Motorne testere

Zdravo svima, razmišljam o kupovini neke polu porfesionalne testere, prvenstveno će se korisiti za ogrev. Naišao sam na testeru koja je primamljiva po odnosu cene i snage u pitanju je testera marke Farm pa me interesuje da li je neko radio sa tim testerama?
 
Marka "Farm" je kinez 100%, tako je uvoznik nazvao. Treba da je jeftina (nova max. 100 evra, sa garancijom od 2 godine), snaga verovatno malo preforsirana (3 kS), delovi su za nju jeftini, svi znaju da je popravljaju.
 
Svaka čast kolega dejan 351, to je mašina!
Neka vas lepo služi i da je brzo otplatite.

Ja se i dalje služim kineskinjama, Bogu hvala rade sasvim fino. Od kolege Brkina sam dobio delove koje mi je poslao prošle nedelje i za sada stoje kao rezerva.
Seče se neki bagrem, maksimalno do 20cm u prečniku i to lagano odrađuju.
Pun pogodak je što sam nabavio kraći mač i lanac (35cm, piko 3/8. To sam stavio na slabiji model ( otprilike kao Villager vgs 24) i sad skoro da i ne uzimam u ruke
ovu sa mačem od 45cm. Jedino onako uzgred, da ne zarđa od nekorišćenja.
Što se tiče mešavine, prešao sam sa sae 30 na ulje stihl, crveno, ali i dalje pravim mešavinu sa oko 2,5 - 3% ulja.
Ni ne planiram da ikada siđem ispod 2,5%, ma koju testeru da uzmem, bilo novu ili polovnu.
 
Up date oko testere, stigla je sa servisa, ms 180 je u pitsnju. Klip, karike, ležaj, digtung itd cena kao pola nove. Potrošila malo više od 1l ulja za mešavinu, čisto da se zna koliko je radila. U prevodu golo govno.
 
Ja onda ne znam od cega je ova moja napravljena ,od 2007 do jesenas sve potrebe domacinstva podmirivala sama bez ozbiljnog kvara.
Tek jesenas dobila odmenu u vidu Huske 346 i opet u sumi vise potrosim goriva sa njom nego sa huskom jer mi zgodnija baratati.
 
Up date oko testere, stigla je sa servisa, ms 180 je u pitsnju. Klip, karike, ležaj, digtung itd cena kao pola nove. Potrošila malo više od 1l ulja za mešavinu, čisto da se zna koliko je radila. U prevodu golo govno.

Baš me čudi da je toliko loša. Ovde ima dosta ljudi koji se kunu u nju. Da nije korišćena za ono što joj nije namena: debela drva, profi upotreba bez pauza i sl?
Ja još razmišljam da je kupim ali sve manje, posle ovakvih postova. Ipak mislim da mi je porebna jedna jača testera, pošto imam već dve slabije kineske koje baš fino rade.
 
Poslednja izmena:
Prilično pratim ovu temu i čini mi se da je ovo prvi slučaj da je ms180 ovako brzo pokazala slabosti. I ja koji sam prvi put uzeo motornu testeru u ruke kad sam stigao kući iz prodavnice ne mogu da kažem ništa loše. Sipam svežu mešavinu i upalim. I režem kako umem ali to su male količine.
Kada sam razmišljao da je kupim oslonio sam se na mišljenje kolege Dejana i na iskustva radnika sa stovarišta drvene građe. Tamo radi deset minuta pa je ugase pa je opet upale... pa je ćušnu ovamo pa tamo... pa je svi akaju kako znaju... i ona traje...

Sad, možda nisi imao sreće... ali verovatno je u garanciji pa je popravka manje koštala... ja sam zaboravio da je odnesem na servis posle godinu dana pa mi garancija propala...
 
Istekla je garancija. Nije bila za profi korišćenje samo oko kuće i nešto stare građe posle rušenja. Valjda je tako ispalo. Inače imali smo testeru u kući od kad ja pamtim, nije mi ovo prvi put da vidim testeru.
 
