Motorne testere

Zajebavaš ti mene, jelde?

Sve bi ti nešto da ispravljaš a zavlačiš ga ispod žita.

Čitaj brate, šta je napisano, okolina Sarajeva nije Drina, Romanija je golema planina, nigdje nisam rekao da nema, kao, U Srbiji ili Bosni ili gdje već hoćeš opreme, već da smo mi aljkavi i blesavi pa to ne koristimo. A, možeš natjerati raadnika da koristi zaštitno sredstvo i te kako. Jednostavno ne dozvoljava se rad i kraj priče. Samo što je to kod nas balkanaca pitanje lopovluka. Znaš moj jarane, priprema posla uzima vrijeme a šefovi hoće kubika da se uvuku direktoru u šupče i tako dalje i tako dalje...
Mogao sam ja to i finije reći ali ovako će mislim biti jasnije.

I to o švedskim šumama i mašinama pokušavaš nategnuti isto što sam i ja rekao, kratko i jednostavno. Kažeš koriste mašine zbog isplativosti, koji odron, mi koristimo mašine što volimo da se zajebavamo, inače, najviše volimo da testerišemo ručno. A da Vi imate mašine kao i šveđani to ću ti uzeti kao vic.
Kanada i Švedska su najveći prerađivači drveta i mi, to ti ja uvijek mislim na cijelu bivšu Jugu kad kažem mi, smo negje na izlasku iz manifakture. Još je to prilično ho-ruk aal hajde.

Uzmi samo činjenicu da se mi ovdje zajebavamo oko kupovina nekakve H 365, a, to se prestalo proizvoditi ihahaj. Onaj neko navodi kako se na fakultetima uči premjeravanje naguzivanjem. Eeeej, naguzivanjem premjeravaju neki rođaci jednog od največih izumitelja Nikole Tesle.
Da crkneš od muke ili od smijeha, proberi sam.

Nisam ti ja nikakav stručnjak, ja sam težak i šumnjak koji se učio na greškama. Doživio sam ja da mi ginu ljudi od zaostale grane, da napeta grana probije sjekača, svašta.
U večini slučajeva kod nas, su krivi šefovi koji hoće kubika, koji puste nedovoljno iskusna ili obučena radnika i slične katastrofalne gluposti. E, vidiš toga u Švedskoj nema. Naravno, nesreće se uvijek događaju, ali razumjećeš ti, jelde?

Vidim, pišeš "mi šefovi" oprosti, ali ja eto baš mislim da su kod nas baš šefovi največe neznalice ali znaju oni neke druge radnje. Zbog "šefova" smo mi moj jarane i rasuti ko posljednja govna širom svijeta. Ti vjerovatno misliš drugačije, nije zabranjeno.

Zato smo ti mi bolan u šarpelju (tobrica za alat i hranu) uvijek nosili i šišu (flašu) mućenice da se ispere muka tog težačkog posla a zato smo vazda i pjevali. I mnoge ti je naša pjesma zajebala, jer to ti je više urlikanje al mi to kao zovemo pjesmom.

nešto kao ona divna Davičova

...mi smo krv pljuvali i ćutke voleli...

U zdravlje!

P.S:
Jest da je off, al sam ga s merkom iskuco:ppozdrav:


pa da se izvadim iz offa evo jedan poučan


namestio da video može pogledati
 
Poslednja izmena od urednika:
Slično tome i u Apatinu, godinama su ljudi pravili drva kako je ko znao i umeo. Sad možeš praviti drva, ako imaš položeno za rad sa motorkom. Ako nemaš, a hoćeš u šumu, moraš iznajmiti radnika šumske koji ima položeno za rad sa motorkom. Zaštitna oprema se podrazumeva. Nekoliko ih se specijalizovalo, osnovalo firme, zaposlilo sekače, a 95 ih je odustalo zbog uslova.
Od promene uslova, nije se desilo da se motorka pri seči grane odbije i udari čoveka u vrat, a i to se znalo pre desiti, dok su se drva pravila na domorodački način.
 
Gorstak svaka cast na klipu, bas onako skolski i kako treba... veruj mi da ne mozes da nateras nikog nista ako on to ne zeli. mozes se samo zavaravati s tim... A za isplativost,pricas napamet i gluposti,zato sto verovatno ne znas sta ne znas :) Naravno mi ovde izvlacimo drva sa rusevima zato sto to volimo? Pa ja bih prvi voleo da vidim ovde nekog harvestera,procesora itd. ili mozda ti da ulozis 2 milionceta,pa da ze zajedno prekrstimo i pomolimo bogu... mozda nam se te pare nekad i vrate... A ako to kupis i oteras da radi na Romaniji garantovano ce ti se vratiti:bravo:A tih masina kod nas ima veruj mi... Ne mogu da nadjem slike sa terena da ti to i pokazem :sta:.

Izvinjavam se na :off_topic:, mada ova tema bi bar po meni trebala da nosi drugi naziv... ali sta je tu je.
 
Ovako!

Ako nekoga zanima šta onaj čika priča, nije problem, mogu prevesti ono što nekoga bude zanimalo. Tu smo da od motorke napravimo šegu. Neznanje je gotov belaj, kada se zna odmah se pomjeraju granice i uspjeha i svega ostaloga što vodi ka boljem i lakšem življenju.

A može se natjerati i to jako jednostavno. Vjeruj mi, ja sam ti živi dokaz. Tvrdoglav sam, čak i za jednog Bosanca previše, možda, ćuj možda, ali brzo se to mijenja.
Radio sam između ostalog i nekoliko godina na eksploataciji fosilnih sirovina iz mora po zabitima Norveške. Obavezno se mora koristiti šljem, naočale i sva ostala propisana oprema. I sad zamisli vozače kamiona koji dovoze, istovaraju, pomjeraju se tamo - ovamo, nećeš nijednog vidjeti da izlazi iz kabine bez šljema i naočala, a, vjeruj mi da izađu na desetine puta. Zašto? I vjeruj mi tu su jako drčni momci, poljaci, englezi, holanđani, ovi skandinavci i na kraju finci ko biber na pilav.

