Motorne testere

Pa to je istina, ali nekome ko recimo za domaće potrebe iseče na dve godine 8-10m drva, ne treba brend od 500+evra.
Sad je kasno da dobijem servis u Kragujevcu, da ih pitam da li je to zaista tako, ili me oči varaju, da nisam možda zapeo negde žicom dok sam izvlačio filter, jer koliko sam video u rezervoaru ima još jedno kraće crevo za gorivo,koje na svom kraju nema filter, već samo tako stoji, pored glavnog creva sa filterom i isti su, ali ne znam čemu služi to drugo crevo koje nema filter na sebi.

Nisam imao vremena da proverim na Villager 1900x trimeru kakvo je stanje sa tim crevom sa filterom,da li ono može da izadje napolje,da ga izduvam i očistim, pre nego krenem dalje sa rasklapanjem karburatora.Mislio sam da je to neka matematika..rasklapanje karburatora..smešno, odšrafi se šraf sa donje strane karba, zapamti se redosled onih šajbni ili kako se već zovu..izduvaju se cilindri, odšrafi se sa druge strane deo za komoru,očisti se i to..vrati se sve na svoje mesto i to je to.Ne bih ga rasklapao nešto u dubinu,čisto prvo krećem od filtera za gorivo, jer je gorivo veoma prljavo i imam problem sa paljenjem i testere i trimera, nikada ne upale iz 3.-4.-5. puta, već cimam kanap dok se ne okozim.
Živeo YouTube, ko zna english,sve tamo može da se pronadje,pa i rasklapanje karburatora za trimer i testere,naravno nisu svi isti, ali je suština ista.

btw,ovi u Kragujevcu me plaše kao..pošalji trimer i testeru u servis, mi ćemo ti očistiti karburator,nemoj da se igraš, to je veoma komplikovana operacija.. sigurno je zaglavilo negde u cilindrima..a zapravo treba krenuti od filtera za gorivo,zašto rasklapati karb,ako je prljavština samo u filteru,jer karb ne dobija dovoljno goriva kada se pumpica stisne nekoliko puta(pre startovanja)..ja tada nisam znao koliko je to, zapravo, jednostavan proces.. ;)
 
To drugo crevo u rezervoaru je prelivno crevo. Gorivo koje iz karba ne ode u cilindar , preko njega se vraca u rezervoar ponovo.
Mora biti dovoljno dugacko crevo da se filter moze makar do pola izvuci izvan otvora rezervoara.

povlacis li ti sauh kad startujes masine?

Prvo 3-5 puta stisnes pumpicu ako je imas , zatim povuces sauh , zatim stavis testeru na zemlju i zgazis nogom rukohvat ,a vrhom stopala stisnes pun gas (kad ga zaklavis mehanicki on se zaglavi manje od pola gasa) , Kada se javi vratis sauh i das gas opet i mora da upali iz 3-4 cimanja maksimum .

Ako estera ne uvlaci dobro gorivo moze se desiti da ti je zapusen odusak na poklopcu rezevroara i stvara se vakum , kad zavijes poklopac rezervoare nemoj ga tolko stezati da zadihtuje ona guma vec ostavi malo lufta pa tako probaj.
 
Aha,super baš sam se pitao zbog čega je to drugo crevo tu.

Nisam imao vremena da detaljnije to odradim,samo sam na brzinu zavukao žicu na čijem kraju sam napravio kukicu i tako pokušao da izvučem filter, ali koliko sam uspeo da vidim, to samo izlazi do otvora gde se sipa gorivo,a trebalo bi da se izvuče sasvim napolje,da možeš komotno da zameniš filter, šta ako mi upadne crevno nazad dole u rezervoar..ma to ne može tako..mora da ima dovoljnu dužinu, kao što se to lepo vidi i na video klipu koji sam priložio u prethodnom postu.

