam je,jer vec imam dve husvarne slicne onim testerama,pa malo valjda i stilka za gledanje hehe. Ono ako se ne varam 230 ili gresim?
 
Jedan moj poznanik je kupio H 359 na buvljaku u Kraljevu za 200 E, doneta iz Austrije i radila je na gradilistu. Zamenio je mac i lanac, ocistio je i ima maltene noivu testeru. Drugi covek koga poznajem je kupio testeru i platio je 350 E i posle 2 sata rad u sumi je morao da je nosi u servis, zamena cilindra, klipa i jos koje cega - ukupno bezmalo 200 E...e sad budi pametan i kupuj polovno
 
Povedes dobrog servisera,koji zna znanje,pogleda testeru i gotova prica...
pa i ja bih radije kupio novi auto al jbga nema se pa kupujem polovan,uvek sa mehanicarom
 
Prvu testeru svakako necu da kupujem polovnu jer u slucaju da kupim neki krs onda mi cela konstrukcija zasto uopste i kupujem testeru pada u vodu i gubi se smisao-bice mi povoljnije da, kao i do sada, dajem drugom da mi usluzno obara drva u mojoj sumi, da mi uzima metar drveta za metar koga doteram kuci i tome slicno, da i dalje placem da mi neko isece ta drva.
Jedino ako kupim testeru koja ce moci da radi barem 10 godina sa minimalnim ulaganjima, osim redovnog odrzavanja normalno, onda ima smisla cela prica...A za tako nesto ipak je, po mom misljenju, najbolje kupiti novu profesionalnu testeru koja je skorije pocela da se proizvodi /da nije neki model koji je na zalasku karijere/. Uostalom zato sam i ovde jer ocekujem od profesionalaca da daju najbolji i najposteniji savet.
Kasnije, ako se pokaze da mi treba jos neka /pretpostavljam manja / testera to ce biti moguce da se nabavi i nesto polovno...
 
Nova husvarna ili stil neces pogresiti. Samo bitno da izaberes pravi model,za tvoj obim posla,obavezno gledaj na tezinu,jer teza testera ume da premori.
 
Nove poluprofesinalne stilovke su od 450 do 600 evra sad imaju neke popuste .U ostalom ima sajt njihov pa pregledaj.
 
Stevo,pitao sam drazena...a i to se nije odnosilo na nove,nego polovne,videces nekoliko postova pre slike.
 
sto se tice Mirka iz Novog Sada,samo reci hvale za njega,uzeo sam motornu kosu Fs 90 ,komsija husqu 346xp i sve radi kao sat,da ne bude reklama,ali mozda se neko odluci za kupovinu
 
Nazad
Vrh