Galenika fitofarmacija pšenica KWS pšenica 2018
Strana 451 od 462 PrvaPrva ... 351401441449450451452453461 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 9,001 do 9,020 od 9221

Tema: Motorne testere

Član lovac luka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    1,300
    Zahvalio se
    510
    Zahvaljeno 455 puta na 245 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Prva stvar uhvatila me KRIZA IDENTITETA kakav sam ja to BOSANAC BEZ STILOVKE????
    Druga stvar pogodi me pesma od Dragane Mirkovic a nemam cime da secem VENE
    NPR: Cvete moj drugi su krivi za sve, za moje uplakane oci za tvoje pijane noci CVETE MOOOOJ!!!!!!
    NPR: Vjetrovi tuge cije ste sluge?????
    Druze pali ZHAGU sjeci vene DRAGAANAAAAAAA!!!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
    Mili Boze sve su zene iste napiju me pe me iskoriste!!!
    Špricera snaša i tamburaša!!

2. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili lovac luka na ovoj poruci:

đađo74 (15-05-18), Kardan (15-05-18)

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,634
    Zahvalio se
    1,120
    Zahvaljeno 1,295 puta na 532 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: dobrodol Pogledaj Poruke
    Nikad sranje ne ide samo...
    Odmah, pa za karburator...
    To bi ti trebalo biti poslednja opcija...
    Očisti filter vazduha i auspuh, proveri svećicu i po potrebi zazor na njoj...
    Očisti filter goriva u rezervoaru i provjeri crevce (dovod goriva) do karburatora...
    Naspi novonapravljenu mješavinu s "friškim" gorivom"...
    Pa javljaj šta si uradio...
    Karburator ima jedan jedini sraf, i nema tu problema da mrdne malo i potencijalno dobije rezultat. A i bio mi je preveliki ler gas, pa sam svakako morao malo da to regulisem.
    Filter vazduha cist, u pitanju je skoro nova testera, i tesko da joj ne valja filter goriva, auspuh, zazor na svecici. Problem je nastao malte ne naglo. Zato se i pitam, koja sitnica bi mogla da remeti. Mesavinu uvek pravim samo koliko mi treba, pa makar to bilo i po 0,5 litara.

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku markokg1982 na ovoj poruci:

vuxsd (15-05-18)

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    7,103
    Zahvalio se
    1,717
    Zahvaljeno 2,149 puta na 1,300 poruka
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: brkin-sonta Pogledaj Poruke
    Luka gledamo se krajem nedelje..docu do tebe
    srecna kupovina,polako i strpljivo je razradi..3 reyervoara na leru...dva do trecine gasa.....kasnije joj radi sta oces...

marko... probaj da odvrnes cep od goriva kad pocne da divlja.....ako i dalje nastavi onda detaljno ciscenje karburatora i sistema za gorivo--ako i to nepomaze onda semerinzi propustaju
    Ne znam uz koji dvotaktni stroj u uputama pisalo NIPOŠTO razrađivati na leru i to podebljanim slovima. Piše malo jaču mješavinu i ne paliti-gasiti na kratko motor uređaja, nego kad se upali raditi sa strojem lakše poslove. kad se taj prvi rezervoar potroši, dalje samo gas.

Što je naj gore, naša ms170 mislim da je imala baš takvo razrađivanje, nikakvih problema nismo imali, bušač za rupe, kineski FUXTEC, samo ga upalili u dvorištu da vidimo jel pali (ganc nov, iz kutije) kad smo vidjeli da radi, namontirali svrdlo 20cm prečnika na njega i u ledini izbušili s njime 1500 rupa u 4 dana i dan danas radi bez greške.

Čak je za motorne pile jedan poznatiji majstor s youtube-a rekao kad otvoriš rezervoar nove pile, osjeti se gorivo da je bilo u njemu. Pila je isprobana i razrađena u tvornici, nema potrebe da se razrađuje a i on je rekao da je najveća greška razrađivati u leru jer se motor ne zagrije dovoljno tj na radnu temperaturu nego se razrađuje "na hladno" a to ne valja ni za jedan motor.
    IMT I ZMAJ, PRAVI MALI RAJ!

