Motorne testere

Imam problem sa motornom testerom ms381 sthil,mnogo mi nesto trosi ulje za podmazivanje lanca,danas kad sam koristio ,vidim lanac promenio boju, ono nema ulja i lanac svaki put tupi,nekoliko istruganih drva moram da ponovo ostrim ,problem imam i sacepovima za gorivo i ulje ,ulje kroz cep pusta bas malo ali nije to.
 
Svracali sa ocem skoro do majstora za testere i kaze da se kaje sto ranije nije hteo da popravlja kineske Stihl-ove jer se cesto kvare i na njima je dobra zarada. Ovi sa org se ne vracaju godinama kada ih jednom popravi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Imam problem sa testerom,tesko tj nikako ne mogu da naspanujem lanac a kad zategne lanac i nakon povucem lanac olabi se - nema da se vrati u leziste maca,dali spaner otiso ili nesto drugo?
 
Moja stilovka 044 zavrsila karijeru, nije isekla kod mene ni 30 40m drva pukao klip i ostetio sta je ostetiti moglo. Odneo je kod coveka gde sam je uzeo, on je otvorio, nije dirana bila do tad nikad, sve je orginalno u njij ali eto. Mislim da je sdo toga doslo zbog onog ko je stelovao pre mene karburator jer je H bilo zavrnuto skoro do kraja i radila sa tako siromasnom smesom da je brzo habala sve unutra i kod mene zavrsila karijeru. Posto pare naravno niko ne bi vratio nazad a ni punu cenu, uzeo sam mu neku stihl 023 da imam za ogranke.
E posto sam sad platio skolu, trazim nesto novo, ili skoro novo, skroz malo korisceno. Koristio sam bratovu ms260 od kad mi je ova crkla i to je stvarno zmija od motorke za svoju velicinu. Skoro da zadovoljava sve moje potrebe jer ne radim predebela drva.
Dakle, kakvi su vasi predlozi, sta da gledam, trazim. Ne moze covek da bude pametan, ove nove nisu kvalitet ni priblizan kao nekad a starije sve izradjene tako da...
Gledam stihl ms 271 lepo izgleda, nju bi mogao priustiti novu. Neki dan listam oglase naletim na skoro novu husqvarnu 562 xp 2016 nije mnogo radila, za 400e ali prodata brzo..
 
https://youtu.be/pJUFBiSp_k0 Pocetak 11:26,11:33\34 tad pocela da Vristi tj siromasna smesa pa nakon toga odmah obogatio malo pa stao da proveri...11:39\40 previse je cist zvuk i dalje je siromasno stelovanje,jos dodatno odvija,11:56\59 opet siromasno,sad pazljivo slusaj 12:05\6 kako dok jos obogacuje se cuje `pad` ili promena zvuka,sad 12:13-12-15 je kako treba nije vise tako cist utegnut zvuk nego varira v`r`r`r`r`r`.
 
Moja stilovka 044 zavrsila karijeru, nije isekla kod mene ni 30 40m drva pukao klip i ostetio sta je ostetiti moglo. Odneo je kod coveka gde sam je uzeo, on je otvorio, nije dirana bila do tad nikad, sve je orginalno u njij ali eto. Mislim da je sdo toga doslo zbog onog ko je stelovao pre mene karburator jer je H bilo zavrnuto skoro do kraja i radila sa tako siromasnom smesom da je brzo habala sve unutra i kod mene zavrsila karijeru. Posto pare naravno niko ne bi vratio nazad a ni punu cenu, uzeo sam mu neku stihl 023 da imam za ogranke.
E posto sam sad platio skolu, trazim nesto novo, ili skoro novo, skroz malo korisceno. Koristio sam bratovu ms260 od kad mi je ova crkla i to je stvarno zmija od motorke za svoju velicinu. Skoro da zadovoljava sve moje potrebe jer ne radim predebela drva.
Dakle, kakvi su vasi predlozi, sta da gledam, trazim. Ne moze covek da bude pametan, ove nove nisu kvalitet ni priblizan kao nekad a starije sve izradjene tako da...
Gledam stihl ms 271 lepo izgleda, nju bi mogao priustiti novu. Neki dan listam oglase naletim na skoro novu husqvarnu 562 xp 2016 nije mnogo radila, za 400e ali prodata brzo..
Kakva je ta 562 xp,jel ima neko od clanova iskustva sa njom?trenutno su na akciji i stihl i husqvarna,562 xp je oko 82000din
 
