Motorne testere

Fali vam nosac filtera vazduha,filter vazduha.zica sauha,poluga sauga...trenutno imam sve osim nosaca filtera vazduha...
 
Pisao sam o problemu sa husqvarnom 350,dobio sam i savete,a nisam rekao šta je bilo na kraju. Nisam smeo ja tu mnogo da "čačkam",pa sam testeru ipak odneo majstoru. On kaže da je zamenio crevo u rezervoaru i stavio nov filter. Izvršio još neko podešavanje i sad ide odlično ::super::
 
Još jedna kontra če bit vračena u život posle dugih godina kako nije radila.Nije tako malo rada sa takvom starudijom,zamjena gumi delova,navoji neki pojedeni,pronači iskru,sredit fergazer i još puno sitnica da če dobit i pristojan izgled.




 
Sto jeste jeste...fazon da stavis vise stvari u kadar...nesto ce nekom zapasti u oko:osmeh: sledeci put kad budem kacio neku fotku stavljam kafu,ratluk i casu kisele sa strane...cak ako ne daju efekat bar nece se baciti...
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko kako na Villager testeri ,mislim da je oznaka VGS 30S ili tako nesto,tj ona klasicna od 3ks sto pise na njoj ,kako da nastelujem ler gas,tj hocu malo da ga povecam,gasi se kad se ugreje na ler gasu.Ja sve sto sam mogao videti na njoj ,jesu ona dva srafa sa leve strane sa oznakama L i H ,danas sam dok je motor bio vruc zavrnuo za cetvrtinu kruga L sraf dok je radila i pojacao se gas za malo,reko to je to.ALi sad kad sam sekao drva ,iako radi odlicno,prima gas perfektno,hoce da se ugasi na leru nakon secenja,tj nakon punog gasa kad je ostavim na leru,znaci kad se spuste obrtaji,nakon par sekundi jednostavno se ugasi,a ler gas joj nije vise nizak kao pre,sad kao da odjednom ostane bez goriva.Ali cim povucem kurblu odma upali,i tad uglavnom moze raditi na leru,ne ugasi se,nego uglavnom nakon punog gasa prilikom secenja,kad joj spustim gas na ler ,nakon par sekundi ona stane..Jel tu ima neki treci sraf na njoj,ili sam trebao i H sraf zavrnuti-odvrnuti ?.
 
Koliko dugo je koristis? Mozda treba i membrane da se zamene na karburatoru, ocisti sito itd.... Mozda ti je najjeftinije kod majstora heheh

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Bila je u servisu valjda prosle godine i to je menjano,zaboravio sam ,ali nema vise od 2 godine sigurno,stoga ne verujem da je nista od toga problem.A nzm kolko je dugo imam,5-6 godina,bitno je da ja ne secem sa njom puno,ni 10 kubika godisnje,ali ne secem sve odjednom,testera radi ,bar sad zimi ,svake +- 2 nedelje ,pa i manje,ona se pali i sece,znaci ne stoji dugo pa da tu nesto zapekne itd.Jedino leti prodje i par meseci dok se ne upali da nesto presece na brzinu,ali ako joj to smeta onda jeb.. testeru.
 
Sto jeste jeste...fazon da stavis vise stvari u kadar...nesto ce nekom zapasti u oko:osmeh: sledeci put kad budem kacio neku fotku stavljam kafu,ratluk i casu kisele sa strane...cak ako ne daju efekat bar nece se baciti...

Možda da staviš "sa strane" čašicu rakije a nešto dalje ( čisto pri dnu, samo u naznaci...), tanjirić sa parčetom sira i načetom kiselom paprikon a ivici sa mrvama od čvaraka...
To bi već imalo efekta...
 
Da...da izgleda kao da se slucajno tu naslo...ali mora prvo da pojedem neku papricicu,taj sir,posto nemam cvarce probao bih sa dimljenim mesom...da neko sareno parce zagrizeno sa strane stoji...i skoro praznu casu sa obojenom rakijom da se nebi pitali dali je prazna-nesto da se zuti na dnu case...ako ne uspem tacno da je otpraznim moracu da je dopunjavam pa iznova da pokusavam...da bi bilo autenticno...nije lako ali zrtvovacu se...
 
Koju bi ste motornu testeru preporucili stihl ms 260 ili dolmar 111? Dolmar je nesto teza oko 0,5 kg i manje snage za 0,2 ks ali i jeftinija za 7000 rsd.
 
Juce su testere bile angazovane. Nasekao sam prikolicu drva i to je to sto se tice ove sezone.
Imao sam jednu nesvakidasnju scenu. Presekao sam jedan jasen, i na srecu, testera je prosla na par centimetara od male ververice koja je tu spavala.
Napravili smo selfi, potom sam joj pronasao novu rupu u koju sam sipao puno piljevine, i pustio je da nastavi svoj san.

A eto i jedne slike sa drvima.













 
Hvala, nisam ni znao da ovako nesto postoji kod nas tj ne pamtim da sam ih pre video. Bila su dva puha u supljini. Jedan na zalost nije imao srece jer ga je testera zakacila, a ovaj drugi je kao nov. Jedva smo ga probudili. Cak ga i testera nije uznemirila previse zbog zimskog sna u kom spavaju.

Prikolica je bila pretovarena. Evo sta se desilo zbog toga:

 
Nazad
Vrh