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Bobo na ovoj poruci:

vuxsd (15-05-18)

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,769
    Zahvalio se
    407
    Zahvaljeno 602 puta na 430 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Bobo znas li ti koliki je ler gas na 'pili'?
    Dosta visi nego na tvojoj 'Breni' na maksimalnom gasu.
    Dakle, tih 2500 obrtaja u minutu je dovoljno i za dobro hladjenje i za normalan rad sa sagorevanjem ulja.
    Razrada klipa i karika u cilindru(koji je tvrd) je sigurno pozeljna i doprinece dugotrajnosti masine.

8. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili mirosti na ovoj poruci:

cika_laza (15-05-18), dobrodol (15-05-18), ichbinmilan (15-05-18)

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,124
    Zahvalio se
    329
    Zahvaljeno 940 puta na 490 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: markokg1982 Pogledaj Poruke
    Karburator ima jedan jedini sraf, i nema tu problema da mrdne malo i potencijalno dobije rezultat. A i bio mi je preveliki ler gas, pa sam svakako morao malo da to regulisem.
    Filter vazduha cist, u pitanju je skoro nova testera, i tesko da joj ne valja filter goriva, auspuh, zazor na svecici. Problem je nastao malte ne naglo. Zato se i pitam, koja sitnica bi mogla da remeti. Mesavinu uvek pravim samo koliko mi treba, pa makar to bilo i po 0,5 litara.
    E ako je tako, onda definitivno semering ili obadva, "kaput"...
    "Falšira" zrak....
    Što bi se "majstorski" kazalo....

- - - - - - - - - -

I to menjaj pod hitno, jer ako tako nastavi, sledeće je "zakucavanje" klipa...
    To bi ondak bilo, kaput, ali zapravo...
    ...e sad neću ni kako ja hoću...

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    7,103
    Zahvalio se
    1,717
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mirosti Pogledaj Poruke
    Bobo znas li ti koliki je ler gas na 'pili'?
    Dosta visi nego na tvojoj 'Breni' na maksimalnom gasu.
    Dakle, tih 2500 obrtaja u minutu je dovoljno i za dobro hladjenje i za normalan rad sa sagorevanjem ulja.
    Razrada klipa i karika u cilindru(koji je tvrd) je sigurno pozeljna i doprinece dugotrajnosti masine.

Nisam možda bio dovoljno jasan...

NAIME

Riječ je o tome da se na leru "testera" predobro hladi tj da cilindar ne postiže radnu temperaturu na kojoj će raditi 99% svog radnog vjeka. Malo ima smisla "hladnu" pilu razrađivati kad će u poslu uvijek biti VRELA.

Zato u uputama i piše da dok je stroj novi da se ne koristi na kratkim periodima (da upališ motor i za 10 sekundi ugasiš, to mu najviše i škodi...)

Problem je što svi ljudi s balkana "znaju" više nego onaj koji je taj stroj konstruirao i koji za njega GARANTIRA.

Nisam još upoznao ovlaštenog servisera koji preporuča da se nova pila razrađuje u leru jer očito tu nešto ima. Još sam ja mlad i neiskusan što se motorki tiče ali kupili smo u skorije vrijeme 2 nove motorke i jednu koja je u servisu dobila nov cilindar, klip i karike (sve 3 su stihl ako ima neke veze) a u selu je kupljeno još 5-6 od čega je jedna ona najjeftinija što postoji iz trgovačkog centra. STIHL i Husqvarna NI JEDNA nije u leru razrađivana, pogotovo što je kolega koji je kupio dvije nove husqvarne radio tad u ovlaštenom servisu i nije dao da radi u leru. Dida koji je kupio tu jeftinu kinesku motorku ju je objesio za ručku u šupu na ekser i ostavio da potroši tri rezervoara u leru. Krenuo raditi s njom i karike je toliko pojela da se starter vukao kao da je motor šupalj. Dobio je nov cilindar, klip, sve što je ošlo, od prvog dana radio lagano s njom i evo, već 3 godine ga služi, koliko-toliko.

Između ostalog, radite kako hoćete, otac je svoju prvu stihl motorku 032 razrađivao u leru pa je durala 30 godina al složit ćete se svi da danas više nema takvih materijala.

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,124
    Zahvalio se
    329
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Bobo Pogledaj Poruke
    Između ostalog, radite kako hoćete, otac je svoju prvu stihl motorku 032 razrađivao u leru pa je durala 30 godina al složit ćete se svi da danas više nema takvih materijala.
    A ni olovnog benzina od 86 oktana...

- - - - - - - - - -

A ti slušaj "ovlašćenog" servisera, pa ćeš se često susretat'i i družit' s njim...

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    7,103
    Zahvalio se
    1,717
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Do sad me ni jedan od ovlaštenih nije iznevjerio niti prevario... Nemam razloga da ne vjerujem obučenim ljudima a da vjerujem kojekakvim priučenim seoskim šarlatanima. Otac je prije išao kod takvih po logici "što jeftiniji majstor, to bolji" KLINAC!

Trebalo mu je vremena dok se nije naučio da od toga slaba vajda...

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,124
    Zahvalio se
    329
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Mene su više puta, moj kolega...
    Jedan, baš juče...
    Tako da, bolje mi je, i pored sveg znanja i iskustva u popravci dvotaktnih motora, posavetovati se ovde, na Forumu, jer ima vrsnih znalaca, a i profesionalnih majstora, koji nesebično udele savet...

14. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku dobrodol na ovoj poruci:

Bobo (15-05-18)

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    7,103
    Zahvalio se
    1,717
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Vidi, nisu svugdje ljudi jednaki. Ne kaže se džaba: 100 ljudi, 100 ćudi...

Do sad još nisam naišao na ovlaštenog servisera za dvotaktne motore koji bi namjerno nešto išao zeznuti, prevariti, ukrasti... Kad nešto pitamo, uvijek kažu sve što nas zanima, zbilja se ne mogu požaliti. To je možda zato što ja nisam stručno lice ali znam da kad idem u šumu da uzmem motorku, da ona pali i radi bez ikakve greške i da se na nju mogu uzdati. Ne kažem da ovdje nema loših majstora, takvi ima najviše ali za takve se brzo čuje i kod tih se ne ide i gotova priča.

Naravno, može se i na forumima JAKO PUNO toga naučiti, to i jest bit foruma. Druženje, razmjena znanja i iskustava većeg kruga ljudi.

Samo skrećem pažnju da valja pročitati upute koje se dobiju uz stroj jer je u njima sve opisano kako se PRAVILNO stroj privodi poslu.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    438
    Zahvalio se
    66
    Zahvaljeno 99 puta na 79 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Razrada je siroka stavka i ima vise interesantnih tvrdnji,da za prvi rezervoar dodati extra ulje,nasuprot tome dodati manje ulje da brze `legne` na mesto,da umesto iako je to retko praksa osim ako bas vlasnik nije iskljucivo trazio da kupi(obicno mineralno ili polu sintetika) ne sipa se puna sintetika jer ona jos otezava `naleganje` i ima tvrdnje da hoce da glazira cilindar vremenom.Druga stvar umesto da se poveca sadrzaj ulja u mesavini da se presteluje karburacija da radi bogato i time dobije bolje podmazivanje ali naravno prodavcu se nikako to nebi svidelo da vlasnik masinu u garanciji cacka ali posle nekog remonta testere to je interesantan nacin...da bukvalno osetno dimi dok ne odrati to odredjeno vreme u leru pa posle se presteluje kako treba da radi-ima i snimak na netu jednog lika sto servisirao testeru i bas na taj princip radio.

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    7,103
    Zahvalio se
    1,717
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    I dalje stojim kraj toga da se ti motori ne moraju u ova moderna vremena razrađivati. Razrađivali ili ne, kako ti se potrefi i tako radiš. Gdje bi šumarije bile kad bi nove motorke drndale u leru 2 dana u "razrađivanju" ili ovi komunalci što kose travu trimerima i kosilicama? Baš koga boli špaga, uzmu, toče gorivo, pale i rade, kakvo razrađivanje i ne znam ja šta.

Kažem, kineski stroj smo kupili nov, samo upalili i odmah u veliki teret i nema greške, posuđujemo stroj po selu, nikakve greške do sad...

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,769
    Zahvalio se
    407
    Zahvaljeno 602 puta na 430 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Pa ti mozes da stojis gde hoces, ali ne znaci da gledas u pravom smeru.
    Znas i sam da su misljenja kao guzice-svi ih imaju. Cinjenice i iskustva su nesto drugo..
    Sad bih voleo da mi kazes u cemu se bitnom razlikuje motor stare 070/051 i recimo, ms180/260, pa su kod starih pravila razradjivanja postovana, a kod novih netreba. U cemu se ogleda 'modernost' novih masina po tebi? Mislis li da je legura klipa sada bolja ili da je nikasil tvrdji i deblji?
    Situacija je bas obrnuta..
    Juce sam pricao sa upravnikom jedne domace sumarije(popravljao sam mu veliki glodac za panjeve), u vezi trajnosti i problema odrzavanja testera.
    Naravno, da tamo niko ne vodi racuna o razradjivanju i pravom odrzavanju i znam da se tako radi u vecini firmi te vrste. Ali tako je on dosao u situaciju da su mu u kvaru sve Huske 365 i 372, za koje se nemoze reci da su amaterske masine po bilo kom kriterijumu.
    Uglavnom su problemi sa klipovima i cilindrima, vecini je sagoreo/nalepio klip..
    U sklopu motora jedini sklop koji se treba razraditi/uhodati je kontakt klipa sa karikama i cilindra. Ostalo je na kuglicnim i iglicastim lezajima i nema potrebe za uhodavanjem.
    Nebih sada da tupim o toleranciji kruznosti cilindra, klipa i karika ali je sigurno da ti oblici nisu geometrijski savrseni kada izadju sa masine. Iz toga sledi da je medjusobno prolagodjavanje svakako pozeljno, ko zeli da trajnost masine produzi koliko je moguce.

19. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili mirosti na ovoj poruci:

cika_laza (16-05-18), dobrodol (16-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    438
    Zahvalio se
    66
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Tu ni razradjivanje ne pomaze...kad ima troje sto rade sa jednom masinom...mada kad kupovao trimer ja otisao tamo da uzmem prodavac vec nasunuo nekih pola rezervoara u masinu i upalio je,ja posle kuci sipao ceo rezervoar motulovine i pustio je da radi i to potrosi pa nakon sipao jos pola, skuvao kafu bez secera,nije mi jasno kako neko moze da je pije sa secerom..pa je obilazio i povremeno dodavao gas,ne kazem da to toliko treba ali why not?(iovako sam imao zamesano gorivo) e sad ovo sto ti kazes ima istine i u tome...stihl testera sto cale kupio ni ne secam se toga ja cisto sumljam da on uopste nesto razradjivao a radi kao nova i danas.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,162
    Zahvalio se
    1,500
    Zahvaljeno 245 puta na 164 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zasto se praviti pametan? Lepo pustis da odradi jedan rezervoar na leru uz povremeno dodavanje gasa. Posle toga jos jedan da nije bas pod punim opterecenjem i nakon toga cepaj. Barem sam ja tako radio za sve moje masine koje sam kupovao,tako su mi savetovali serviseri,a i svi koje poznajem su tako radili. Ne znam nikoga da je odmah iz prodavnice silio masinu.

22. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cika_laza na ovoj poruci:

eDGe (16-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    438
    Zahvalio se
    66
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Pa da,nije da to nesto kosta.I auto kad kupis nov ne ganjas ga odmah u crveno...

24. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku eDGe na ovoj poruci:

cika_laza (16-05-18)

Član sova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    2,341
    Zahvalio se
    273
    Zahvaljeno 418 puta na 312 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Kada sam kupio testeru ''99 godine, jos uvijek je finkcionisao benzin sa 86 oktana i modricin mineralni dvotaktol, i ovlasteni serviser u Bn mi je rekao '' 5 rezervoara potrosi sa jacom mjesavinom od 5 posto u radu ali samo mekano drvo, poslije smanji ulje i deri je kako hoces i gdje hoces''

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    7,103
    Zahvalio se
    1,717
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Ne kažem ja da su moderni motori kvalitetniji, daleko od toga... Kad samo slušam priče što je prva tatina motorka radila i koliko ju je posuđivao kojekome naježim se sav. Kažem da u moderno doba se igra više na kartu sreće pa šta te zapadne. Možeš dobiti "loš" motor, razrađivati ga kako god želiš i on će opet biti "loš" a može se posrećiti pa dobiješ "dobar" motor koji bez razrađivanja i kojekakvim siljenjem dura 20 godina. U modernim strojevima više nema nikakvih pravila što valja a što ne.

Dovoljno sam star da znam da su prve motorke bile kud i kamo bolje i da su durale razno razne stvari pa su radile godinama.

Staru 032 sam doslovce bacio u komadima na smeće, došao kolega i pita pošto mu ju prodam, ja mu dao džabe (tokom rada se odvrnuo cilindar, zakrenuo se, klip ga pojeo i izbrazdao te je na kraju klip pukao u cilindru) On ju tako u kutiji razbucanu da nekom baji koji je za nju imao cilindar klip i ostale djelove što su falili. Kaže kolega sastavio ju je i radi mala i dalje kao luda. Da sam znao da će biti ovih jeftinih kineskih cilindara i klipova, ne bih ju nikad bacao, znam samo da je otac tražio cilindar i klip za nju original čak u Zagreb zvali ali su mu stalno govorili da je prestara motorka i da za nju nema djelova. E, tek tad je došla nova ms310...

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,634
    Zahvalio se
    1,120
    Zahvaljeno 1,295 puta na 532 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: dobrodol Pogledaj Poruke
    E ako je tako, onda definitivno semering ili obadva, "kaput"...
    "Falšira" zrak....
    Što bi se "majstorski" kazalo....

- - - - - - - - - -

I to menjaj pod hitno, jer ako tako nastavi, sledeće je "zakucavanje" klipa...
    To bi ondak bilo, kaput, ali zapravo...
    Obzirom da je sraf kojim se steluje karburator iskljucivo namenski za ler gas, verovatno mi je karburator pojeden od strane naseg loseg goriva.
    Cuo sam se sa jednim mastorom, i rece mi da vrlo cesto stradaju membrsne od goriva, iako su testere nove.
    Imao sam garanciju od 3 godine, a proslo je od kupovine 3 godine i 2 meseca jbg.

28. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku markokg1982 na ovoj poruci:

dobrodol (16-05-18)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,103
    Zahvalio se
    4,442
    Zahvaljeno 1,077 puta na 589 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Koristim samo lukoilovo gorivo ecto i mešavinu pravim samo za trimer ili testeru i to samo koliko mi je potrebno. Mešavinu stariju preko sedam dana ne koristim ili prebacim u tomos motornu pumpu ali dodam više ulja.
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - LAO CE
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

30. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vuxsd na ovoj poruci:

eDGe (16-05-18)

Strana 451 od 462 PrvaPrva ... 351401441449450451452453461 ... PoslednjaPoslednja