Motorne testere

Samo stavite kraci mac i lanac....sa njihovih 36/38zuba stavite 32...imate par stranica unazad gde sam pisao o uljnoj pumpi za villager...to je isto sto i vase...pa pogledajte rastavite...te sastavite ponovo uz silikon...i nece cureti
 
procitao sam i pratim celu temu. Dobra je i korisna. Mi koristimo tomos husqvarnu61 i stihl 038av. Doduse stilku je pritisla topola pa nije u funkciji. Danas je stigla zamena, kupio sam novu oleo-mac 650.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
pa da. Obarali topolu koja je pala tamo gde nije trebala pa pritisla motorce.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Obrni okreni na isto dodje. Ima li neko stilku 38 za delove?

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Da li se isplati kupiti Meteorov klip i cilindar za oko 11000 din za Stihl 029 ili kineski za 4000+ din?
Na motorci je cilindar loš, pojeo je dva klipa jedan original i jedan indijski. Ima riseva koji se ne primećuju na oko toliko ali se oseća kad noktom predjem preko tog mesta.
Propusta kompresiju i vraća dosta goriva na usis karburatora naročito kad je u punom gasu.Karburator je nov original Stihl kupljen u Sumoopremi.
Neki savet ili da skupljam pare pa kupiti original sve.
Hvala.




Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ja lično imam veoma loše iskustvo s tim Meteorovim klipom, kupio ga u NS kod ovlašćenog dilera, i trajao samo 2 godine uz neko minimalno korišćenje motorne testere, spremanje 10-tak metara drva za zimu...
Čak sam išao toliko daleko da kada mi je "otkazao poslušnost" i delimično (minimalno) oštetio originalni cilindar moje (omiljene i neprevaziđene) Stihl 018 motorke, samo sam vratio originalni Stihl klip star 10+ godina, i kupio 2 nove karike, ubacio, i eno je radi, sve pršti...
Ponavljam, moje iskustvo je takvo, da cenu ne opravdava i kvalitet...
Možda sam samo naleteo na fabrički faličan ili seriju, ne znam, ali da se kod mene pokazao kao (blago rečeno) neodgovarajući, to stoji...
E sada, da li kupiti te PRC delove ili ne, i rizikovati ugradnju u tako skupu mašinu, ne znam, ja se ne bih usudio, naravno da je bolje stegnuti kaiš pa skupiti novce i kupiti (bezobrazno) skupe original delove...
 
Stublina je osnova na koju se ostalo ubacuje. po meni je to vec izraubovana testera u koju se neisplati ulagati ili uraditi je po PS-u ako se misli duze koristiti. a ubaciti nov kvalitetan klip i karike na losu stublinu po meni efekta nema. Bolje to prodaj i te novce dodaj pa kupi novu ili polovnu u pristojnom stanju
 
Vićo, čovek pita za klip I CILINDAR...
Prevideo si..
Uzeo bi i cilindar i klip Meteor...
Ja mu odgovorih samo za klip,a ti i za cilindar...:ppozdrav:
Već je napomenuo da mu cilindar pravi probleme usled čega je promenio već dva klipa...
 
Ja lično imam veoma loše iskustvo s tim Meteorovim klipom, kupio ga u NS kod ovlašćenog dilera, i trajao samo 2 godine uz neko minimalno korišćenje motorne testere, spremanje 10-tak metara drva za zimu...
Čak sam išao toliko daleko da kada mi je "otkazao poslušnost" i delimično (minimalno) oštetio originalni cilindar moje (omiljene i neprevaziđene) Stihl 018 motorke, samo sam vratio originalni Stihl klip star 10+ godina, i kupio 2 nove karike, ubacio, i eno je radi, sve pršti...
Ponavljam, moje iskustvo je takvo, da cenu ne opravdava i kvalitet...
Možda sam samo naleteo na fabrički faličan ili seriju, ne znam, ali da se kod mene pokazao kao (blago rečeno) neodgovarajući, to stoji...
E sada, da li kupiti te PRC delove ili ne, i rizikovati ugradnju u tako skupu mašinu, ne znam, ja se ne bih usudio, naravno da je bolje stegnuti kaiš pa skupiti novce i kupiti (bezobrazno) skupe original delove...

