Motorne testere

Paaa , ja bih je ipak otvorio , dal sam ili u servisu, 99.6 % je ono sto napisah , ali.. Ako radis sam obrati paznju kod pritezanja karburatora srafovi karburatora idu u matice koje su u plasticnoj prirubnici, mnogo je nezno , steze se sa dva prsta.
 
Ja sam moju villagerku pregrejao...cistio neki jendek od bagrenja,nije ona za takve stvari.Ja jos kakav sam ne volim da pravim pauze...razmisljam sta sad da li da menjam cilindar,klip,karike.Ali opet ce to biti villager.Meni treba nesto kvalitetnije polu profesionalno makar i polovno.
Pa razmisljam da uzmem neku dobru polovnu polu ili profesionalnu testeru tako 3-4 konja.Koja bi mi radila posao i sa bargermima.Sta savetujete,koje marke...dolmar,hugsvarna,stihl?
 
rastislave , sve su to male nijanse u razlikama (ove koje si nabrojao)
meni lično najbolje leži dolmar , stihl poštujem za manje motorke (slabije) , a za veće mašine mislim da je huskvarna neprikosnovena
ali sve su to male razlike , ako već kupuješ polovnu više gledaj u kakvom je stanju nego kako se zove , mislimo na ove tri marke
 
Pa videcu nesto kvalitetnije da uzmem, villager je previse nezan za stvari za koje meni treba.
Mozda popravim villlager pa prodam nekom da ima testeru ali meni treba nesto kvalitetnije.
Pa gledacu onda da uzmem dolmar ili hugsvarnu.
 
videcu kakvi su srafovi ( dal su zvezdasti ili sestougaoni ) i najverovatnije cu je sam otvoriti . Pa sta bude da bude.

Post je spojen: [time]1293137087[/time]
_________________________________________________
Moram da proverim da li srafovi imaju neku zastitu po kojoj bi se znalo da li je otvarana . Ako nema sam cu je otvoriti. Ako ima nosicu ipak u servis gde sam kupio . Mada nisam siguran da li bi mi priznali garanciju posle ovog problema.
 
Ipak razmisljam da cu osposobiti villagerku i da je necu prodavati.Imam jos posla u jendeku s bagremima i malo po kuci.Ali mislim da ce izdrzati toliko.Kada budem imao vise iskustva onda cu kupiti kvalitetnije.
 
Sad sam gledao i ja ono nema sanse da skinem. Nijedan sraf se ne vidi . Sve je natrpano , uopste nije kao kod starijih testera koje sam otvarao i menjao karike. Izbacicu slike veceras ili sutra. Morace u servis izgleda.
 
Mada sam se pomirio sa problemom, evo par slika, a na jednoj je obelezeno mesto gde bi trebao da bude sraf a, nema ga, jer je pumpa direktno vezana za radilicu!
dfvy4h.jpg

2d0yo93.jpg

2cnv1w1.jpg

1tt3b9.jpg

s13y48.jpg
 
ček malo :sta: treba li tu da bude štaf ?
da ga nije neko maznuo prije nego što si ti nabavio motorku
neka neko pogleda ko ima istu makinu taj šraf ima li , meni djeluje nemoguće da budu takvi otvori

e juče mi rođak zeznuo svoju novu MS390 , radnik obarao drvo i zaglavio motorku , uzeo drugu MS180 da izvadi čep i oslobodi ovu , u tom momentu baš spadne lanac sa 180tke i rasiječe uljni rezervoar (kućište) na 390 :udri:
plastika je jako tanka i prilično slaba ::lose::
 
Pozdrav!!!
Neledr; meni se cini da je ta rupa od srafa za podesavanja uljne pumpe,samo sto tvoj model to nema,a rupa postoji jer drugi modeli(koji to imaju)koriste isto ili sl.kuciste.Sve u svemu lepa testera!!!


Ratislav:Braca ameri imaju jednu pametnu izreku*ne popravljaj nista,dok se ne pokvari*.Pichi tog vilagera sve dok pali i ima snage,a kasnije kak sam kazes,nesto ozbiljnije!Iz mg iskustva preporukabi bila:HUSQVARNA!!!!
 
Sto je najgore nece ona ni da upali, slaba kompresija.Osetim kada je verglam da ide previse lako.
Morace nov klip i karike a verovatno cu uzeti i nov cilindar.Kolika bi trebala da bude kompresija na novoj testeri a dokle jos moze da pali.Neka neko napise.Moja nece ni da upali.

