Motorne testere

Koliko može da vredi štil 009 ispravna?
 
Uzmes co2 aparat u ruke i navaris kajlu isturpijas i teras, tako sam resio problem na imt 506 iskida se breg kad je labav sraf.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Ne ide to bas tako kod testera
Testera nema pomeranje ugla predpaljenja....stepen gore/dole testeri puno znaci...jeftinija i naj ispravnija popravka je nova radilica koja konkretno za tog kineza kosta 1080 dinara

kad se popravlja konus,nikada se na vari kajla vec se busi ili gloda zleg....konus koji je popravljan mora da se obradi na strugu i da se zajedno uslajfuju magnet i konus(pasta za slajfanje ventila namaze se osovinu radilice, i magnet se vrti po osovini)
slajfanje se radi zbog naleganja magneta...
 
Ljudi, dajte preporuku gde da kupim karburator za Villager VGS30S testeru?

Ne znam iz kog razloga neće da upali testera, pumpica za sauh ne usisava gorivo, a majstor iz Kragujevca kaže da mora da se menja karburator.
 
Iako su kineske testere u njih se ugradjuju Walbro karburatori, koji se ne kvare tako lako. Proveri neke sitnice za pocetak, da li je zacepljen filter goriva ili dovod.
 
Nisam nikada rasturao karburator.
Ne znam koliko je komplikovano.
Umem da ga zamenim, (to ume svako)..odšraviš 3 šrafa i staviš novi.

Problem je nastao tako što mi se prosipalo gorivo, jer je 'nosač creva' postao 'krut'. Jedan majstor mi je rekao da se creva i nosač creva 'ukrute' zbog raznih kiselina koje se nalaze u bezolovnom benzinu. I taj 'nosač creva' je 'prošetao'..tj. pravi zazor i umesto da dihtuje, kroz taj zazor se prosipa mešavina. Creva i taj nosač creva bi trebalo da budu gumeni, elastični..a ono što sam ja skinuo sa origilanih delova koji su došli uz Villager VGS30S je bilo ukrućeno i nesavitljivo, plus taj nosač creva (kroz koji prolaze ona dva creva..jedno koje ide u pumpicu za sauh..a drugo [na čijem se kraju nalazi filter za gorivo] ide u karburator), je 'šetao'..'oblajznuo'..tj. nije dihtovao, pa se kroz taj zazor prosipala mešavina, sve mi lilo niz trenerku kad sipam gorivo.

I sad..kupio sam taj komplet od tog majstora iz servusa u Kragujevcu, (taj komplet se sastoji od nosača creva + 2 creva [jedno crevo ide u pumpicu za sauh, drugo crevo ide u karburator a na drugom kraju je filter za gorivo] i sve sam to zamenio. To je tako prosto i jednostavno zameniti da to moze svako da uradi.
Gorivo se više ne prosiša, sve super, ali testera neće da upali. Prvo što sam primetio jeste da pumpuca za sauh ne ubrizgava mešavinu u sebe. Drugo, originalan filter, koji je došao sa VGS30S je duplo veći od onog koji su mi poslali iz Kragujevca, plus onaj njihov filger je bio braonkast..nije bio potpuno beo..tj. čist). Samo da napomenem da je testera palila na KECA, pre nego što sam zamenio taj nosač creva. Dakle, palila je na prvi potez, a sada više neće da upali uopšte. Uspeo sam da je upalim 2 puta, potrošio sam po rezervoar goriva, ali sada ne pali uopšte.
Samo da napomenem da , čim sam zamenio taj nosač creva , sa kompletnim crevima i filterom za gorivo..da pumpica za sauh nije usisavala gorive u sebe. Pritiskao sam 50 puta i ništa..ni kap. A pre toga je sve super radilo, jedino što mi se prisipalo gorivo kroz taj zazor koji je pravio nosač creva, jer se bio 'udrvenio', tj. ukrutio ,nije bio elastičan i nije dihtovao..ali i pored toga je testera palila na prvu i radila normalno,samo što je gubila kompresiju, zbog tog zazora, tj. otvora na nosaču creva.

I sad..zovem majstora u Kragujevac, on kaze da pošaljem testeru da joj zamene karburator. Pa to mogu i ja da zamenim, to su 3 šrafa koja treba odšrafiti.


Iako su kineske testere u njih se ugradjuju Walbro karburatori, koji se ne kvare tako lako. Proveri neke sitnice za pocetak, da li je zacepljen filter goriva ili dovod.
Tako je, karburator je Walbro i sve je super radilo pre nego što sam zamenio taj nosač creva sa filterom + ona 2 creva.