Ali svi poštuju pravilo. Pravilo je fudbalsko, usmena opomena, žuti i crveni. Kraj balade.
Nekih ranih osamdesetih sam, pola Zemuna, čini mi se podmirio građom, pola od toga se zagubilo po kafanama Šabac, Zvornik, Kladanj, ne vjerujem da su me još zaboravili, nikada nisam ni pomislio na šljem i naočale. Vjeruj mi da sada koristim svu tu opremu. Brzo se čovjek na dobro navikne. Nije mi namjera da pametujem, odlučio sam pokušati malo pomoći da se osvijetli problematika, kao bajagi imam nekakvog iskustva i htjeo bih da ga prenesem, ako to pomogne nekome da spasi jedan zalomljen nokat - ja presretan.

Ovdje takođe pratim rad šumskog foruma, to je jedan ogroman potencijal i namjera mi je bila da pomalo "kraduckam" to znanje i prenosim na naše jezičko područje. Ima tu doista mnogo stvari koje mnogi od nas nikada očima vidjeli. Ako ti to kaže čovjek koji je od djetinjstva u šumi i sa šumom, onda to valjda nešto znači.
Može katkada topic i izgledati iščašen ali moram na neki način da predstavim ideju.

Dakle, cilj je pronalaziti rješenja raznim problemima u određenom poslu, tu smo da postavljamo pitanja i dobijamo odgovore, uvijek se ima nešto novo naučiti.

Miliončiči i kamiončiči? Jednom sam čučnuo zbog rata, drugi puta zbog ovih posljeratnih rodoljuba, neće više baka u drijenke ne boj se!

Ovako ću da nastavim da se bavim virtualnim šumarstvom.

Svako dobro!

i opet vadiona

tehnika rušenja velikog drveća

http://www.youtube.com/watch?v=zQ3kDa0JUWo&feature=related
 
Poslednja izmena:
Imam veliki problem stilovkom u pitanju je stihl 045av pali na zub ali cim joj dam gas udavi je nesto odnesem je kod majstora kaze lezajevi vuce fals vazduh kupim nove ono isto, proverio je karburator sa nekom pumpom kaze da drzi pritisak i da je dobar filter goriva vazduha dobri vec neznam sta da radim ako neko ima savet dobro bi mi dosao HVALA!
 
Ja sam slican takav problem imao prosle nedelje i odnesem je u servis , pretresao je radnik sat vremena i karburator i filter i svecicu menjao i nista.
Dodje vlasnik servisa i pita ga da li je proverio auspuh , ovaj se lupi po celu odvrnu auspuh a on zapeko da ima oduska samo koliko igla prodje.
 
Prvo se skida auspuh da se vidi u kakvom je vizuelnom stanju unutrasnjost cilindra i klipa, pa onda ostalo.
Naslage se redovno trebaju cistiti zbog dogovecnosti testere, dogadja se da se parce te nagomilane garezi odkine i uleti u cilindar i tada nastaje karambol. Svakih par godina treba cistiti izduvni port na cilindru i unutrasnjost auspuha, najbolje je da se ocisti tada i klip ali vecinom se ciste samo port i auspuh.:ppozdrav:
Moji portovi na "pilama" se sijaju iako pravim jacu mesavinu i volim mrsniju smesu.
Bas danas sam imao par rezova od metar i nesto naslaganih dascica bukovine, pun mac "voze" ceo metar i samo predu hladne kao spricer::namigivanje::
 
Imam veliki problem stilovkom u pitanju je stihl 045av pali na zub ali cim joj dam gas udavi je nesto odnesem je kod majstora kaze lezajevi vuce fals vazduh kupim nove ono isto, proverio je karburator sa nekom pumpom kaze da drzi pritisak i da je dobar filter goriva vazduha dobri vec neznam sta da radim ako neko ima savet dobro bi mi dosao HVALA!
obzirom da se radi o 045 (starija masina) nezahvalno je pricati sta moze da bude,ako je karb. u redu,pogledaj creva ,mozda ima sitnih naprslina pa uvlaci vazduh
 
Poslednja izmena:
Drugari jedno pitanje,ona dva srafa,na koje se stavlja dekla maca, da li su to brezoni ili ako nisu kako da ih izvadim i da li uopste mogu da se izvade posto sam stezuci ko konj pokvario, navoj na jednom od njih,
u pitanju je STHIL 038 av super qvik stop
 
Poslednja izmena:
klasicni brezoni koji se odvijaju uz pomoc dve matice,navije se jedna pa druga,onda klljucem odvijas donju dok ne "udari" u gornju maticu,zatim nastaviti sa odvijanjem celog brezona
 
skinuo sam Dejane samo nisam mogao tako posto navoj proklizava ,nego sam uzeo vodoinstalaterske papagajke i skinuo eno struze mi nove komsija nisu ni u prodavnici skupe 165 din ali dok posalju pa postarina ovako komsa odradi gratis ja njemu malo drva isecem i evo ga u svakom slucaju hvala
klasicni brezoni koji se odvijaju uz pomoc dve matice,navije se jedna pa druga,onda klljucem odvijas donju dok ne "udari" u gornju maticu,zatim nastaviti sa odvijanjem celog brezona
 
Pozdrav za sve forumase. Nadam se da mi mozete pomoci u vezi moje testere stihl ms230. Problem je u tome sto testera nece da upali a javi se prilikom pokusaja paljenja
 
Nazad
Vrh