Naravno,svakako..onako kako je opisano u uputstvima za testeru i za trimer,naravno..sauh obavezno, ..upravo ta procedura koju si opisao, pumpica, otvorim sauh..e sad, zgazim ja nogom rukohvat od testere,čisto da prilikom cimanja imam kontra spregu,tj. da pričvrstim testeru za zemlju,ali to što si rekao da vrhom stopala stisnem pun gas, nemam ideju kako bih to izveo, niti taj part u proceduri paljenja (u uputstvu) postoji.I tek tada pristupim paljenju da se moror javi,zatim zatvorim sauh i pristupim paljenju, ali to paljenje je u početku,kada sam pre godinu dana kupio testeru i početkom ove godine sam kupio trimer,sve je to išlo kao podmazano, paljenje regularno..ali od kada sam istugao tih 8-10m drva i kada sam pokosio livadu od 30tak ari i nekoliko kupinovih trnova i živice..znači ove godine,pre mesec dana sam primetio da više paljenje nije kako treba.

Može biti da je poklopac od rezervoara, primeniću tvoj savet, jer ja uvek to malo jače pritegnem..a i primetio sam da sada, kada sam bio na selu, jedva sam uspeo da odšravim taj poklopac, tj. šaf od rezervoara, tako je zadihtovalo i na trimeru i na testeri..a primetio sam i da kanta koju sam kupio u Merkuru ,baš za tu namenu..pola kante je prostor za gorivo i staje 5litara goriva,a druga polovina kante je prostor za 3litre ulja.Crvene boje,..lep kanister..:) ima i dodatni deo/levak koji baš fino funkcioniše,ne podliva dok sipam mešavinu u rezervoar..e,ta kanta,ako mi ostane mešavine,pa odstoji par dana dok se ne vratim i krenem nanovo sa radom,primetio sam,da li prazna,ili da ima u njoj nešto mešavine, bukvalno se stranice udube,..kako da to objasnim..valjda ja to dobro prišafim..i iz nekog razloga kako se pod takvim uslovima gorivo ponaša,dešava se upravo to..da se stranice od kanistera uvuku unutra..kao kada bih ja sad uvukao stomak :p recimo,isto tako..i to sa obe strane.Verovatno da je i to razlog zašto ne mogu iz 3-4. puta da startujem obe mašine.

uzgred,jedna lepa osobina (ne znam da li je to feature kod svih trimera i testera), je to da ako se ne zavrne šaf na rezervoaru,tj. ako ostane onako otvoren..kao meni što se desilo..okačio sam bio trimer na remenik da kosim sa otvorenim rezervoarom :), trimer se isključi,čim daš gas ..neće da kosi.Tek kada se zavrne regularno šaf, onda sve funkcioniše.Eto,to mi se svidja kod Villager-a 1900x :p
 
cuti kad ne moras da skidas radilicu i klip,inace bi na*ebo!Nas narod kaze "ko ne plati na mostu,plati na cupriji":ppozdrav:
Jedva dobio servis u Kragujevcu, zovem od jutros, oni izgleda imaju toliko poziva za prijave kvarova, da nemaju vremena od telefona ni da rade, pa ostave podigntu slusalicu, tek sam ih malocas dobio.Serviser za VGS 30 kaze da crevo mora jače da se povuče napolje jer je od gume i rasteže se :osmeh: I na tome je ostalo, znači, rasteže se crevo..to je valjda neko specijalno kinesko crevo, koje se rasteže i skuplja.Ovi seljaci iz Stihl-a naguraju unutra creva,da može da se izvuče napolje,a kinezi,zamisli,smislili to rastegljivo crevo. E pa jbg,ko me ter'o da kupujem Villager.:kisa:::novac::
 
ja sam cuo cuo da deca u Kini od tog creva prave pracke,i kazu da nema boljeg materijala,da je pogodjena i rastegljivost i funkcionalnost!!!:haha::haha:
 
Ja sam kupio u Metrou neku kinesku motornu testeru nikad čuo za nju, Akita ( mislio sam biće ono bez A) bila na akciji 2,2 kv mač 50 cm cena 5.800,00 din garancija 2 god
Do sad sam isekao oko 30 m drva i još radi kao sat i još da isečem toliko i isplatilo se , ostaće mi skoro za džaba :ppozdrav:
I uvek je bilo koliko para toliko muzike :haha:
 
Kod kineza ti je strasna lutrija.

Zavisi kakav te zadesi . Moze da ti radi dooostaaa dugo i da se debelo otplati , a moze da ti odma pravi probleme i da nece da makne kao sto se desilo kolegi Dukancu.