Ja takodje, nisam bio narocito zadovoljan Meteorom, ali je cinjenica da samo oni imaju klipove na specijale(po 0.02mm razlike).

Kada sam osvezavao moju ms180 stavio sam Indijski klip AIP sa karikama od 1,5mm(originalne su 1,2mm) i to zasada odlicno radi. Za tih 8€ nemoze bolje.
Moze cilindar i da se ispolira tako da je 'prijatniji' za nov klip.
 
Nesto sam hteo napisati ali u zurbi nisam stigao. Ako se menja i stublina sa klipom i karikama mora se prvenstveno pregledati radilica jer i zera lufta na njoj i kad nov sklop legne odozgo kompresijom ce je brzo dokrajciti. Zato mislim da nije isplativo davati vece novce u testeru ili je prvo temeljito ispitati pa videti dal je isplativo ugradjivati original ili skuplje delove. Jednostavno sam misljenja da se kvalitetom delova opasno mucka a cene su preterane i da to nije isplativo pogotovu za masine koje su vec izraubovane .Ja bih radije iskreno to prodao i dodao novaca za nesto mladje i bolje
 
Cilindar je crkao nema mu pomoci. Probao sa poliranjem i nema nekog efekta jer su risevi duboki. Stavio sam novi klip i karike i posle malo rada već se vide oštećenja na njemu.

Meteorov cilindar i klip koji sam gledao je precnika 46 mm, da li bi pravio kakav problem radilici?
Zadnji put kad sam proveravo nije bilo nikakvog lufta kad cimnem gore dole klipnjacu. Levo-desno je bilo nešto.

Ne baca mi se ova motorka. Bas bi volio da je osposobim za rad
Pored ove 18 dobro bi došla za veće panjeve da ne mučim ovu malu.
Elektronika je dobra, karburator nov, novi ležajevi, semerinzi, zvezda, mac,lanac...

bdd38d74a6e337872d22efd719d01756.jpg

203a5961e8896917d3afbb4bdc60e647.jpg
 
Pa ako je tako kako kažeš, onda probaj i kupi te PRC delove, možda ti se posreći i naletiš na dobre...
Član abarth 822 je nedavno kupovao klip i cilindar, pročitaj njegovo iskustvo na prethodnim stranama ove Teme...
Ili možda ove Indijske...
Član brkin-sonta ima dosta iskustva s tim delovima pa probaj da mu se obratiš na PP za savet...
 
Na Ebayu sad gledam kad naručujem da nađem deo koji trebam sa oglasa koji ima preko slike napis Machine doctor.Do sad su svi delovi od tog prodavača bili solidne kvalitete i cene.Danas mi stigo klip za ms180 pa sam je popodne sastavio a i upalila je skoro odma.Karike nisam stavio nove več njezine stare origi koje su još ko nove.Mala radi kak treba ali sad kad sam upoznao njenu utrobu mislim da je huska 135 koja je isti rang svejedno kvalitetnija pilica.Kod 180 mi se ne sviđa filter zraka,nema limova gde se montira mač-direkt plastika na mač,nema sigurnosnog zuba za zaustavljanje lanca,zub je plastični u sklopu dekla,poklopac gornji isto kao da su ga zaboravili napravit do kraja.Za cenu nove180 sigurno radije uzmem husku135,bolja je.Husku 135 imam več tri godine i za sad bez greške radi.
 
Proveri samo da na tom novom klipu nisu karike 1.5. Ali nadam se da bi to primetio, jer bi imao dosta aksijalnog lufta za starim karikama 1.2..
 
Pozdrav Mirosti. Imam problem sa husqvarnom 359. Problem je u karburatoru sto testera stalno presisa, i napuni auspuh i filter vazduha sa dosta mesavine. Zamenjene su membrane ali opet se isto desava. Testeru ne mogu da upalim. Sta jos da pokusam, sta se tu desava?
 
Kompresija odlicna, i sve drugo. Problem je u karburatoru ali ne znam sta tacno. Narucio sam jos jedan set membrana ali ovaj put sa iglicom. Ne znam sta vise da pokusam. Sto se tice mesavine u auspuhu, ona se pojavi kada pokusavam da upalim testeru. Tada su auspuh i filter vazduha mokri kao da sam ih zalio kantom.
 
Nazad
Vrh