Motorne testere

Bilo koju da kupis,nebitno Villager ili Keno Kraft ili neku polovnu,ali dobru ima da te sluzi bez problema 5 godina.Naravno uz pravilno koriscenje i pod uslovom da se ne desi bas neki maler.Jer tih 10-20 kubika godisnje u hobi varijanti je nikakva kolicina,znaci za 5 godina nek isece 100 kubika to je opet nista i mora da sluzi.LJudi koji ovde kod mene koriste te neke jeftine hobi testerice za slicne poslove godinama rade bez problema.Slobodno uzmi bilo koju i samo pazljivo i mora da traje.


http://www.villager.rs/srb/proizvod/...stera-VGS-30-S
http://www.villager.rs/srb/proizvod/...stera-VGS-33-S


Evo, covek izbacio specifikacije za obe
 
A zasto bi bio problem da nick name bude isto kao ime? Ako prelistas listu clanova, skoro sva imena su zauzeta u nick name-ima. Cesto ljudi i dodaju po jedno slovo da bi im takav bio nick name sto je po meni ok.
 
Druže,ne zameri na pitanju:
Pretpostavljam da se zoveš Djordje.Da li si namerno dao ovakvo ime na Forumu,ili je u pitanju greška?

100% greska, prijatelju.. Ovaj nalog sam pravio na poslu, pa sam u brzini redosled slova zamenio.. Zovem se Djordje Savic, iz Pozege sam i imam 24 godine!

- - - - - - - - - -

Mislim da se pitanje kolege odnosilo na zamenu mesta za dva slova, koje sam iskreno i ja tek sada primetio. Naime, nik mu nije Djordje, već Djorjde. Ako je namerno dobra je fora jer se teško primeti, a ako nije... Opet je interesantno... :osmeh: ... Izvinjenje za ... :off_topic: ...

Vidis, jeste dobra fora kada razmislis, jos da je namerno!! :D
 
Mene muči podmazivanje lanca kod husqvarne,kad joj maknem mač vidim da ulje baca,kad stavim mač i počnem piliti za 5 minuta mi se lanac zategne,i suh je ko barut., dal to ima veze sa mačem i lancom ili je već uljna pumpa na izmaku snage?
Kao prvo ocisti lepo rupice na macu i kanale pa probaj,pogledaj na koliko je podesena uljna pumpa (ne znam koju Husq. imas) i koja je duzina maca na njoj,potom izvadi filter za ulje i crevo lepo ih ocisti pa probaj,ako nista od ovog ne pomaze,onda je oslabila pumpa ili njen pogon (opet kazem ne znam koja je masina u pitanju)
 
Društvo imam jednu reznu ploču za brusilicu sa lancem kao za motornu testeru na lancu piše 1/4 sa kojom bi se to turpijom trebalo oštriti?
 
Kopirati vilager. pa to je samo jedan od naziva koji se koristi sa istovetnom masinom.Razlike u oklopima plasticnim i sitnim detaljima
. Keno kraft je jos pre vilagera bila na trzistu a identicna testera .za nekoliko jos modela su potpuno identicni svi delovi

- - - - - - - - - -

Jedino sto mi se nesvidja je preterana cena uopsteno svih alata i masina koje su vec par godina na nasem trzistu. Tu neko uzima debele novce kolika je vrednost tih testera i alata uopste
 
meni treba za 10-15 kubika godisnje.. Eventualno za oko kuce malo, ali to je to... ili ovde nije stvar u ceni.. 3.000 je razlika... nego sam se malo uplasio da se ne zeznem ako uzmem ovu jacu? Posto joj je iz nekog razloga manja cena..

Razmisli jos malo. Ja kad sam birao imao sam u Madjarskoj da kupim one osnovne modele husq i jons, sa povracajem njihovog PDV je bilo oko 150eur. I u Sloveniji isto. Ako imas drva visak, uzajmi se pare , kupi testere boljeg kvalit. iseci 10m drva prodaj, vrati pare i imas dzabe testere. I nije isto 15m drva - 1. obalio i kresao onda doneo kuci duzinski na kolima, i 2. obalio i metrio i 3 (1 ili 2) + kuci seko na 3,4 dela. Za varijantu 3+2 ti treba skoro pa profi masina. a za varijantu 1 moze da posluzi Vilager. Mislim da potraje. Sto se razradjivanja tice (to neko pomenuo ovde) nista majstore ne slusaj, njima ne odgovara da ti masina bude u gorem stanju. U uputstvima ne pise nista, sto nije normalno, cak pise da se daje gas do kraja uvek. Svakako prvih 10 sati rada ne terati u najvise obrtaje.
 
Uvek napisem ljudima koji traze jeftine, nove testere "ako bas mora,onda Villager",a da li mora,e to je pravo pitanje...raspitaj se jos malo,evo gledam sajt Oleo - Mac masina,imaali su jesenju akciju sa popustima,imaju servisno-prodajnu radnju u Pozegi (vidim da si iz Pozege) pa pitaj.

http://www.oleomac.rs/oleomacflyer2014.pdf
 
Zna se da su Stihl i Husqvarna najkvalitetnije i najsavrsenije masine za koje je odrzavanje najjednostavnije jer svaki deo postoji skoro na obliznjem kiosku.
Ako je MS180 ili ekv. Huska skuplja 30-50€ od tamo neke kineske testere, ja nevidim nikakvu matematiku da se kupi kineska testera.
 
Nazad
Vrh