Ja na mom kinezu nikako da zamenim tu uljnu pumpu , a imam rezervnu nego kazem ajd dans cu , pa sutra i stalno odlazem. Inace ja sam 3 godine imao samo njega i isekao silu drva . 1.7 kw kopija stihla.
Ovakvu istu testeru neki ljudi nisu stigli ni da upale , a u mom mestu sam ja jedini kome je dobro radila i zavrsavala posao.

Sad me ova husqvarna 450e xtorq sluzi besprekorno , kupio sam je pre godinu dana.
Zato mi se i ne zuri sa popravljanjem kineza , mada cu ga srediti za neke sitnije poslove da sluzi i laksi je pa moze sa njim lakse da se struze kad se popnes na drvo npr.
 
Uvijek naleti nekava budala pa kupi. I u mene susjedi kupili kineskinje, jedan platio 100€ a drugi 80€. Nisu ni znali da u trgovini nova košta 50€. što češ svaka se škola skupo plaća.
 
Kod kineza ti je strasna lutrija.

Zavisi kakav te zadesi . Moze da ti radi dooostaaa dugo i da se debelo otplati , a moze da ti odma pravi probleme i da nece da makne kao sto se desilo kolegi Dukancu.

Ja na mom kinezu nikako da zamenim tu uljnu pumpu , a imam rezervnu nego kazem ajd dans cu , pa sutra i stalno odlazem. Inace ja sam 3 godine imao samo njega i isekao silu drva . 1.7 kw kopija stihla.
Ovakvu istu testeru neki ljudi nisu stigli ni da upale , a u mom mestu sam ja jedini kome je dobro radila i zavrsavala posao.

Sad me ova husqvarna 450e xtorq sluzi besprekorno , kupio sam je pre godinu dana.
Zato mi se i ne zuri sa popravljanjem kineza , mada cu ga srediti za neke sitnije poslove da sluzi i laksi je pa moze sa njim lakse da se struze kad se popnes na drvo npr.

Ja sam kupio tu kopiju Stihl i nije radila nikako. Odnio i zamijenio, odmah dobio drugu, ta je isjekla planinu drveta, nisam je štedio, sjekao sam neku šumu i šipražje, ma užas živi, i sve je izdržala. Samo sipaj gorivo, ulje, naoštri lanac i udri. Uskoro ću kupiti 10m3 drveta za zimu, pa ću sve isjeći njom, jedino za gadne klade palim Stihl 056 (stara profesionalna) jer je teška kao crna zemlja.
 
Ja sam kupio u Metrou neku kinesku motornu testeru nikad čuo za nju, Akita ( mislio sam biće ono bez A) bila na akciji 2,2 kv mač 50 cm cena 5.800,00 din garancija 2 god
Do sad sam isekao oko 30 m drva i još radi kao sat i još da isečem toliko i isplatilo se , ostaće mi skoro za džaba :ppozdrav:
I uvek je bilo koliko para toliko muzike :haha:

Sutra Nedalja 10. 07. u Metrou Akita benzinska testera 2,2 kw mač50 +trimer za travu Akita 250w +električna kosačica Akita 1000w. Sve za 11798 rds.

Ko voli nek izvoli.
 
Здраво свима.
Пошто већ 20 година имам тестеру Олео мак , разгледао сам њихову тренутну понуду. Шта мислите о моделу Oleo Mac 952 , са ценом од 44000.
Спремам око 25m^3 огревног дрвета , разне дебљине , од 30cm до три букве за пуну приколицу (лозницу) .
 
Здраво свима.
Пошто већ 20 година имам тестеру Олео мак , разгледао сам њихову тренутну понуду. Шта мислите о моделу Oleo Mac 952 , са ценом од 44000.
Спремам око 25m^3 огревног дрвета , разне дебљине , од 30cm до три букве за пуну приколицу (лозницу) .
to je odlicna cena za takvu testeru,oleo-mac 952 je u rangu sa husqvarnom 353 sa tom razlikom da je svedjanka oko 64000,00,ili stihl ms 260(0,1ks jaca)kao sto je kolega malli platio 65000,00,a po kvalitetu oleo-mac ne zaostaje mnogo,tj.za neke takve potrebe koje si naveo i vise nego odlican izbor!
 
pogledajte ovu makinu,kaze covek donesena iz Nemacke i ladno trazi 10000,00:haha::haha::haha:
2j5nhc9.jpg
 
Nazad
Vrh