Motorne testere

Brkin. Hvala na odgovoru za Dolmar. Ms230 mi je prejaka za ono sto meni treba a i cenovno mi je jaka. Znaci ostahe odluka izmedju Dolmara 45 i OleoMac 937, kavo je tvoje misljenje, na osnovu iskustva, rekao bih da si serviser. Hvala

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Ja bi se pre odlucio onda za ms180....0.2 slabija od oleo mac...tezina ista...cena slicna

oleo mac je dobra kao i dolmar ali delovi su problem.....original delovi su preskupi i tesko dobavljivi a kineski delovi nisu nikakvi...
radim testere,trimere,motore,freze skoro vec 15 godina....
 
Hvala na odgovoru. Plasim se da ms 180 ne bude slaba, desava mi se kad spremam drva da imam i za obatanje neku bukvu ili cer u panju 25 do 35cm a za to mi se ne pali veliko testere. Tako da mi je nekako ta klasa 2.3ks idealna za obaranje manjih stabala i sredjivanje krosnji

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Srusice ce ms180 i 60cm bez problema....nista manje nece da zaostaje od ove gore pomenute dve testere...ako ti je kratak mac...napravis dublji podsek i gas

preporucena rezna garnitura je od 30/35cm...fabricki dolazi sa garniturom od 35cm koju odlicno gura
fizicki moze i garnutura od 40cm ali joj je puno
 
Hvala na odgovoru. Plasim se da ms 180 ne bude slaba, desava mi se kad spremam drva da imam i za obatanje neku bukvu ili cer u panju 25 do 35cm a za to mi se ne pali veliko testere. Tako da mi je nekako ta klasa 2.3ks idealna za obaranje manjih stabala i sredjivanje krosnji

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока

20181116-122058.jpg
 
.....original delovi su preskupi i tesko dobavljivi a kineski delovi nisu nikakvi....
Skoro svi jevtini delovi za STIHL i Husqvarnu kod nas su zamenski, dakle Kina...nisu originalni, oni su takođe "preskupi".

- - - - - - - - - -

Da ne bude da pričam napamet...Originalna dekla mača košta oko 4500,00 dinara, evo je kineska za 2500,00, a može se naći i za 2000,00 dinara. https://www.kupujemprodajem.com/Ala...HUSQVARNA-365-362-371-372--52007652-oglas.htm
 
211 nije uopste lenja. Ja je imam i brza je ko raketa.
Pa i ja sam gledao neke uporedne testove na youtube, ima bas izmedju 180 i 211, uopste nije 211sporija a u drvetu vidi se da ima vise snage, ne davi se, mada sve to zavisi i od ostrine lanca i od rukovaoca itd isl

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav,
napisao sam već da sam nasledio testeru Husqvarnu 340 od oca i sada bi da je dovedem u red . Ona radi ali ima sitne nedostake . Potrebno je zameniti lim mača : unutrašnji i spoljašni.
Da li može da me neko uputi gde bi mogao da kupim ta dva dela.
8cfbbbda63e51813eb62e5d959819955.jpg
65541956c284983f3e3ab84dbe84de4a.jpg


Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

Види код овлашћеног Хускварнуног сервисера. А како се похабао лим ? Моја прешла 12.5 година и још јој ти лимови нису за замену.
 
Pa čovek je lepo napisao da ju je nasledio od oca....
Znači, "tuđa" je, Bog Sveti zna šta se s njom dešavalo ranije...
Nemam nameru da vređam čoveka ili budem grub...
Sad je njegova i hoće da je dovede u red...
Što je pohvalno....:ppozdrav:
 
Pa čovek je lepo napisao da ju je nasledio od oca....
Znači, "tuđa" je, Bog Sveti zna šta se s njom dešavalo ranije...
Nemam nameru da vređam čoveka ili budem grub...
Sad je njegova i hoće da je dovede u red...
Što je pohvalno....:ppozdrav:
Pokojni otac je koristio testeru pa je zapustio ,
ja sam sada odlučio da je sredim i otklonim nedostake koje sam uočio . Koristo bi je za lične potrebe na placu kao i što je on činio . Limove mača kao da je oštetio lanac nije strašno ali bi ih zamenio ( neznam kako je do toga došlo ali predpostavljam da je to jedini mogući razlog ). Zamenio bi dihtung auspuha , gumicu uljne pumpe i štitnik za ruku - kočnicu ( jer je ona trokraka plastika islizana pa prilikom deaktivirina kočnice teško se to postiže ) .
Pokušavam da stupim u kontakt sa članom : brkin - sonta ali još uvek u tome nisam uspeo ( on je sugerisao da ima limove mača a možda i ove ostale stavke koje bi zamenio ).
Kada to budem sanirao odneo bi je u neki servis da je našteluju .

Testera i mač su ove :
bd696aabeae785d99775acfc1beedfe3.jpg
46abfb663def4c99ff3236653bce5faa.jpg
50bd1f6e20fceb9f4166b63f950667f3.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslao sam ti broj mobilnog telefona Brkin-a na PP...
Nadam se da mi neće zameriti što njegov broj telefona delim unaokolo...
Po tvom pisanju stičem utisak da si OK, tako da...
Nazovi pa pitaj...
Čovek je pomogao savetima mnogima ovde, verujem da će i tebi...
 
Karburator na Husqvarna 435 od kojih testera odgovara? Gledam nov oko 3500 din, ali kineski.. Ima li u ponudi kvalitetniji? Hvala.
 
Husqvarna 135,435.440 nose isti karburator..ti karburatori od male privrede ne valjaju...jedino Zama...original zamin je bio 50tak eura...
imam polovan ispravan..
 
U Beogradu i okolini za originalne delove Husqvarne preporučujem "Nexico", broj telefona je 0112526806, ali rade od 9.januara. Za ostalo, stojim i ja na raspolaganju.

- - - - - - - - - -

Kolege i prijatelji, srećne sve decembarsko-januarske Praznike vam najiskrenije želim! Da smo svi zdravi, a treba nam i malo sreće, a za ostalo moramo sami da se potrudimo! :ppozdrav:
 
Imam mali problem sa Alpinom model p522s. Testera sa odličnom kompresijom, lako pali, lepo radi na leru, seče fenomenalno, pali i vruća i hladna ali dimi za medalju. Mešavina je nova, ulje husqvarna.
 
Nebih znao da ti pomognem,brkin se najbolje razume.Posto kazes da radi kao secer verovatno je sve uredu,ako je filter vazduha cist,ona mrezica u auspuhu cista,svecica nova,sveza mesavina...husqvarna i stihl i sl. ulja bas su zamisljena da skoro nista ne dime.Koju mesavinu pravis?
 
Nazad
Vrh