Motorne testere

I ja sam tako uzeo motornu testeru,bila je dosta jeftinija i serviser je garantovao da ce rezervnih delova biti za nju.
 
Nazalost u nasoj "divnoj" drzavi gledaju samo kako da ti uvale.... Ipak novi stihl ili husvarna sigurno nece se kvari odmah po prvoj sezoni,sve zavisi kako se koristi. Uglavnom delova ce uvek biti,obicno delove prave(posle prestanka proizvodnje gotovog proizvoda) bar 10-15god... dok mala privreda pravi zavisi od potraznje.
 
I moj lokalni diler Husqvarne me je danas dobrih pola sata ubedjivao da kupim Husqvarnu 365, trenutno je na nekom popustu i kosta nesto manje od 80000 dinara. S druge strane gledao sam na sajtu Husqvarne za Hrvatsku i tog modela vise nema u ponudi vec ima 365 X-Torq, dok je u Nemackoj uopste i nema u ponudi. Njena proizvodnja je prestala 2011 godine i zamenio je drugi model. Po starom obicaju sada se rasprodaju zalihe na siromasnijim trzistima kao sto je nase. Verujem da je 365 svakako odlicna testera ali ne volim bas da kupujem novo a nesto sto se vise ne proizvodi. Sta li ostali misle o tome...

Kupi Husqvarna 365 i ubrzo ćeš vidjeti kako ti više kašika ne treba, 365 i 372 su izuzetno jake mašine, ali zabranjeno ih je proizvoditi imaa tome več nekoliko godina, vibracije rasturaju majstora i kraj. Ostalo je to što je ostalo i rasprodaje se. Slovenci ih imaju da mogu još pola BiH i Srbije da sahrane.

Zamjena za te stare motorke iz prošlog vijeka, danas su 346XPG i 357XPG kao i 359 XPG, naizgled manje u stvari jače, torq tehnologija.

Husqvarna 350, 351, 353 je u stvari nasljednica najprodavanije i najpopularnije Husqvarne 242 i to je sigurno pravi izbor za "kućne potrebe", ako čovjek siječe 10-15 kubika u jesen za ogrijev i sl. Lagana, pouzdana, optimalno daje sa mačem 15". Može raditi i sa 18" ali gušiće je što nije primijetan problem u radu ali može se odrazirti na sigurnost.

Imam i 351 i 357 i 365, imam i Stihl 024 i 026.
Dobre su Stihlovke, nema se šta kazati, danas su čak i bolje u smislu smanjenja vibracije i još nekih sitnica, ali za rad u šumi, Husqvarna, ako ne vjeruješ meni, pitaj Kanađane oni su glavni u tom poslu.
Meni jednostavno bolje leži u rukama.

Ako te nešto baš spec zanima o bilo kojoj od ovih motorki, rado ću ti uporediti.
 
Lepa ti je ova stihl 026 . Mislim da je bolja od ms 290 iako je dosta starija
Jeste lepa i moja omiljena,a nije mnogo ni isekla drva.Prosle godine joj menjan klip i karike,a odmah posle toga i bocni lageri.Strugane su grede sa njom i mislim da su joj one dosle glave.Bolja je od MS 290,ali ipak slabija.
Sa MS 290 nesto nisam zadovoljan.
Pored njih imam jos i Tomos 650,jako mocna i robusna testera,ali mi je crkla prosle godine i jos uvek razmisljam dali da je sredim.
 
I ja imam isto misljenje i slazem se da je Husqi bolja za rad,da bolje lezi.
Ljudi postavite neke slike vasih masina,neke akcije sa njima i tako to,da vidimo.:ppozdrav:
 
Možda i grešim, u septembru sam bio na sajmu mašina i opreme u Geteborgu, ovi najnoviji modeli se tako prezentiraju, Stihl je danas malo ispred Husqvarne izvan svake sumnje
 
Aco,ja bih rado postavio da sam se setio da slikam,jbga kad se radi u sumi,bolje da se setim da sipam ulje nego da slikam hehehe :) Ako se budem setio,slikacu ova debla sto trebam seci kuci za nekoliko dana,precnik je taman da i sekira ima da secka na tanje trupcice.
 
za 4 popodneva rada u bagremaru ( usluzna seca i kupovina drva za 2000 din po kubiku) napravio sam 27 m3,glavne uloge husqvarna 351 i stihl ms260 i narvno ferguson sa 5 punih prikolica
 
Pre sam pisao o problemu imam Stihl 009 za par drva sto presece godisnje,e imam problem desavalo se da karburator preliva i cale kupi jos jednu takvu samo zaribala u delovima prebacimo karburator i opet isti simptomi tesko pali a kad upali posle par drva kao ruka se ugasi. Jel zna neko sta bi joj moglo biti ?
Slao sam je kod bar 3 majstora u okolini,kod njih upali i dok je oni malo isturiraju ona radi i vrate je kao ispravnu ...
 
mozda hladna,ali kad se dobro zagreje,tad pokaze pravo stanje stvari,jer kapiram da tad nastaju problemi
 
Kad upali ajd dok se ne zagreje trokira kao i svaka motorka a kasnije radi skroz normalno i pocne da gubi snagu.

Ako posle zagrevanja ima dobru kompresiju (osecas odpor kad vuces kanap za paljenje) probaj odpusti poklopac na rezervoaru na kratko i probaj da upalis ponovo, trebalo bi da radi jedno vreme opet normalno. Ako odmah nastavi da gubi snagu i da se isto ponasa onda su semerinzi na radilici (u njih najvise sumnjam) mada moguce i da karb zeza, nista nemozes zakljuciti dok ne dodje na radni sto. Mora da ide kod majstora koji ima znanje i aparate da bi je iztestirao. Vecina "majstora" radi nesto a i nezna sta radi pa kad dodje kod tebe ponovo ista stvar, niti alata niti znanja misle ako imaju komplet savcigera da mogu biti majstori. Naravno ima i dobrih majstora sa alatom i znanjem i njima treba nositi uredjaj.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh