Galenika talisman- skaut KWS hibridi
Strana 452 od 453 PrvaPrva ... 352402442450451452453 PoslednjaPoslednja
Rezultati 9,021 do 9,040 od 9046

Tema: Motorne testere

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    264
    Zahvalio se
    39
    Zahvaljeno 55 puta na 45 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Svakako nije lose sto svezije iskoristiti,mada kad je kvalitetno ulje i samim tim lepo se mesa a cak mozda u neke ima dodat stabilizator moze i duze...bar ja nisam imao frku neku ali zasto rizikovati

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,453
    Zahvalio se
    1,038
    Zahvaljeno 1,204 puta na 507 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: vuxsd Pogledaj Poruke
    Koristim samo lukoilovo gorivo ecto i mešavinu pravim samo za trimer ili testeru i to samo koliko mi je potrebno. Mešavinu stariju preko sedam dana ne koristim ili prebacim u tomos motornu pumpu ali dodam više ulja.
    Vodim i ja racuna maksimalno. Pravim mesavinu samo koliko mi je potrebno. Cesto svega 0,5 litara. Spricem odmeravam kubikazu ulja. Posle rada ostatak iz rezervoara prospem, i upalim testeru da izgori to u njoj. Al eto.. videcemo sta ce majstor reci. U subotu idem najverovatnije kod njega. Mozda je neka sitnica. Nadamo se.
    U najgorem slucaju ako moram da zamenim membrane karburatora, verujem da je cena oko 1500 dinara. Kada sam to radio na H266, majstor mi je uzeo oko 1500 sa rukama.

3. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili markokg1982 na ovoj poruci:

Kardan (18-05-18), vuxsd (17-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    3,213
    Zahvalio se
    1,203
    Zahvaljeno 1,428 puta na 873 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    A eto ja sve skoro kontra ,obicno pravim po 5lit mesavine ,rezervoar nikad ne ostavljam suv ,eno u njoj jos uvek ima goriva a palio sam je zadnji put sredinom marta.
    Prvi rezervoar je razradio sa malo jacom mesavinom na promenljivom gasu , posle samo kocentraciju od 2% original ulja i pici tako 11 godina....
    Jedina testera u domacinstvu i sluzi za sve od obaranja do seckanja na parce....
    Mac od 35cm , i ni u jednom trenutku nisam osetio da joj je prevelik.
    Bez sikiracije......

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku milan971 na ovoj poruci:

vuxsd (17-05-18)

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    1,923
    Zahvalio se
    266
    Zahvaljeno 867 puta na 459 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    JBT-e na mojoj Stihl 018 i dalje je ORIGINAL karburator ZAMA sa PRVIM I ORIGINALNIM membranama !!!
    Verovali ili ne, kupio sam polovnu motorku na Vašaru u Rumi negde između 2003. i 2005. godine, ne sećam se više !!!
    Ne znam ni koliko je stara motorka !!!
    Nikada karburator nisam ni čistio ni "produvavao", a kamoli ga rasklapao...
    A koristim gorivo sličnog kvaliteta k'o i svi u Srbiji...
    Marko, zaista se iskreno nadam da nisam u pravu, a da ti jesi, zapravo, tvoj poznanik-majstor...
    ...e sad neću ni kako ja hoću...

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    7,020
    Zahvalio se
    1,685
    Zahvaljeno 2,120 puta na 1,280 poruka
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Nikad ni iz kojeg stroja nisam ispoštao gorivo preko zime, samo u proljeće upalimo i radimo, nikad problema. Jedino je jedan SOLO trimer na kojem je bilo kvačilo pokidano pa ga nismo koristili 2-3 godine, e na njemu je otišao komplet karburator, sve se živo počepilo. Kupili nov karburator i gas dalje.

S motorkama nikad problema a mješavina se pravi po 10l od jednom 2.5% s najjeftinijim benzinom i s INA uljem za dvotaktne motore.

Sjetio sam se jednom prilikom da je majstor izvadio filter goriva iz motorke i pokazao kako je počepit i rekao odmah da je to od neadekvatnog kanistera i dao nam kanister nekakav koji je pogodan za držanje benzina i u kojem se benzin neće "zamutiti" i zbilja, filteri goriva stalno čisti od kako koristimo taj kanister.
    IMT I ZMAJ, PRAVI MALI RAJ!

8. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Bobo na ovoj poruci:

cika_laza (16-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,044
    Zahvalio se
    1,364
    Zahvaljeno 205 puta na 141 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    I ja isto. Napravim 10 l mesavine pa dok traje. Nikad nikakvih problema. To sa spricevima i epruvetama mi je malo bolesno i preterano.
    Poslednji uredio cika_laza; 16-05-18 u 22:06.

10. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cika_laza na ovoj poruci:

vasovac (17-05-18)

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,453
    Zahvalio se
    1,038
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: dobrodol Pogledaj Poruke
    Marko, zaista se iskreno nadam da nisam u pravu, a da ti jesi, zapravo, tvoj poznanik-majstor...
    Ne znam konkretno na sta sumnjas, i sta moze biti trenutno strasnjije od karburatora? I sta bi izazvalo taj ozbiljniji kvar? Sekao sam neke sljive na gazdinstvu, u sledecem navratu je palim da posecem neke tanke bagremove za kolje koje mi je bilo potrebno i krece u sekundi da zeza, pa se skroz oporavi, pa opet zeza tj nabija veci ler gas i tako.

Inace, testera i sada pali bez problema, prima lepo manji gas, sve je kao super dok tako radi na ler gasu, lepo reaguje na sraf za regulaciju lera itd... sve je ok dok joj ne dam pun gas. Onda se gusi kao da nema dovoljno goriva. I kada tako stisnem gas do kraja i cekam, onda posle nekog vremena se samo kao oporavi i drzi veliki gas. Vrlo moguce i da je neka sitnica.

Vise bih voleo da je sitnica ne zbog novca koji moram da izdvojim ako je nesto ozbiljnije, vec zbog toga sto sam sve vreme iz opravdanih razloga hvalio ovu malu testeru, i ne bih voleo da me razocara uz toliku negu koju je dobijala.

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,295
    Zahvalio se
    408
    Zahvaljeno 435 puta na 276 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ja sam dugo kuburio sa starim jer je pravio po 5 litara mješavine uvijek. Ajde kad počinje sezona pripreme drva pa se to potroši u par dana nije problem, ali kad napravi mješavinu u oktobru da obori neku voćku i to čeka proljeće možeš ga jebat. Kad upališ mašinu stalno radi nejednako, nikako podesiti ler gas i izgubim volju za posao.
    Još ako je ostalo u rezervoaru, nakon pola godine zabava sa membranama je sasvim izvjesna.

Inače, radim kao i Marko, samo ne praznim tokom sezone pošto koristim sintetičko ulje sa stabilizatorima. Ako je samo neki brzinski posao napravim pola litre za jedan rezervoar. Čas posla, a uvijek imam svježu mješavinu. Kad se sezona završi sve mašine se detaljno očiste i upale, isprazni rezervoar i upalim opet da potroši šta je ostalo. Otkako tako radim nemam problema u proljeće, već sipam potegnem uže i radim.

Odmjeravanje ulja špricem ne smatram za nikakvo pretjerivanje/bolest. Kad kupim litarsko pakovanje dvotaktola teško je odokativno odrediti potrebnu količinu ako nema onu pomoćnu baždarenu posudicu na flaši, pa se ovo nameće kao najlakše rješenje.

13. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili Philby na ovoj poruci:

ichbinmilan (18-05-18), j00j4nt200 (17-05-18), markokg1982 (16-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,044
    Zahvalio se
    1,364
    Zahvaljeno 205 puta na 141 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Za brzinski i sitan posao koristim rucnu testeru. Pola litra nikad nisam pravio. Inace pre 4 dana sekao testerom i kosio trimerom sa mesavinom od avgusta meseca. Nikakvih razlika nema. Ostalo mi jos 3 litra. To cu da iskoristim za nekih 20-ak dana za trimer.

15. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cika_laza na ovoj poruci:

milan971 (17-05-18)

Član vujke89 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    488
    Zahvalio se
    38
    Zahvaljeno 132 puta na 94 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Philby Pogledaj Poruke
    Ja sam dugo kuburio sa starim jer je pravio po 5 litara mješavine uvijek. Ajde kad počinje sezona pripreme drva pa se to potroši u par dana nije problem, ali kad napravi mješavinu u oktobru da obori neku voćku i to čeka proljeće možeš ga jebat. Kad upališ mašinu stalno radi nejednako, nikako podesiti ler gas i izgubim volju za posao.
    Još ako je ostalo u rezervoaru, nakon pola godine zabava sa membranama je sasvim izvjesna.

Inače, radim kao i Marko, samo ne praznim tokom sezone pošto koristim sintetičko ulje sa stabilizatorima. Ako je samo neki brzinski posao napravim pola litre za jedan rezervoar. Čas posla, a uvijek imam svježu mješavinu. Kad se sezona završi sve mašine se detaljno očiste i upale, isprazni rezervoar i upalim opet da potroši šta je ostalo. Otkako tako radim nemam problema u proljeće, već sipam potegnem uže i radim.

Odmjeravanje ulja špricem ne smatram za nikakvo pretjerivanje/bolest. Kad kupim litarsko pakovanje dvotaktola teško je odokativno odrediti potrebnu količinu ako nema onu pomoćnu baždarenu posudicu na flaši, pa se ovo nameće kao najlakše hop rješenje.
    Čitam i za ovo se ne slažem u potpunosti.
    Da treba praviti mešavinu kako treba to stoji ali da mesavina ako ostane pravi probleme to ne stoji.
    Po mom misljenju bolje da je membrana mokra nego da je suva pola godine, pa posle kad sipam gorivo ona se stvrdnula i iskrivljena.
    U mašinama nikad ne diram gorivo preko zime ako je ostalo šta, samo napravim mešavinu kako treba i to je to.
    Na proleće palim i kosim( trimer tako 7 godina i nista mu ne fali) Tako i testere.
    Ova tema je sazvakana 100 puta i trebalo bi prestati sa tim.
    Konkretni problemi i preporuke bi trebali da su prioritet...

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,843
    Zahvalio se
    3,779
    Zahvaljeno 942 puta na 521 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Treba razlikovati upotrebu i pripremu goriva za stare i nove mašine. I da praviću mešavinu sa špricem i tačnim odnosom ulja i bezina jer je tako napisano u uputstvu i tako sam dobio uputstva od prodavca koji je i serviser.
    Preko zime sam koristio testeru a kad je ne koristim izbacim gorivo i pustim da radi dok se ugasi. Ali neću primenjivati savet da tako stoji do sledeće zime već ću je paliti na dva meseca...
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - LAO CE
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,295
    Zahvalio se
    408
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    @vujke89
    Ja sam napisao kako ja radim i otkako poštujem uputstvo proizvođača nemam problema sa membranama. Mješavina gubi svojstva nakon dužeg stajanja (to nisam izmislio ja nego neki malo pametniji ljudi od mene), a pogotovo je izraženo kod starijih ulja koja u sebi nemaju dodate stabilizatore. Koliko god ostalo goriva u rezervoaru, membrane će nakon nekog vremena ostati suve jer ona mala količina ispari i na njima se stvaraju naslage zbog kojih gube elastičnost.

Na mojoj 023 su prvi put membrane mijenjane nakon nekih 20 godina upotrebe, ove nove su tu sedmu godinu pa ćemo baš pratiti koliko će izdržati (sumnjam da su kvalitetne kao one "made in West Germany").
    Na kraju, evo i jedno video uputstvo kako švabo kaže da treba.

19. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Philby na ovoj poruci:

vuxsd (18-05-18)

Zaslužan član dejan 351 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,929
    Zahvalio se
    327
    Zahvaljeno 704 puta na 572 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Mali dodatak ovom videu...pre nego se isprazni tank sa gorivom, motor upaliti i zagrejati jedno 30 sec ( za slučaj da motor teže pali..), potom sve ovo što je prikazano.Svoje mašine oduvek tako odlažem na stajanje duže od 3 meseca.
    talenat je osecaj za meru

21. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku dejan 351 na ovoj poruci:

vuxsd (18-05-18)

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,453
    Zahvalio se
    1,038
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Philby Pogledaj Poruke
    Inače, radim kao i Marko, samo ne praznim tokom sezone pošto koristim sintetičko ulje sa stabilizatorima. Ako je samo neki brzinski posao napravim pola litre za jedan rezervoar. Čas posla, a uvijek imam svježu mješavinu.
    Odmjeravanje ulja špricem ne smatram za nikakvo pretjerivanje/bolest. Kad kupim litarsko pakovanje dvotaktola teško je odokativno odrediti potrebnu količinu ako nema onu pomoćnu baždarenu posudicu na flaši, pa se ovo nameće kao najlakše rješenje.
    Kod mene sezona ne postoji. Secem medje/uvratine koje imam puno. Nagomilam tako drva, i posle cirkulatorom to sve iseckam, ili eventualno ponovo nesto testerom. Zato cesto ispraznim rezervoar, jer ne znam kad ce testere ponovo biti upaljene.
    Ja kupujem litarsko pakovanje husqvarninog ulja. Na ovo ulje mislim:
    https://www.lelong.com.my/husqvarna-...-08-Sale-P.htm