Ms 180 je klasicni kinez.Za nijansu bolja od "obicnih"kineza.Generalno i profi Stihl izostaje sa kvalitetom u odnosu na Husqvarnu profi.
 
https://e.video-cdn.net/video?video-id=EKrnNmjZacvz6V8TZjnUgW&player-id=A66oBW5L1GXFJV5-Tqxofq

Cinjenice su vrlo tvrdoglava stvar,tvrdoglavija i od najtvrdoglavijeg coveka. (Obratiti paznju na 50 sekund videa)




Jos da dodam u vezi pomenute fabrike:


Are you interested in working together on the long term, on a basis of a long term partnership? Do you want to master future challenges for our mutual benefit, including all the process sequences in that context? Then find out here about the opportunities for successful cooperation with ANDREAS STIHL Power Tools (Qingdao) Co. Ltd.STIHL's expectation for our partners:

  • High standard of quality
  • Competitive terms
  • Flexibility and reliability
  • Excellent service and continuity
  • Open cooperation and communication
  • Compliance with legal requirements, including in particular in the areas of industrial safety and environmental protection
  • Compliance with REACH
  • Observance of the principles of social responsibility


Dakle,konkurs za lokalne dobavljace delova je uvek otvoren....
 
Kakve veze ima gde se stihl pakuje, sve dok je kontrola kvaliteta na visokom nivou? Zar je bitno cija ruka spaja te delove?
 
Kakve veze ima gde se stihl pakuje, sve dok je kontrola kvaliteta na visokom nivou? Zar je bitno cija ruka spaja te delove?



Pogledaj citav video koji sam dao,nadam se da razumes engleski.Procitaj tekst koji sam ostavio.Ne samo da se pmenuti model pakuje u Kini,vec se delovi uzimaju od lokalnih dobavljaca,i kontrolisu se u pomenutoj fabrici.To je gotovo 100% kineski proizvod.U toj fabrici se ne rade jace,profesionalne testere.

- - - - - - - - - -

Nisu isti proizvodjaci delova za svaki model testere.Ili mislis da je logicno da se iz Evrope salju delovi u Kinu da bi se tamo sastavili.Vece testere se proizvode u Evropi.
Dejan je kupio pravu Husqvarnu (serija 300) za koju se delovi proizvode uglavnom u Evropi.I Husqvarna novijih serija ima sve vise veze sa Kinom,mislim da je serija 300 sada vrh kvaliteta od novih motorki u prodaji.
 
Procitaj prvu stavku koju si okacio. Znaci insistira se na kvalitetu, i prosto je nemoguce da stavljas u isti kos klasicne kineze i stihl kineze. 99% ljudi ce vecu ocenu dati stihl-u nego nekom kinezu, kako god da su ga nazvali.
 
I moj otac veruje da je sve to isto, tj da su Stihl i Husqvarna samo marketing.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mali update što se tiče MS 170 i MS 180...lično sam se uverio (pre mesec dana), Nemačka (Minhen), Austrija (Beč, Linc) da na njima jasno piše MADE IN CHINA, kako na kutijama tako i na bloku testere.Ono što je zanimljivo je, da kada sam pitao prodavce da li su to originali, svi su u tvrdili da jeste, po malo i podsmehljivo...Kada sam i pokazao šta piše,ostali su u čudu i neverici.Njihovi veliki prodajni lanci (OBI, Bauhaus, Zgonz...) su preplavljeni kineskom robom...ono što je "dobro" da to jasno piše.Ne znam koliko su konkretni modeli "popustili" sa kvalitetom (ili bar kvalitetom kontrole proizvoda), ali Stihl testere se tek od MS 231 potpisuju kao Made in Germany.Profi program je sigurno neka druga priča.Što se Husqvarne tiče, ona je takođe svoj hobi alat prepustila jeftinom radnom satu, dosta se sklapaju u Brazilu (uostalom i Stihl),međutim, profi palete ostaju u Švedskoj.Pitanje dokle će i to biti slučaj...prelazi se sve više na aku amaterski alat.Neka moja preporuka,za ljude kojim treba testera za svoju kuću, je kupovina Oleo-Mac mašina...testere do 3ks su dosta jedfinije od Stihl/Husq., a kvalitet je često i bolji...sve su Made in Italy.Poslednjih par meseci su se pojavile i mašine koje se rađene u kooperaciji sa Kinom, ali to jasno piše i one su još jeftinije od originala.
 
Nazad
Vrh