Motorne testere

Dođe kupac i traži nešto za "Huzakavarnu", "Husakvaru", "Kusavranu", "Huzikvaru", a svi "Štil" zovu "Stil" ili "Stihl"... i to nije za smejanje niti za potcenjivanje. Znam šta traži, pokažem mu, on prepozna i - "mirna Bačka". Ovde smo da razmenimo iskustva a ne da tražimo dlaku u jajetu. Ja ne sečem drva 20 godina, ali uspešno prodajem delove i mašine 20 godina i mnogo čujem od raznih ljudi, njihova iskustva. Najčešće je "pozajmio sam ... a on mi vratio ovakvu". Žene i testere se ne pozajmljuju! Pozdrav drugari od Motorke :ppozdrav:
 
Ma pozajmljuju se itekako i testere i žene:osmeh:
Stim što pri pozajmici testere vlasnik iste to obično dobrovoljno dozvoli, dok onaj ko "pozajmljuje" tuđu ženu obično ne traži dozvolu "vlasnika"..:sta:
 
Јел има неко искуства са кинеским тестерама, ради само под саугом када га вратим угаси се. У тражењу проблема сам заменио лежајеве радилице, семеринге, цилиндар стављен нов пре некако заједно са новим клипом , замењен кример, имплус црево је добро,карбуратор је наштелован на 1-1 обе дизне и ништа када сам их одврнуо 4 круга радила је добро нешто мало, сада неће никако. Хвала унапред.
 
Iskustvo je da se to uopste ne isplati kupiti.
Kupio si tu testeru, za 60-70€, ulozio jos toliko, popravljao, mucio se i nisi uradio nikakav posao..
Otprilike si mogao kupiti novu ms180 i raditi sa pesmom..
 
Stelll 600 тако пише 5200 модел
Пета година је код мене урадила је доста ако је оспособим добро ако не опет добро.
 
Hteo sam i ja reci da si kupio stihl ms 180 ili husqvarnu 135 i da te bog vidi ali kad covek vec toliko ulozio...
 
Знам и сам, ал није ме ни пуно коштало неких 25 еура делови рад је мој.
Имам у плану озбиљну машину типа Хускварна 350, ал се неда са овим нашим малим ценама производа.
 
Ostalo je još da se zameni karburator (ako je sa pumpicom i nju zameniti).Posle bi trebalo da valja. Srećno!
 
Није са пумпицом.Заменићу и мембране ал не верујем да су оне већ негде да вуче фалш ваздух.
Хвала
 
Ne znam sta je najbolje koristiti od tih sprejeva ali dali si probao wd ili nesto tako da dok radi spricas malo gde sumljas i vidis dali promeni zvuk motor?
 
Sumnjam da će membrane rešiti problem. Probajte sa neke testere koja dobro radi a ima isti karburator, da zamenite i probate. Ti karburatori su fabrički loši, kako se kome zadesi, i kada su dobri nemaju dugi vek.
 
Pozdrav svima.
Planiram kupovinu novog testereta, cenovno a i po karakteristikama razmisljam izmedju Dolamara PS45 2.3ks ili Oleo Mac 937 2.2ks.
Pa me interesuju vasa misljenja o ove dve testere, iskustva, koja je kvalitetnija, jeftinija za delove u slucaju nekog defekta itd isl.
Hvala
 
Ja sam kupio novu Oleo - Mac 941 pre 5-6 meseci, služi mi za okresivanje, okačiću slike, ako ih nađem u telefonu...preporuka !

- - - - - - - - - -

Nađoh, slike su od letos..
2mpcx7l.jpg

v4nwoo.jpg

2lsxk5i.jpg

30uzrc0.jpg
 
Ja uzeh 142 huskvarnu u nekoj trampi,ima snage dosta al gas nespusta skroz i lanac nestaje ponekad,sve sam stelovo al mi deluje da nekud vuce fals vazduh ko 506 kad podivlja.:haha:
Dal da je ostavim il prodam nedeluju mi nesto ozbiljno sva ona plastika,imam drugu testeru al ova mala zgodna za sitnez?
 
Nazad
Vrh