Motorne testere

Odneo sam danas u servis,zamenuo karburator i svecicu,majstor stelovao i sad radi a dokle ce neznam,meni ne uliva poverenje kvalitet danasnjih testera i delova.
 
Da tacno.Nekad se znalo kad se odvoje pare za stila to je investicija za buducnost,duzi period a sad cim se kupi odmah postajes kucni prijatelj sa majstorom.Kad se setim kupovine 029 1997 godine,800 maraka,ta testera je pojela 10 maceva bez veceg servisa,samo svecica ili neka sitnica.Zao mi sto sam je prodao,pa samo one plastike na njoj su vredele,takav kvalitet sad nema.
 
BTW 029 uopšte nije neka testera, spada u klasu amaterskih mašina. Ne kapiram na koji način si potrošio 10 mačeva. Jesi li ti to trošio jedan mač godišnje?
Ja recimo imam 034S preko 25 godina koja još uvek koristi originalni mač. Ranije je sekla pedesetak metara drva godišnje a sada manje. Sve na njoj je još uvek fabrički, kompresija kao kod nove.
Uvek sam je koristio samo ja, nikada nije rezala tupim lancem..
 
Kod mene je radila profesionalno i pokazala se vrhunski.Macevi su se trosili tako sto se zajede kanal lanca,ili se pojede zvezda a to je uvek islo jedno uz drugo i nijedan mac nisam bacio a da je imao farbe na sebi.Testera je u to vreme radila kao u sumskom preduzecu,sekao sam usluzno za sumariju a i moju sumu koja je prilicno velika.Kasnije sam 2000 godine kad se zaradilo para kupio novu 044 da bih olaksao posao 29ki koja je do tad radila iskljucivo najteze poslove,svaki dan je obarala bukve i hrastove 70-80cm.Jeste amaterska ali je za mene vrhunska.Kasnije se suma isekla i sad 230 meni radi posao za sebe i malo prodaje a i godine jedu.U medjuvreneu sam imao i onu profi 26,laka testera,odlicna za ruku ali nije tako sirova kao 29,nekako je u drvetu kao jarac kad skace.

- - - - - - - - - -

Prve godine dva maca potrosena,seceno bukvalno svaki dan,nije se gasila,to su bile robijaske godine ali se i zaradilo kasnije.
 
Drugari javljaju sam se pre nekog vremena oko stelovanja karburatora na stihlu 044. Sad mi se desava da hladna upali i ima normalan ler gas, dok kad se zagreje onda joj se pojaca gas, ne previse ali vrti lanac lepo. Kad smanjim ler gas da radi normalno vruca, onda hladna mnogo tesko upali i kad upali gasi se jer joj bude premali gas ..

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Isti problem i kod komsije na stilovki,karburator problem,resio da kupi ali nezna koji da naruci u motosopu-ns. Tilotson ili Zama????
 
U slucaju da je do stelovanja zvuci kad da L nije uboden...ili malo ili puno goriva dobija.Ako bi je polozio na zemlju da radi na stanu i pocela da menja zvuk i eventuano se ugasi treba da je viska goriva pa prelije tu bi mozda trebalo da se malo zavije L i pojaca\smanji T ako treba i ponovo se ostavi,ako okleva iako je dosta zavijen L malo ga odvijes pa probas opet ako ne prima kao osurena malo zavijes.
 
markokg- ocisti je dobro,promeni semeringe membrane svecicu,filter i mac od 32 ili 28 zuba i bice ona dobra...to ti je ulaganje do 3000

alen...vuce ti fals vazduh(vrv. desni semering)...promenuti oba semeringa,premeriti kompresiju,servisirati karburator pa tek onda stelovanje

part -tillston ili walbro...zama je losa...tj zama radi dok radi ali je problem za servisiranje....ima bezveze odradjene cepove na skupovima kanala.....
 
E brkin ka si vec raspolozen za savete jedno pitanje za tebe.
Kakvo je tvoje misljenje o huski novije generacije serije 5 ,konkretno radi se o modelu 545?
U nekom od ranijih postova video sam da o seriji 4 (testeri 445) i nemas bas neko visoko misljenje.
 
markokg- ocisti je dobro,promeni semeringe membrane svecicu,filter i mac od 32 ili 28 zuba i bice ona dobra...to ti je ulaganje do 3000
Bila je kod majstora. Izgleda da je jako malo radila. Otvoren karburator ali su i membrane ok. Nije bilo potrebe za zamenu. Karburator takodje ne pusta vazduh kada se poveze sa onim manometrom. Fabricki ima .325 korak sa 38 zuba. Imao sam jedan mac od 36 zuba i njega stavio. Opet, daleko od toga da ima snage za njega. Cak i kada lepo zvuci dok joj das gas, cim je puatis u drvo, nema snage. Malo sam joj odvio H tj dodao gorivo, i bolje je sada.
Vec sam je juce dao zetu na koriscenje i kaze da ga je ok sluzila. Otisao sa njom drva da sprema :)
slazem se definitivno da joj treba manji mac ali opet, ne vidim nikakvu svrhu da ulazem u ovog kineza, niti imam volju za to. Zet ce je vec dokusuriti obzirom da bas racuna i ne vodi o testerama.
 
2e14vp5.jpg
[/IMG]
Pre neki dan,moji iz sela Tresnjevica kupili novu testeru ms-441,bas je skupo kostala 115k dinara,a moj brat za te pare kupio pc koji uopste ne zaradjuje pare
 
husqvarna trenutno ima lepu akciju a ocekuje se i stihl.
Trebao je da saceka sigurno bi fino ustedeo.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Zanimaju me vasa iskustva sa Husqvarnom 350? Kakve su te motorke? Treba mi jedna motorka za domacinstvo, prvo sam mislio novu Villager, ali slucajno naletim na tu husqvarnu polovnu al' lijepo ocuvanu, pa kakva su vasa iskustva?
 
Sigurno bolja nego ova nova... i kad stane opravis i opet je imas za razliku od tih niskobudzetnih novih.
 
Al zna neko kako se tacno zovu turpije svedske stedwick, tako nesto nisam siguran i gde se mogu kupiti kod nas?
 
Nazad
Vrh