I kao sto se vidi, postoji mala posudica tu, odvijem cep, stisnem i cekam da se koliko toliko dopuni mala posudica. Onda u nju gurnem spric od 20ml, i izvucem koliko mi treba. Nema nikakve bolesti, komplikacije, teskog rada, vec se sve desi u par sekundi.
    Ako pravim recimo smesu za 2 litre benzina, onda odmah u glavi znam da mi treba:

4,4 litara benzina = 100ml
    2,2 litara = 50ml
    2 litra = 45 ml = jedan ceo spric od 20ml i drugi izvucem ulje koliko god u spric moze da stane tj 25ml.

23. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili markokg1982 na ovoj poruci:

Kardan (18-05-18), vuxsd (18-05-18)

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,636
    Zahvalio se
    356
    Zahvaljeno 536 puta na 385 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Moja dugogodisnja mesavina je 2,5%, dakle, 50ml ide na 2 litra benzina, odnosno pakovanje od 100 ml na 4l benzina.

25. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili mirosti na ovoj poruci:

cika_laza (18-05-18), ichbinmilan (18-05-18)

Član lovac luka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    1,027
    Zahvalio se
    457
    Zahvaljeno 357 puta na 198 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Za Stihl 038 smo pravili mesavinu ona flasica na 5l benzina, I ta kolicina je trajala I po 3-4 meseca sve dok ne upalimo MZ motor on jede sve fodas dvotaktola I gas
    E sad cujem da nesme dugo da stoji mesavina, a MZ vise ne vozim pa cu morati da pravim izgleda na kolicinu od 2dl jel evo jos nisam potrosio ceo rezervoar na ms170
    Dok sam koristio burazerovu 180 pravio sam na 5l pa mi traje celu godinu

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
    Mili Boze sve su zene iste napiju me pe me iskoriste!!!
    Špricera snaša i tamburaša!!

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,453
    Zahvalio se
    1,038
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mirosti Pogledaj Poruke
    Moja dugogodisnja mesavina je 2,5%, dakle, 50ml ide na 2 litra benzina, odnosno pakovanje od 100 ml na 4l benzina.
    Kada radim i sa testerom i sa trimerom, radim istu stvar. Ako pravim samo za testeru, onda blago smanjim kolicinu ulja. I to bas blago.

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,295
    Zahvalio se
    408
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Probao sam sa 2.5% i jedina razlika koju sam primijetio na stilovki je da brže zamasti svjećicu i auspuh (na villager trimeru za koji je to propisana mješavina boja svjećice bude uvijek kako treba). Istina, trimer 80% vremena pržim pun gas, a sa testerom ima mnogo više praznog hoda pa i to utiče da ne sagori sva količina kako treba.

29. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Philby na ovoj poruci:

markokg1982 (18-05-18)

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,453
    Zahvalio se
    1,038
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ne znam odakle ti potreba da skidas svecicu i proveris, ali hvala sto si to uradio umesto mene da ne moram ja
    Sve sto radimo je generalno slicno, ali ko god je procitao ovu temu, treba i mora da shvati da kvalitet ulja kojim se pravi mesavina mora da bude proveren. Od kako sam presao na proverena ulja, nikakvih problema nemam, i sad bas jedva cekam da vidim sta je sa ovom mojom malom ms 180, obzirom da je pazena kako treba.

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,295
    Zahvalio se
    408
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Navika da povremeno kompletno pregledam mašine.
    Detaljno očistim, dijelove operem ako treba, provjerim da nije šta napuklo ili polomljeno i slično. Svjećicu skinem da provjerim zazor, a usput se pogledom odradi brzinska dijagnostika kako su to radili stari majstori bez mjernih uređaja i računara.

Što se tiče ulja tu sam saglasan 100%. Sad koristim Stihl HP ultra, a prije sam kupovao dvotaktol sint rafinerije Modriča.

32. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Philby na ovoj poruci:

cika_laza (18-05-18)

Strana 452 od 453 PrvaPrva ... 352402442450451452453 PoslednjaPoslednja