Motorne testere

Sve to jeste,potrosio litar ovog i litar oregonovog...testera stvarno lepo radi,nikad ne zamasti svecicu i nema dim...sto uostalom te specifikacije na tim uljima i nalazu, tako da verujem da su u redu za koriscenje.Ali kao sto kazes ni jedan ne proizvodi ulje nego lepe etikete, ta ulja nisu nista posebna naspram slicnih od drugih proizvodjaca koja iste te specifikacije ispunjavaju.Iz tih razloga ako nisi siguran dali to stihl muljaju, ja sam kupovao i motulovo polu-sinteticko koje je i boljih specifikacija od stihl hp koje je mineralka ispunjava iste specifikacije kao to dolmarovo ali znam da je original za koji sam negde procitao da se oseca ne neku mentu ili sta vec i stvarno ima neki lep prijatan miris tako da bi ono bilo moj predlog za koriscenje,kad ovo potrosim njega cu uzeti opet.
 
Gledam ove testere na akciji pa da pitam ostale kolege za mišljenje.
Da li vredi ms211 razlike od 6500 din u odnosu na ms180?
 
Srećom pa svi imamo kuma, tetku teču u Austriji da nam donese po koju litru.
Generalno gledano, sama izrada alata za bočice je prilično skuplja jer ti je potreban poseban alat za njenu izradu posle koga taj alat ne možeš koristiti za neku drugu marku-bočicu, ako oko utisnute Stihl oznake ima ovalni trag, znači da se koriste pečati koji se menjaju pa mogu da stave i na primer Husqvarna bez promene izgleda bočice. Tako možeš biti siguniji u kvalitet proizvodnje bočice na šta kinezi gledaju da uštede što više.
Ako hoćeš da si sigurniji, kupuj kod Stihl prodavca, mada ni to nije neka garancija. Ulje nema akciznu markicu pa nema šanse da primetiš razliku ako baš ne znaš kako ulje izgleda i kako se ponaša.
Do sada sam kupovao i po prodavnicama i na ulici, i nisam imao problema.

Sreca pa se niko nije setio da skuplja i otkupljuje prazne boce :osmeh: Ne budi naivan.
 
Malo da vam razjasnim oko ulja....
Dakle ulje Stihl kupovati samo u ovlascenim radnjama ili kod majstora koji ima vezu sa Stihl...pijace,buvljake,vasare izbegavati...sad kad sam bio u Backoj Topoli naisao sam na 4 Mesta gde prodaju ulje >>Stihl<< koje garantujem da nije originalno

Svaki Stihl prodavac ima mogucnost da kupi ulje za mesavinu na litru pa do veceg pakovanja do 205 i ima mogucnost da kupi flasice pa da sam toci....
Neverujem da bi ijedan prodavac tocio fals ulje prvo zbog izricite obaveze da se u njihove flasice sipa njihovo ulje,tako i zbog zarade..kazne od Stihl-a su velike

Gore na slici je originalna flasica Stihl ulja tocenog naravno....flasica sa logom i prepoznatljivim zatvaracem...nalepnice prednja je original jel kad se okrene pod nekim uglom presijava se ukoso stihl stihl stihl.....zadnja strana sa barkodom je takodje original
a firma Ekstra testera komerc je jedna od vecih Stihl prodavaca u Srbiji

koliko sam upucen trenutno za Stihl ulje pravi kompanija Fuchs

mims-kod nekog meganicara premerite kompresiju...taj slucaj startovanja pod sauhom i da pritom testera normalno funkcionise je uglavnom do kompresije i u retkom slucajevima do semeringa i membrana...
neko je napisao iglica u karburatoru...nije iglica...simptomi iglice su da testera presisava...sto ovde nije slucaj..ovde testera ne stvori dovoljan vakum da pokrene membranu sa metalnim krugom...

radisasvr- to sto su ti srafici odvrnuti na 3 i 1/4 kruga...ili su membrane gotove(tvrde) ili semerinzi otkazuju....
neznam koji je kinez u pitanju...uglavnom kinezi nose walbro wt karburator ili njihovu kopiju....ako je original walbro onda postavka karburatora 1 i 1/4 L i 1H...ako je kineski onda 1 i 1/2 L i 1H..a to sve varira od stanja i zadihtovanosti motora...

sto se tice 180 ili 211... 180 je dosta bolja po meni.....prednost 211 je samo zicani amortizeri pa bolje amortizuju.....
na 180 treba paziti samo na sraf od leptira sauha i samo lancol sipati..ulje za mesavinu Stihl naravno i trajace godinama
211 je osetljivija...odusak u rezervoaru goriva vecito zeza....i jako osetljiv karburator...doduse i mlitava je...e sad kaze moja drugarica i labavi ume da zabavi...jebemli ga nerazumem se u tu sortu

ja licno bi kupio 180 i mir...za razliku mac,dva lanca i koja turpija....
 
Hvala kolega Brkin na pojašnjenju i savetu.
Da li vi imate membrane , semeringe i ostalo za kineske testere? Radije bih kupio od vas nego od onih koji su samo prodavci. Može i na PP ako je ovde zabranjeno.

Moraću da dođem do karburatora i da pokušam da utvrdim koji je model. Testera je već 10-12 godina u kućnoj upotrebi i sasvim lepo služi.