Vec sam ja nju rastavio, od izduva je poceo da se topi klip i cilindar i karika se zapekla u leziste.
Probao sam da to sredim,finom smirgom malo osmirglao cilindar,karike,ocistio lezista za karike.Ali nije bila dosta.Malo bolja kompesija ali ne dovoljno.Nece da upali.Previse se lako verga.
 
zamijeni samo klip i karike onda , to je bar jeftino , neznam za motorke ali znam za timere vilager cijena klipa je 4-10 evra zavisno od veličine
 
Tacan odnos kompresije kod nove ne znam,ali iz iskustva znam(kod moje stare stihl 026)kad je uhvatim za kanap i pustim je celom njenom tezinom,ona dosta brzo"padne",tako da nije imala ni pola kompresije od nove,ali je palila(teze) i imala snage.To opet ne mora nista da znaci,jer je odradila dosta uz pravilnu mesavinu i vreme je ucinilo svoje,sto kod tebe nije slucaj.E sad,ako je mnogo nagoreo onda i klip i karike nove.... :zli:Ali ostaje ono i posle takvog servisa i nerviranja i dalje imas vilagera :sta:Ne zelim da ih pocenim,ali ipak one su za kucnu rabotu,i ko nema potrebu za vise,one su sasvim o.k.Ne znam koliko kostaju delovi za nju,ali treba da se dobro preracunas!Pozdrav :cao:
 
Pa tako cu najverovatnije i uraditi.Cilindar mi izgleda solidno.Ali klip je nagoreo i karike su dobile.
Jos sam ja nov sa testerama.Neka se malo naucim na ovoj pa cu kasnije kupiti novu dolmarku ili hugsvarnu ako mi bude trebala bolja testera ili ako naletim na neku dobru polovnu te tri marke.
 
Evo ovako : Rupe koje su na ciliru oznacene zelanim strelicama - uopste nisu rure za srafove ( kao sto je kod starijih , villagera i kineza) vec se ispod njih nalazi samo sledece rebro cilindra . Sa strane - crvena strelica- nalazi se elektronika koja se verovatno mora skinuti da bi se videlo da li ima i kakav je sraf ispod. Kod ljubicaste strelice se vidi da klip zalazi bas duboko dole i nemoguce je videti da li ima nekih srafova. Kod karburatora je toliko toga natrpano - plava strelica- da verovatno on mora da se skida deo po deo .

or6zhf.jpg


Zelene strelice pokazuju koliko cilindar zalazi duboko dole.
726j4i.jpg


Elektronika pricvrscena za cilindar .

w7g575.jpg


Zato ja nebi ni pokusavao da je otvaram.

Neledr : To je samo rupa gde bi trebao biti sraf . Njega nema ni kod moje testere . Jel si poceo da seces sa njom sta? Lepo izgleda . Kad budes istrosio 2-3 rezervoara e tad kontrolisi koliko ti je potrosila ulja na rezervoar goriva - bice manje sigurno . Nece vise da trosi rezervoar na rezervoar .


Restislave:

Ako je ostecen cilindar , a ti stavis nove karike i klip - nece dugo da ti traje. Upropastice se i taj novi klip i karike . Najbolje je sve da zamenis , a moze doci i do ostecenja radilice. Ovo ti pricam iz licnog iskustva . Menjao sam na mom starom dolmaru klip , karike , radilicu i izdrzao je samo cele dve nedelje - cilindar nije bio uredu. Tako sam dzabe puko 150 jevreja - stradao je i novi klip , i nova radilica. Sve zbog cilindra. Mozes da nabavis delove i da sam to zamenis bez potrebe da placas majstora. Izmari precnik cilindra pa kad budes kupovao klip , nemoras uzimati villagerov - mozes da kupis , kad vec menjas , nesto kvalitetnije .
 
dule majstor:

Koji je korak lanca na tvojoj Husqvarni,i da li je promenljiv pogonski lancanik?Pitam to jer je tvoja novija generacija testera,a ja sam pratio modele do neke 2005.god.Pozdrav!! :cao:
 
O.K.Pogledaj za lancanik,ako je zavaren za dobos kvacila onda je neizmenljiv i ne moze se menjati korak ni lanca ni maca.Na mojoj sam zamenio pre par god. sa .325 na 3/8,jer sam imao par lanaca sa tim krakom i nov mac(vrh je bio 3/8.Treba to da saznam kako ja na svakih 10ak god.menjam masinu(naravno za novo),pa na prolece mozda bude prinove.To je jako bitan deo(lancanik) jer je jevtiniji nego ceo dobos,opet kazem ne znam kakve su ove novije resene
 
Nazad
Vrh