Uspeo sam 2 puta da upalim testeru..ne radi onako kako treba..ne čuje se ono sagorevanje goriva..već nekako brunda pri radu.
Plus..čim oduzmem gas i spustim testeru na zemlju..ona krene da se zaustavlja i ugasi se, a dok joj dodajem gas, ona super radi.., čuje se da ne radi isto kao što je radila.

Ono što sam ja osetio tj. zaključio je to da gorivo ne stiže do karburatora i da iz tog razloga ne može da upali testera.
Pumpica za sauh ne usisava gorivo..koliko sam je puta pritiskao trebalo bi da explodira do sada, tj. da presisa. Skisao sam svećicu..sve suvo kao barut.
 
Nije tebi do karburatora nego do predhodnih radova koje si obavljao oko zamene.Ili ti negde falsira vazduh na spojevima ili si presavio crevo pa tesko dotoka goriva ima ili sama pumpica falsira vazduh a to ima slucajeva dosta. Prvo ti to pretresi i pregledaj i taj filtercic i produvaj i tak kad na drukalicu-pumpicu bude cisto gorivo dolazilo resio si problem. Ako bude trebalo upustvo za stelovanje karburatora kasnije i to cemo resiti jer imam njihovo upustvo i identicnu testeru samo prvu seriju.
 
To sam imao na umu da prvo uradim.
Sutra ću povaditi njihova oba creva [što idu iz rezervoara, zajedno sa filterom] a staviću moja originalna, koja su bila + filter.
Samo ću ostaviti njihov nosač creva, jer on dihtuje super, sada mi se gorivo ne prosipa ,testera super reže (ako uspem da je upalim). Ona potroši tako ceo rezervoar, pod uslovom da uvek dodajem gas. Čim, spustim testeru za zemlju, ona gubi dovod goriva i krene da se gasi dok se totalno ne ugasi, a čim joj dodam gas, ona krene da hvata zalet.
Takodje, čujem da u radu tj. da je sagorevanje goriva drugačije, nije onaj isti zvuk koji je bio, već nekako kao da brunda.

Ako bude trebalo upustvo za stelovanje karburatora kasnije i to cemo resiti jer imam njihovo upustvo i identicnu testeru samo prvu seriju.
Hvala, nadam se da neće trebati to uputstvo, jer mi je testera palila na prvu. Nikad nisam imao problem oko paljenja, testera je palila kao zmaj.
Od kada sam zamenio ta njihova creva i filter zajedno sa nosačem creva, testera više neće da upali, jer pumpica za sauh ne usisava gorivo.

Ja to lepo sve objasnio majstoru u Kragujevcu, on kaze da treba da se menja karburator.:ppozdrav:
 
Moze li mi neko reci cemu sluzi komora sa strane na cilindru kao na slici dole prikazano ?? zamenili smo novi cilindar i klip na h 359 na kome nema te komore kao na orginalu,ima je ali je zavarena nema otvaranja,testera radi duze vreme kao sat,ali me cisto zanima cemu sluzi taj deo sa strane....?

qtbx0
290ff441d69b87705b81b0e25bd6eed8.jpg
 
Pa nije to ništa.
Ta ekipa iz Villager servisa u Kragujevcu deluje veoma čudno.
Pre tog majstora sam objasnio jednom drugom , njegovom kolegi, problem koji sam imao sa nosačem creva, on mi rekao da to tako treba da 'šeta'.
Vaimjaocaisina, da se čovek prekrsti.

Naime, već sam opisao u čemu je bio problem.
Vremenom se taj 'gumeni čep', koji se zove 'nosač creva', [jer kroz njega prolaze ona dva creva, jedno ide u karburator, drugo u pumpicu za sauh].., udrvenio, ukrutio..umesto da je elastičan i gumen, i da dobro dihtuje, da gorivo ne bi izlazilo iz rezervoara, kod mene se sve to ukrutilo i taj gumeni čep, tj. nosač creva, koji bi trebalo da zatvara i dobro dihtuje na tom mestu kuda prolaze ona dva creva, kod mene je to prošetalo, udrvenilo se, kao da je od plastike..i kada ga povučeš prstima, skoro da mogu da ga izvučem napolje..pravi zazor, i tu mi se prosipala mešavina, sve mi trenerka ostane mokra od goriva. Testera je čak i pod tim okolnostima radila, ali je gubila kompresiju, gasila se, ali nikada se nije desilo da nije htela da upali.

I ja sve to lepo opisao tom kolegi od tog majtora, on kaze da taj gumeni čep treba tako da šeta, valjda da bi gorivo izlazilo napolje i prosipalo se,.:ppozdrav:
Verovatno da me nije ni slušao šta sam mu pričao.:sjasi:
 
Pa nije svaki koji nosi bradu pop.
Sigurno je neka glupost, sitnica. Pusti te nadri-majstore (hoće samo da uzmu pare). To bre Sale rešava k'o od šale...
 
