Motorne testere

imam jedno pitanje dali bih mogao da stavim cilindar i klip fi 52mm od stihl 038 magnum na moju 038 av super od 48mm na izgled su isti..samo sto je ovaj siri malo..:ppozdrav:
 
Drugar ima 038 av super, i izlizala mu se ona dekna koja pokriva zupčanike pogona uljne pumpe, te mu ne podmazuje lanac, jer se zupčanici stalno raspare...gde ima da se kupi ta dekla?
 
jbg druze drage volje bi ti pomogao.a sta da ti kazem ako je tako nista sve ispod 8bara treba da se radi a ovaj je 7 tako da sta da ti kazem ne vredi te pare i jel mozes samo da mi kazes raspon snage od kolko ks do kolko ks da vidim sa ovim serviserom iz novog sada on prodaje uradjene polovnjake i daje garanciju 1 godinu...:ppozdrav:
 
Ma nema veze,da nisam otisao ne bih znao:ppozdrav:
Ne razumem se nesto preterano dobro u modele,ali mi treba Stihl ili Husqvarna 3.5-4 ks.
 
znas sta mi nije samo jasno kod te testere kako 7 bara a tako lepo ocuvana moja 038 i dolmar...izgledaju gadno boze sacuvaj a kompresija na stihl 10,6bara nikada nista nije menjano na njoj a isekla je more drveta....??:sta::sta::sta:
 
Ni meni nije jasno nikako,manometar je sigurno dobar,mereno sa njim na vise automobila i vrednost je bila realna,tako da mislim da nije do njega,a kolko primecujem,kad se vergla ne daje neki veliki otpor.
 
ti je lepo testiraj:ako testera lepo pali (hladna iz 3.-4. puta i zagrejana iz prvog) onda je upregni jedno pola sata i ako tako zagrejana ima isnage i ne gasi se na leru onda je motor ok.A to sto ne osecas veliku silu na starteru kad verglas moze da bude zbog ugradjenog Elastostart - a ( Rucka za povlacenje sa ugradenim amortizacionim elementima omogucava ravnomerno paljenje bez povratne udarne sile) ili Ergo start ( Beztrzajno i komforno startovanje preko dopunske opruge izmedu rucice za paljenje i kotura sa užetom za paljenje.
 
Za to vec nisam znao,Boga mi daleko je bilo od 3-4 puta,pre bih rekao i 15-20,najcudnije od svega mi je bilo sto kada sam izmerio kompresiju vlasnik uopste nije bio u cudu sto ne valja,navodno je prvo koristio samo za grede-uopste nije rezala drva,pa onda kaze rezala je do 10 kubika godisnje,vrlo cudno...Tako da cu ipak gledati da nadjem neku drugu.
 
Nova sprava za secenje drva. Zanimljivo....

big2355906dsc00018.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
big2355906dsc00016.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
vidim ima i ms260 po meni bolja opcija nego 290 jer je to ipak spada u profi masine ima dve karike metalna dekla itd.jeste da je slabija za 0,5ks al je to profi mada to tebi i neigra veliku ulogu kad ti za veca drva imas vecu motorku..:ppozdrav:
 
Pitao sam za 260 kada sam zvao za Husqvarnu,kaze da ih je sve prodao,osim ako slucajno nije doneo jos koju.
Od svega toga bih najradije uzeo 346 xp,ali mac je samo 35 cm i trazi 300 e...

---------- Poruka napisana 21-06-12 u 00:17 ---------- Prethodna poruka je 20-06-12 at 00:09 ----------

Evo male dopune,bio sam kod coveka sa poslednjeg oglasa i postao vlasnik jedne MS 290.Cena 260 e,2005 godiste,kako stvari stoje u odlicnom stanju,mac je 40 ili 45 cm,ne znam tacno.Lepo pali i radi,ALI merenjem mojim manometrom kojim sam merio i pre neki dan u Novom Sadu sam izmerio 7.5 Bara,merili smo i na drugoj (prodaje/prodavao je dve),na njoj je bilo 7 Bara,tako da izgleda tu nesto sa manometrom ne stima,merio sam par puta na razlicitim automobilima i pokazivao je realne vrednosti u odnosu na stanje,pa mi nije jasno kako na testerama pokazuje tako malu vrednost...Kada se uhvati za drsku paljenja i pusti pada,ali jako polako,u svakom slucaju ako na 3 testere koje su navodno u odlicnom stanju pokazuje skoro iste vrednosti,onda bi trebalo da je ok.
Pali iz tri-cetiri pokusaja,mada mi kaze da je sa tom mesavinom i dosla,tako da je mozda malo i do toga.
 
Nazad
Vrh