Moja stilovka 044 zavrsila karijeru, nije isekla kod mene ni 30 40m drva pukao klip i ostetio sta je ostetiti moglo. Odneo je kod coveka gde sam je uzeo, on je otvorio, nije dirana bila do tad nikad, sve je orginalno u njij ali eto. Mislim da je sdo toga doslo zbog onog ko je stelovao pre mene karburator jer je H bilo zavrnuto skoro do kraja i radila sa tako siromasnom smesom da je brzo habala sve unutra i kod mene zavrsila karijeru. Posto pare naravno niko ne bi vratio nazad a ni punu cenu, uzeo sam mu neku stihl 023 da imam za ogranke.
E posto sam sad platio skolu, trazim nesto novo, ili skoro novo, skroz malo korisceno. Koristio sam bratovu ms260 od kad mi je ova crkla i to je stvarno zmija od motorke za svoju velicinu. Skoro da zadovoljava sve moje potrebe jer ne radim predebela drva.
Dakle, kakvi su vasi predlozi, sta da gledam, trazim. Ne moze covek da bude pametan, ove nove nisu kvalitet ni priblizan kao nekad a starije sve izradjene tako da...
Gledam stihl ms 271 lepo izgleda, nju bi mogao priustiti novu. Neki dan listam oglase naletim na skoro novu husqvarnu 562 xp 2016 nije mnogo radila, za 400e ali prodata brzo..
Desi se da dobijes los komad,moja testera ima probleme neke,ko da je vec neko koristio testeru
 
Kolega Momo je kupio novu 562XP, ali se nesto ne secam da je pisao kako ga sluzi i jel zadovoljan. Verujem da su to dobre testere i ja bi je rado kupio, mozda i kupim dogodine.
 
Alene dobre su i Stihl MS 361,motorka lagana a brza,što kažeš zmija,ja je imam evo godinu dana i usjekla je sigurno 600-700 metara ako ne možda i više i stvarno nikakvih problema,znači samo sipaj gorivo i ulje i goni dalje.Eto to ti je moj neki prijedlog.
 
Malopre sam detaljno cistio matorku 266, i odmastio joj lanac sto nikada ne radim inace, pa sam ga posle ponovo namontirao i naostrio. Primetio sam da se mnogo lakse i lepse ostri kada je predhodno odmascen sto je i logicnom umesto da turpija kliza, samo skida u dva, tri prohoda. Eto, mozete probati ako ste imali problem pri ostrenju.
 
Kako si ga odmastio i čime? Primetio sam da na mom lancu ima po koji zub da fali ,sekao sam samo bagremčinu.:osmeh: Sad kad ga zabodem u deblo hoće da mi se otima i trza .Inače koliko je radni vek jednog lanca ? Mislim da sam oko 10metara drveta plafon 15 isekao a dobro je već potrošen.
 
Nisam znao gde da postavim pitanje, pa mi u ovoj temi bilo najlogičnije.
Da li neko zna koliko se kreću cene uslužnog ručnog cepanja drva?
U pitanju je 10kubika.
 
Bila je u temi debata da li bolje radi ms 180 sa piko ili pikomikro lancem i mačem od 30 ili 35 cm al ne mogu da nađem.Ako se neko seti neka javi.

- - - - - - - - - -

Našao.......
 
Pre neki dan pao pazar sa kolegom sa foruma. Kolega Mirosti mi je prodao svoju stihl 034av, motorka super ocuvana, isprobana i za sad sve super.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Bila je u temi debata da li bolje radi ms 180 sa piko ili pikomikro lancem i mačem od 30 ili 35 cm al ne mogu da nađem.Ako se neko seti neka javi.

- - - - - - - - - -

Našao.......

Ja je koristim sa macem od 30cm i pikomikro lancem, jer mi sluzi za vrlo lake radove.
Oni kojima je to jedina testera, mogu koristiti i kombinaciju standardnog piko lanca i maca 35cm, ali ja licno mislim da je to malo previse za tu testericu.
 
Nazad
Vrh