Ovaj iz Kragujevca hoće da menja karburator :ppozdrav:
Prvo je rekao cenu da očisti karburator, da bi posle rekao da oni to ne čiste, već da samo menjaju karburator.
Pa ne moram da šaljem celu testeru da bih promenio karb, to ume svako da zameni, to su 3 šrafa i dva creva.
 
Moguće, videćemo.
Više bih voleo da si u pravu.
Ili da pošaljem kod tebe da ti to zameniš?

Nisam nikada rasturao motor i sve te delove, ali ne vidim u čemu je problem.
Rasturao sam i cilindar, klip i karike.
Misliš li da je to neka veština?

Samo da dodam da sam ovde , u više navrata, postavljao isto pitanje, što se tiče goriva koje mi se prosipalo i niko nije dao čak ni sugestiju.
Tek kada sam sam rasturio celu testeru, pronašao sam kvar i sada delim to iskustvo sa vama.

Imam pravo da kritikujem pokušaj da , umesto običnog creva, menjaju ceo karburator.
Očigledno ti moja kritika ne godi, jer i sam posluješ na tu foru.

iskren da budem, svidja mi se što sam naučio ponešto o svemu tome. Nije me koštalo puno, nije mi bila hića da mi testera proradi niti radim uslužno.
Cela mudrost ove priče se svodi na to da 'majstori' menjaju gumicu a naplaćuju cilindar i klip.
Sreća pa postoje ljudi dobre volje ,ovde na forumu ,kao i youtube :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ti si debil.
Ne shvataš da si najverovatnije sam nešto pogrešno uradio. Ne vidiš gde si pogrešio, ali vidiš gde drugi greše. I još bi da ja budem kriv što tebi ne radi testera ...
Psuješ me zato što branim svoje interese ,jer ne dozvoljavam hohštaplerima ,kao što si ti, da me iskoriste jer ne umem da zamenim obično gumeno crevo, pa se nudiš, umesto njih, da mi ,umesto toga, naplatiš zamenu karburatora?

Hajmo ovako:
Neka bude nerešeno,ok ?

Latentno stoji da sam debil, [jer si ti tako ustanovio].

Ja sada idem na selo.
Ukoliko se ispostavi da su mi iz Kragujevca poslali pogrešan komplet creva,ili da ona gumica(tako je ti zoveš),a pravi naziv je 'nosač creva' , da taj nosač creva suviše priteže, stiska, [pritiska, guši]..ona dva creva i da zbog toga pumpuca za sauh ne usisava mešavinu, a čak i ako uspem da upalim testeru, čim je spustim na zemlju, ona krene da se gasi jer joj ne dodajem gas, a sve dok joj dodajem gas, ona radi kao zmaj.

U tom slučaju ćeš mi se javno , ovde, izviniti i priznaćeš javno da si ispao magarac.
Pošteno?

Ako to ne učiniš, onda ,po pravdi Boga, red je da popiješ poen od moderatora za domaće nevaspitanje,drskost,nekulturu i prostakluk koji širiš oko sebe.
 
