Motorne testere

Dukanac

Viladzer ili ti padne dobar ili los da nicemu ne vredi .

PA valjda imas garanciju za njega .
Nisi ga valjda unistio , to bi serviseri odradili i mozda vise ne bi pravio probleme.
 
Kakvu sam danas zvijer od motorke vidio. Homlite iz 60 - ih , 70-ih godina, mač 60 cm, ni trun plastike na njoj nema, sve metal. Nešto u stilu Dolmara CC što je Savo imao. Samo mi je krivo što je nisam slikao.
 
E pa toliko o villageru, kod mene je završio karijeru! Prvo je počela da glavi zvezda na vrhu mača, posle toga je otpala pumpica što se šprica gorivo, zatim je počeo nekuda da prosipa benzin po malo, e danas odem u šumu malo strugao i za 5 minuta prospe ceo rezervoar i više nije hteo da upali, sve živo sam pokušao ali više se nije javio i više se nikad neće javiti jer sam ga omaltio o bukvu, ništa od njega nije ostalo mamu mu kinesku!!!
ne volem kineziju pa neka su 50e,sta je vrednije od vremena i zivaca?
 
Pa, kad se samo setim koliko si hvalio Villager-a.. :(
Jbg imam ga i ja..nek mi je Bog napomoć :sjasi:

uzgred, može li neko da mi kaže kako se čisti filter za gorivo, jer mi je i na trimeru i na testeri (oba Villager), slabo paljenje, moram da cimam kanap po 15x da bi upalio,pa da krenem sa filterom prvo da ga očistim, da ne šaljem u servis u Kragujevac da mi ga oni očiste i uzgred promene još neki deo :( (srpska politika-ne verujem nikom ništa)..jer su oni rekli da je karburator zapušen. Kada budem bio očistio filter, šta je sledeće što treba proveriti, pre nego stignem do karburatora..?
 
izmedju filtera i karburatora je samo crevo,a filter se jednostavno skida,ocisti ga cistim benzinom i iduvaj na kompresoru
 
Kako da izvučem filter iz rezervoara..nekom žicom..?..nisam nikada skidao filter, nadam se da nije problem to odraditi i vratiti sve kako je bilo.. :/
 
Sve mi pincete kratke,jbg:)
Prljavo je gorivo,samo tako, imam plastičnu posudu, čista,glanc..dobio je uz trimer kao merica na pola litre i tako doziram te dve po pola litre i 0.25ml ulja za mešavinu na tu jednu litru, ali kada posle nekoliko dana odšrafim šraf od te plastične (bele) merice, imam šta da vidim dole po dnu posude..crni se prašina. Eto to je to gorivo koje koristimo.
 
Ja kupio kada imaju drugi da imam i ja.Videla žaba ... pa i ona digla nogu.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


Piše made in Germani, nadam se da ne lažu.
 
Nije tajna 65500rds=645e. Kupljena je samo šta sa njom seći ovde u Vojvodini, šume ni za leka.Kako su mi objasnili to je najmanja profesionalna mač 37, trgovac hvali ovaj model. Ako je neko ima neka napoše kako se pokazala i kako je zadovoljan sa ovim modelom, dali ima neku manu?Pozzz!
 
Svaka čast mašina za svaku pohvalu, jedino šta nam nabijaš kompleks nama koji imamo villagera, ali jbg spram novaca i muzika
 
Imam problem sa menjanjem filtera za gorivo na Villager VGS30, jer je crevo kratko.
Žicom sam probao da izvučem filter ,van, iz rezerovoara..ali sve ukupno i crevo+filter ,dosegnu do otvora za gorivo (gde se sipa gorivo)i dalje ne može, jer je suviše kratko crevo.Pa nemoguće da mora da se rasklapa testera i da se skida rezervoar,da bi se izvuklno napolje crevo sa filterom.
To bi trebalo ovako da funkcioniše..kao na ovom linku:
Menjanje filtera za gorivo
 
Imam problem sa menjanjem filtera za gorivo na Villager VGS30, jer je crevo kratko.
Žicom sam probao da izvučem filter ,van, iz rezerovoara..ali sve ukupno i crevo+filter ,dosegnu do otvora za gorivo (gde se sipa gorivo)i dalje ne može, jer je suviše kratko crevo.Pa nemoguće da mora da se rasklapa testera i da se skida rezervoar,da bi se izvuklno napolje crevo sa filterom.
To bi trebalo ovako da funkcioniše..kao na ovom linku:
Menjanje filtera za gorivo
cuti kad ne moras da skidas radilicu i klip,inace bi na*ebo!Nas narod kaze "ko ne plati na mostu,plati na cupriji":ppozdrav:
 
Nazad
Vrh