Motorne testere

A gde si ti naso taj VILLAGER cepac?Ja do sad nisam video ni u radnji,a ni u upotrebi tako da su mi potpuno nepoznati.Jedino sto o villager-u kao proizvodjacu imam dobro misljenje pa verujem da je i taj cepac solidan.
 
Aco cepača ima na netu kod svih koji prodaju tehniku da ne reklamiram (ukucaj u pretraživaču svašta će ti izaći), a kod nas u Kv-u ima i po poljopšrivrednim apotekama . E sad postoje 5 tipova 6, 8, 10, 12, i 13 tona , ali su prva 4 prilično amaterske sprave , a ovaj od trinaest tona izgleda puno bolje(naravno i puno skuplje 12t oko 85000 13t oko 135000). Moj najveći problem je taj što sam ih video samo u radnji , a ne u radu a bukvalno nigde po forumima nema nekakav komentar , ili ih niko nema ili ti koji ih imaju nemaju internet :sta: . Jedine informacije o brzini, pouzdanosti realnoj snazi ... su mi trgovačke , a u njih složićeš se ne mogu da imam puno poverenja . Postoje na Youtube 4 snimka ali su prilično lošeg kvaliteta pa kao takvi ne pokazuju realno stanje stvari
 
Sad sam naso i mogu ti reci da na izgled nisu losi,ali mi se ipak ne svidjaju.Nije mi ni jasno sta mu dodje "kapacitet debla"?Ne svidja mi se sto je precnik debla do 40cm,meni bi trebalo za deblja drva i ne svidja mi se cena.Ja kad bi odlucio da mi je cepac preko potreban i da hocu da ga imam,ja bi lepo otiso kod coveka da mi napravi i sigurno bi bio i jak i za deblja drva i jeftiniji.
 
ako mi veruješ u Kraljevu ispod pijace u prodavnici su cene drastično niže nego na netu-gledao juče - 12t 69000 din , 8 t oko 45000međutim deluju kao igračke. Onaj od 13t izgleda u prirodi bolje nego na slikama i stvarno deluje puno ozbiljnije , ali i cena je takva .

- - - - - - - - - -

stric je pazario danas stihl 026 ali na njoj nema regulacija ulja na lancu, da li je to neki stariji model pošto ja takav dosad nisam video . sve ostalo je ok
 
Pa dobro,ako su toliko jeftiniji onda i nije lose,ali ipak mislim da bi ja to pravio_Odnosno ima kod mene dobar majstor za te stvari i mislim da bi i bolje i jace napravio.
Sto se 026 tice,moja je '90. godiste i ima regulaciju ulja za lanac,ali je to kod mene uglavnom na max.
 
I meni se to nekako cini. Od cega se ugradi ta pumpa sa stelovanjem dotoka ulja? Meni je kuciste bilo puklo, pa mi je majstor ugradio drugu pumpu ali opet nisam video taj sraf za stellovanje dotoka ulja
 
Na mojoj testeri DOLMAR 110,crevo crno rebrasto u rezervoaru se" istopilo",nemoze prolaziti gorivo kroz njega.Odnesem testeru kod nekog majstora i on ubaci neko crevce tanko i providno,pa mi se cini da mi testera nema dovoljno snage pod punim gasom,ili mi se samo cini?,zna li neko nesto o ovome?
 
I meni se to nekako cini. Od cega se ugradi ta pumpa sa stelovanjem dotoka ulja? Meni je kuciste bilo puklo, pa mi je majstor ugradio drugu pumpu ali opet nisam video taj sraf za stellovanje dotoka ulja

Podesljiva uljna pumpa se ugradjivala na modele 026pro i ms260.
Moze se ugraditi na obicnu 026 ali se mora nabaviti: podloska i caura koja ide na radilicu, novi puz, podesljiva pumpa i naravno novo zvono lancanika.
Ima malo dorade kucista za donje strane, da bi kuciste pumpe moglo da se postavi(smeta vijak za regulaciju).
Moze se probusiti sa donje strane i otvor za stelovanje(za prolaz srafcigera), ali i nemora jer tanji srafciger moze proci, a sto kaze acaopel, to se drzi na maksimumu.
Ima malo posla, ali kasnije nema problema sa podmazivanjem. Takodje, tada podmazivanje radi samo kada se lanac pokrece jer puz pogoni zvono lancanika.
 