Pero podržavam te u potpunosti u nameri da sam popravljaš svoju testeru, jer se zaista nakotilo "majstora" koliko ti volja pa ljudi koji su pravi MAJSTORI bivaju potisnuti od "dobre priče" (i ničeg više) ovih prvih...
Ipak, moram (teška srca) nešto da priznam a to je da je ovaj (banovani) Kole u pravu kada kaže (na zaista neprimeren način) da ljudi (ponekad) od silne želje da naprave nešto dobro (i uštede i novaca i živaca),zapravo načine više štete neg' koristi i na kraju motorka mora kod MAJSTORA na popravak i da lupa glavu kako da popravi uz silnu (prethodnu) "opravku"...
I sam se trudim da opravljam sam,ali za razliku od tebe, prvo se dobro informišem na više strana, pa na kraju donosim odluku šta mi je činiti (uz prethodne konsultacije stručnih), što bih i tebi savetovao, a pogrešan je pristup,"majstor" (jedan-jedini,diskutabilnih kvalifikacija) rekao karburator, daj da menjam karburator, rekao crevo, daj crevo...
Nedavno sam imao slučaj sa jednim "majstorom" iz Rume za motorne testere, drugar ima Stihl ms180 ko i moja što je, pa kada je upali i krene da doda gas,a ona se ugasi. .
Odneo je kod tog "majstora" i on mu kaže krimer (gumeni deo koji povezuje cilindar i karburator), i traži mu 3.500din za opravku i ovaj jadnik pristane!!!
U tom trenutku nisam bio prisutan,ali čim sam čuo,rekoh mu da je to čista pljačka i otimačina i idemo po motorku i da ću je ja popraviti o svom trošku ako mi ne veruje...U međuvremenu, kontaktiram našeg člana Brkina Sonta i pitam ga koliko košta taj krimer...
Oko 400 dinara do 1000 original a ovaj "majstor" znači za ruke bi uzeo 2.500 !!!
Vratimo se po motorku a ovaj brže-bolje je rasturio ko Albansku demokratiju, rekosmo da smo došli po motorku jer taj krimer košta 1000 din nov,a ne 2.500 kako je on rekao i kao "ruke" 1.000 dinara...Poče on da vrda,pa rasturio sam je već,pa našao sam kvar, i to košta, ja popizdeo, vidim u kom pravcu to ide,rekoh mu,"majstore",pakuj te delove u jednu kartonsku kutiju da tebe ne bi u nju skupljali ma....icu ti hoštaplersku!!!
Pokupio sve do poslednjeg šrafa, otišli mi od njega pa pravo kod mene kući...
Sastavimo motorku,upalimo,ona ponovo isto, skinem karburator i krimer s moje (jer sam sumnjao na njega) ono opet isto..
Kad otvorim rezervoar za gorivo i imam šta videti.Presavilo se crevo za dovod goriva na onom filteru i ne dotiče gorivo!!!
Ispravim crevo,zatvorim čep,upalim motorku,a ona radi ko besna,izađemo napolje da isprobamo na par cepanica,ma radi ko nenormalna,kaže drugar čak bolje s mojim karburatorom nego njegovim...
Kasnije skinem moje delove i vratim njegove,krimer i karburator,opet upalimo,isprobamo...
Motorka POPRAVLJENA, a da i nije bila "u kvaru", plus ostale 3.500 u džepu !!!
Znači,naravoučenije moga izlaganja, popravljaj sam, ali se trudi da prvo budeš siguran šta je kvar (uz konsultacije sa više "strana") pa tek onda preduzmi konkretno da je popravljaš, a ne samo "popravljaš", i na kraju stigneš do toga da napraviš ozbiljniju štetu neg' što je bila...
Nadam se svakako neka banalnost, k'o i kod moga drugara što je bilo...:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Žao mi čoveka, ipak je napravio 500 postova,ovde na forumu, voleo bih da mu mod odblokira IP adresu ,da može da pristupa forumu.

Elem, izneo sam činjenično stanje, ni slovo nisam dodao, a ni oduzeo. Majstori iz Kragujevca se ponašaju tako,kako sam već opisao,očigledno im je cilj da te uhvate u mašinu, da uvek nešto moraš da šaljem testeru na popravku. Znači, oni su bili upoznati sa mojim slučajem, u pitanju je običan gumeni nosač creva, i kada su mi poslali taj komplet, nosač creva+2 creva+filter (koji je bukvalno duplo manji od originalnog) i kada sam im javio da testera više neće da upali, a palila je ,pre toga, ..on je rekao da to košta 5000dinara..tj. zamena novog karburatora. Nijednom mi nije bacio hint da se možda crevo negde presavilo, da možda gumeni nosač creva suviše stiska ona 2 gumena creva i da se tu dešava prekid u dotoku goriva..ne, ladno je rekao da mi je karburator zreo za zamenu i da to košta 5000din. Pa, ako je takva situacija, onda mogu i sam da kupim karburator, jer zamena karburatora je 3 šrafa i dva gumena creva, nije to atomska fizika, ni spaceshuttle koji treba da naučiš da lansiraš u orbitu.
Iskreno, izbegavam 'majstorima' da šaljem uređaje jer od njih više štete nego koristi.
 
Da ali moraš imati i malo "osećaj" kada nešto šarafaš, nije u pitanju samo 3 šrafa i 2 gumena creva, već i sila kojom ih zatežeš,možda previše, a možda i premalo pa opet nije kako treba i nastane problem da motorka neće da upali ni sa novim (promenjenim u sopstvenoj režiji) karburatorom,a creva (nova, kineska,verovatno "mala privreda" ili "zamenska"), natakneš previše ili premalo na nosač, ili već dođu većeg prečnika "za malo" i mekša nego je potrebno, pa opet nedostaje ono malo što devojci sreću kvari, shvataš šta hoću da kažem?
Recimo, neko ne zna da je na radilici kontra navoj, pa umesto da otpuštaš, ono ga još više zatežeš, ako si "siledžija", lupaš čekićem da "popusti", čak i polomiš, a "samo" je potrebno odvrnuti...
Zar ne?
 
Nazad
Vrh