Motorne testere

moje iskustvo (ujedno i preporuka proizvodjaca stihl,husqvarna)je da se gorivo vadi i iz rezervoara i karba,e sad neki imaju druga iskustva.Sto se tice iglicastog lezaja,u zavisnosti kolko radis sa njom,treba ga podmazivati.Posto posecem godisnje oko 100 - 150 metara (sa dve testere) iglicasti podmazujem 2 puta godisnje.Kod Husqvarne je malo zajebanije skidanje:
1.skinuti dekli maca i starter
2.kljucem blokirati maticu koja drzi magnet,sa druge strane ostrim sekacem i cekicem polako kuckati lamelu po vec napravljenim zubima na njoj
3.skinuti sklop kvacila,dobos i nabaciti masti na lezaj,ne mnogo da ne bi visak masti dospeo u dobos i kasnije proklizavao
4.vratiti delove obrnutim redom vodeci racuna da dobos upadne u plasticne ripne uljnog puza
5.zategnuti samo rukom,jer ce kasnije kontra obtajem testera sama dotegnuti sklop kvacila
Kod Stihl-a je malo jednostavnije:
1.skinuti dekli maca (ne treba skidati startni dekli)
2.izvuci seger osigurac i platnu
3.skinuti dobos kvacila
4.nabaciti masti na lezaj
5.vratiti sve obnutim redom,vodeci racuna da dobos upadne na malu stifnu (elastostart) jer na njemu postoji na obodu zarez koji upada u nju

cast mi je da sam otvorio 100-tu stranicu ove teme,u to ime svima :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 10:50 ---------- Prethodna poruka je at 09:48 ----------

Mjesanje
• Uvijek mjesajte benzin i ulje u
ãistoj posudi namjenjenoj za
gorivo.
• Uvijek pocnite tako da prvo
natocite pola koliãine benzina
kojeg namjeravate koristiti.
Nakon toga dodajte cijelu
koliãinu ulja. Promijesajte
(protresite) mjesavinu.
Dodajte preostali benzin.
• Dobro promijesajte (protresite)
mjesavinu goriva prije
ulijevanja u spremiste za
gorivo na pili.
• Nikada nemojte mijesati vise
od mjesecne potrosnje goriva.
• Ukoliko pila ne bude bila
koristena duze vrijeme,
spremiste za gorivo bi trebalo
isprazniti i ocistiti.

sa zvanincnog prirucnika Husqvarna (na hrvatskom)
 
Poslednja izmena:
Oko 30-tak metara drva godisnje. Sad sam poseckao oko 7m u dva reza.
Jos jednom da se zahvalim na korisnim informacijama u vezi testera :ppozdrav:
 
danas mi stiglo 3 kubika bukve ,i reko ajde da probam ovu stihl 026 sto sam kupio,isekao sam mozda polovinu od ta 3 kubika i mogu reci da sam zadovoljan kako radi ,jedino mi se cini da slabije podmazuje lanac,potrosio sam rezervoar goriva a ni pola rezervoara ulja(lancol),zamolio bih za pomoc.koji je odnos potrosnje gorivo-ulje za lanac.inace mac se nije pregrejao i kad probam na nekom deblu da li baca ulje nekad ima trag nekad ne.kao da ne podmazuje svaki put.znaci ako ima neko ovakvu testeru ili neki majstor sa foruma ako moze da mi pomogne ali samo odgovor ako je uvezi bas ove stihl 026 a ne uopsteno o podmazivanju lanca.nadam se da me razumete.
 
Meni je jednom na husqvarni bila zapusena rupa kroz koju izlazi ulje . Moguce da se i kod tebe dogodilo isto .
 
Poslednja izmena:
danas mi stiglo 3 kubika bukve ,i reko ajde da probam ovu stihl 026 sto sam kupio,isekao sam mozda polovinu od ta 3 kubika i mogu reci da sam zadovoljan kako radi ,jedino mi se cini da slabije podmazuje lanac,potrosio sam rezervoar goriva a ni pola rezervoara ulja(lancol),zamolio bih za pomoc.koji je odnos potrosnje gorivo-ulje za lanac.inace mac se nije pregrejao i kad probam na nekom deblu da li baca ulje nekad ima trag nekad ne.kao da ne podmazuje svaki put.znaci ako ima neko ovakvu testeru ili neki majstor sa foruma ako moze da mi pomogne ali samo odgovor ako je uvezi bas ove stihl 026 a ne uopsteno o podmazivanju lanca.nadam se da me razumete.
Ako je model sa dekompresionim ventilom onda imas sraf za stelovanje kolicine ulja ako je bez ventila onda ima rupa za stelovanje ali nema stelujuceg srafa i na njima se nemoze stelovati, za svaki slucaj proveri dali ga ima iako nemas dekompresor jer je mozda menjana pumpa (treba da bude sa donje strane testere u ravni sa pogonskim lancanikom) . Sad, ako se ne steluje kolicina ulja onda treba traziti problem dalje u vodovima, filteru, dali puz proklizava, pumpi i ostalim stvarima :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
nema dekompresioni ventil,sto znaci da ima sraf za stelovanje koji ima hod od pola kruga,i podesen je na maximalno,ali se meni cini da ona nekad podmazuje a nekad ne.ma nosim je u ponedeljak u servis gde sam je kupio i kraj price.
 
nema veze da li ima d.ventil ili ne sa protokom ulja,tj.da li postoji sraf za stelovanje protoka.Stariji modeli nemaju d.ventil a imaju mogucnost stelovanja,kod moje (ms 260) postoji i d.ventil i stelujuca puma za ulje koja ima 3 polozaja u zavisnosti od duzine maca:
polozaj 1 - mac 37cm
polozaj 2 - mac 40cm
polozaj 3 - mac 45cm
 
Prolazi malo pre jedan prodavac ulicom i nudi mi testeru novu,navodno stihl mada nije prosla pored stihla,vidi se da je kineska,i kaze mi 120 e,ja mu kazem ne treba mi,a on meni kaze ajde za 100,pa ajde za 80 pa kaze daj sta das,hahahaha,mogao sam da je kupim 30e xDDD
 
ja sam clan tog foruma i dobio sam podatke ljubaznoscu jednog forumasa:

Pa nisam siguran da su brojevi telefona starih oko 10 godina važeći ali ću vam dati stare brojeve:

"INTERTEHNA"-ovlašćeni servis za ruske testere

Prodavnica 022-333-056
Servis 022-333-040

022-331-210, ul. Kralja Petra Prvog 150, Nova Pazova

Majstor se zove Vlada Kostić i stanuje u Batajnici, ulica Braće Ribara 51

njegov telefon:011-848-1313
njegov mobilni: 063-824-64-14
 
imao sam ranije 026,od pre neko mesec imam ms 260 i ne vidim nikakvu razliku,ova nova ms 261 je nesto jaca (0,3 ks) i drugacije resenu haubu motora,
 
Nazad
Vrh