Sve delove koje sam do sada kupio ili gledao po raznim sajtovima se "gađaju" sa Villager vgs 24 i vgs30 a jedina razlike između ove dve kineske koje imam je, izgleda, u veličini klipa. Ostale razlike ( sem boje i natpisa) nisam video.
 
Imam testeru skoro nova OPEM 157 posekla oko 40m drva, juce i prekjuce sam radio sa njom, desilo mi se da je doslo do KUVANJA BENZINA u rezervaru, ima li neko ideju sta je uzrok ovoga, testera radi normalno sve, ali mislim da ne bi smelo to da se desava.
Hvala

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Moja 180 seče po ceo dan drva, doduše nisu veliki precnici ali nema problema sa pregrevanjem, samo normalno korišćenje u skladu sa snagom i redovno i obavezno čišćenje filtera vazduha koji je katastrofa, a može da pravi lepe probleme.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala kolega Brkin na pojašnjenju i savetu.
Da li vi imate membrane , semeringe i ostalo za kineske testere? Radije bih kupio od vas nego od onih koji su samo prodavci. Može i na PP ako je ovde zabranjeno.

Moraću da dođem do karburatora i da pokušam da utvrdim koji je model. Testera je već 10-12 godina u kućnoj upotrebi i sasvim lepo služi.

Sve delove koje sam do sada kupio ili gledao po raznim sajtovima se "gađaju" sa Villager vgs 24 i vgs30 a jedina razlike između ove dve kineske koje imam je, izgleda, u veličini klipa. Ostale razlike ( sem boje i natpisa) nisam video.

imam sve za kineske i ostale testere....javite se porukom
sve te testere poticu iz iste fabrike...samo se lepe druge nalepnice....
 
Malo da vam razjasnim oko ulja....
Dakle ulje Stihl kupovati samo u ovlascenim radnjama ili kod majstora koji ima vezu sa Stihl...pijace,buvljake,vasare izbegavati...sad kad sam bio u Backoj Topoli naisao sam na 4 Mesta gde prodaju ulje >>Stihl<< koje garantujem da nije originalno

Svaki Stihl prodavac ima mogucnost da kupi ulje za mesavinu na litru pa do veceg pakovanja do 205 i ima mogucnost da kupi flasice pa da sam toci....
Neverujem da bi ijedan prodavac tocio fals ulje prvo zbog izricite obaveze da se u njihove flasice sipa njihovo ulje,tako i zbog zarade..kazne od Stihl-a su velike

Gore na slici je originalna flasica Stihl ulja tocenog naravno....flasica sa logom i prepoznatljivim zatvaracem...nalepnice prednja je original jel kad se okrene pod nekim uglom presijava se ukoso stihl stihl stihl.....zadnja strana sa barkodom je takodje original
a firma Ekstra testera komerc je jedna od vecih Stihl prodavaca u Srbiji

koliko sam upucen trenutno za Stihl ulje pravi kompanija Fuchs

mims-kod nekog meganicara premerite kompresiju...taj slucaj startovanja pod sauhom i da pritom testera normalno funkcionise je uglavnom do kompresije i u retkom slucajevima do semeringa i membrana...
neko je napisao iglica u karburatoru...nije iglica...simptomi iglice su da testera presisava...sto ovde nije slucaj..ovde testera ne stvori dovoljan vakum da pokrene membranu sa metalnim krugom...

radisasvr- to sto su ti srafici odvrnuti na 3 i 1/4 kruga...ili su membrane gotove(tvrde) ili semerinzi otkazuju....
neznam koji je kinez u pitanju...uglavnom kinezi nose walbro wt karburator ili njihovu kopiju....ako je original walbro onda postavka karburatora 1 i 1/4 L i 1H...ako je kineski onda 1 i 1/2 L i 1H..a to sve varira od stanja i zadihtovanosti motora...

sto se tice 180 ili 211... 180 je dosta bolja po meni.....prednost 211 je samo zicani amortizeri pa bolje amortizuju.....
na 180 treba paziti samo na sraf od leptira sauha i samo lancol sipati..ulje za mesavinu Stihl naravno i trajace godinama
211 je osetljivija...odusak u rezervoaru goriva vecito zeza....i jako osetljiv karburator...doduse i mlitava je...e sad kaze moja drugarica i labavi ume da zabavi...jebemli ga nerazumem se u tu sortu

ja licno bi kupio 180 i mir...za razliku mac,dva lanca i koja turpija....

Otišle su karike.
 
Kupovalo se ovih meseci, pa da se malo pohvalim...trenutno imam samo slike testere...prodao staru, kupio novu (to mi je praxa poslednjih 25 godina), uzeo jedan STIHL perač pod pritiskom i trimer za živu ogradu Husqvarna 226 HD 60 S (fotkaću i njih ovih dana)...kao što rekoh imam samo slike H390xp, bila je na akciji i sa 114 000, snižena 96 000 dinara.

2uy2i5h.jpg

v3o9wp.jpg

2nibd74.jpg

1125zef.jpg

6fpa3c.jpg

20tgvmo.jpg

33coehh.jpg

28rpeus.jpg
 
Nazad
Vrh