Kakva je stilova testera ms 170? Vidim da je na akciji do kraja oktobra a cena 19 990. Polovnu a dobru ne mogu da nađem ispod 150 evra, a novo je novo.
 
Kakva je stilova testera ms 170? Vidim da je na akciji do kraja oktobra a cena 19 990. Polovnu a dobru ne mogu da nađem ispod 150 evra, a novo je novo.

Nama je rekao u prodavnici stihl njegov promoter, da je "ta testera najbolja... umesto cackalice da koristite". Sad sve zavisi za sta vam treba. Ako imate potrebe za laaakom testerom, onda je najbolja varijanta, ali ako i za neke ozbiljnije poslove, onda treba malo ozbiljnija testara (mislim da ms170 ima 1 kariku na klipu, ali ako gresim nek' me isprave iskusnije kolege).
 
Dobra je to testera ali je male snage , najvažnije je da se odlučiš za kakve radove ti treba pa onda odrediš koje snage ti treba testera .
 
Moli se kolega "ichbinmilan" da isprazni PP ako vidi ovu poruku.. A ako nevidi nadrljace... :haha:
 
Za pare koliko kosta nova, ta testera vredi ali za ono zasto je namenjena. Malo je jaca ms180(ima klip 38, umesto 37 kod ms170).
Ja dosada nisam video klip sa jednom karikom. Skoro sam osvezavao jednu ms180 i dobio sam klip sa karikama debljine 1.5mm(original je 1.2mm), sto smatram da je dobro racunajuci na trajnost.
Znaci moj savet je kupiti tu testeru za taj novac.
 
Koliko sad kosta MS 180 nova???? Koja je razlika izmedju MS 170 i MS 180?? Obe imaju plasticno kuciste motora ili???

Da li je razlika samo u snazi ili i u gabaritima???
 
Evo cenovnika ovde. Pise da su akcijske cene, pa su valjda i prave.
http://www.stilsrbija.com/index.php?g=1

Ciro, pricao sam sa majstorom, i on misli da je razlika izmedju 170 i 180 u tome sto imaju drugacije stelovanje karburatora. E sada, nisam siguran da li mi je rekao da recimo 170 ima jedan sraf (iglicu) za stelovanje a 180 dve.
A ovde u ovoj temi sam isto pre pitao da li treba uzeti ms 170 ili ms 180 i svi odgovori su bili da je bolje i pametnije uzeti 180. U servisu su mi isto rekli da na 180 nisu imali reklamacije za razliku od ms 170 koja jeste imala problema u garantnom periodu.

Imao sam prilike kod ujaka da radim sa ms 180 i odusevila me testera. Laka kao pero. Moja je teska 8,5kg i kada sam uzeo ovu od 4kg, ali bukvalno sam se smejao dok sam radio sa njom. Takodje sece odlicno. Za potkresivanje i srednja stabla je super.
 
Razlika izmedju 170 i 180 je samo u precniku klipa 37 i 38mm. Sve ostalo je identicno.
Takodje na 180 stavljaju piko lanac i mac(1.3mm) a na 170 piko micro1.1mm). Ja preporucujem uvek 1,1 i na 180-ku.
Ni jedna ni druga nemaju podesljive karburatore, kod obe se moze nastelovati samo smesa na leru.
Dobar posao je kada se na 180-ku stavi karburator od ms250/230 onda postane stvarno zmijica.
 
Nazad
Vrh