Motorne testere

Ljudi koliko i kako naplacujete rad sa mot. testerom , po potrosenom rezervoaru , metru drva , dnevnica ili ...?
Imam ponudu od jednog poznanika za spremanje drva u sumi za ogrev nekih 25-30m3 ,u pitanju je jasen ,grab ,brest do nekih 60cm precnika.
Inace danas sam sa bratom bio u njegovoj sumi i novokupljena huska je polozila ispit.
 
Ja naplaćujem 400 dinara rezervoar 0.25 litara...
STIHL MS180....
Mada čujem da drugi uzimaju i 500 po rezervoaru....U pitanju su slične motorke, ms170 i ms180....
Sečenje drva sa gomile u cepanicama,sa dodavanjem ili bez....
Za rad u šumi ide verovatno druga cena...
Obaranje,kresanje,skraćivanje....
Ode tu poprilično "repromaterijala"....
Sa 2 potrošena rezervoara napunim prikolicu drva,nekih 1.5 do 2 kubika....
I šta da naplatim onda, 800 dinara za 5-6 sati rada ?
 
Ljudi koliko i kako naplacujete rad sa mot. testerom , po potrosenom rezervoaru , metru drva , dnevnica ili ...?
Imam ponudu od jednog poznanika za spremanje drva u sumi za ogrev nekih 25-30m3 ,u pitanju je jasen ,grab ,brest do nekih 60cm precnika.
Inace danas sam sa bratom bio u njegovoj sumi i novokupljena huska je polozila ispit.

30 E dnevnica + gazdino gorivo.
 
Dobrodol kakav je to SEPET 1,5_2m3 prikolica?


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

viber-image.jpg
 
sumadinac gruzanin- imas problem sa fals vazduhom ili zacepljenim karburatorom na L dizni
predpostavljam da ti je L dizna vise odvrnuta od 1.5 krug.....
ako testera normalno radi...ima obrtaje,snagu,lagano prima gas onda je fals vazduh na semerinzima,krimeru,dihtunzima ili impuls crevu
ako testera pri naglom dodavanju gasa napravi buuuu pa primi gas...onda je problem u zacepljenim rupicama ispod leprira gasa..
u oba slucaja drzi veci ler koji varira cas gore cas dole

zacepljenost karburatora ces testirati na sl nacin
odvijes obe dizne (H i L)...u rupicu H uspricas neki sprej(cistac karburatora,cistac diskova,wd40)..kako spricas tako mlaz mora izlaziti na rupicu izmedje leptira gasa i leptira sauha....ako je to u redu predjes na L...mlaz mora izlaziti na rupice kod leptira gasa (3 ili 4 ima),...ako i tu sprica onda je karburator ispravan..istaje ti fals vazduh

kod fals vazduha je situacija zeznuta jer retko ko ima alat za proveru...dakle ostaje sistem eliminacije

po pravilu radni vek membrana je isti kao i radni vek semeringa..tako da odma njih menjaj.....
usput napisi koja je testera... mozda joj znam boljku..

i nemoj da seces tako...da stalno vrti lanac..koliko je opasno po tebe toliko i po motor...ti mozes da se povredis a testera moze da zariba zbog fals vazduha...


edge-mani se corava posla...testera se ne steluje na prduckanje,trokiranje ili neznam sta...vec da da maksimalni broj obrtaja koji je propisao proizvodjac za taj model...jer sam konstruktor je vec testirao sve i odredio broj obrtaja na leru,broj obrtaja kad se kvacilo ukljucuje i broj obtaja na maksimalnom gasu...i tu nema vise price

moj savet ti je da ako vec toliko volis da prckas oko testera...trazi neki servis pa provedi tamo odredjeni period pa ce ti se sve samo kasti...shvatices brzo gde gresis...
 
Nikad nisam rekao da ne moze da se tahometrom nasteluje,jasan mi je princip na koji ti radis.Ako su za dati model max obrtaje na primer 13000 ti na tahometar nastelujes 12.500 za svaki slucaj jer nisu sve to nove masine a i tih 500 nista mu ne znace.Ako testera pri naglom davanju gasa napravi buuu kao sto kazes ukoliko je samo do karburatora moze da bude i da je vise zavijen L jer bez goriva ne moze da cimne ukoliko bi pak L bio previse zavijen cim bi pipnuo gas bi ti se odmah ugasila.Sacu tebi da objasnim kako se L steluje ukoliko nemas tahometar da ti sve kaze i mozes da proveris na neku testeru.L na obe strane ima primetljvi pad obrtaja gde ako jos malo odvijes ili zavijes preko toga ce se ugasiti masina,ne dirajuci gas zavijas L i primetices kako jace i jace radi testera ukoliko pocne lanac da se obrce na T ili La ga zaustavis da miruje pa nastavis dalje da zavijas kad nadjes tacku gde najbrze radi jos malo da zavijes cuces bum...bum...bum...kako joj malo fali da se ugasi,vratis se na taj spic gde je motor najbrze radio i odvijes za nekih 1\4 kruga pa probas odviz gasa ukoliko i dalje okleva ili kako ti kazes napravi buuu treba jos odviti jer fali gorivo za nekih 1\8 pa ponovo probas gas ukoliko ga tad prima bez oklevanja to je to.Nemoj da tvrdis nesto da nije moguce ako tebi nije jasno,u samom prirucniku husqvarne\stihl pise ukoliko se nema tahomerar da testera treba pri max obrtajim da malo 4-taktuje i ima nactrano uvo kao ilustracija.Sa postovanjem tvoj prijatelj eDGe.
 
A zasto bi motor za koji je propisano 13000 obrtaja trebalo stelovanje da izgura 12500? Ja koliko znam stelujes ga da ispuni to sto je predvidjeno, a kako posle radis sa masinom to je druga prica. Ima i ovde kod mene tih nekih strucnjaka koji sve znaju i stalno nesto prckaju i stalno problemi. Ja upalim i radim.
 
Obicni kineski tahometri imaju malo zakasnjenje na ocitavanje obrtaja tako da nije bas najbolje da stelujes u toku dok ocitava nego ocitas pa na primer zavijes pa ponovo ocitas koliko ima a i nije preporucljivo da se dugo drzi pun gas van seka,brkin sigurno ima neki kvalitetniji brzi.500 obrtaja ti nista ne znace ali za svaki slucaj je malko sigurnije ver. moze i celih 13000 bez problema.
 
Danas sam se mal(k)o "igrao s igračkom"....
Dve vrbe pale za slobodu, utrošak mešavine, 1/2 litra, tačno....
Šteta što nema "podešavanja" pa da "igračku" podignem na "next level", a sve u skladu s (određenim) savetima na predhodnim stranama "odavle"...
Šalim se, ne bi mi vredelo ništa, malo sam nagluv, tako da od "štelung-a", niks....::namigivanje::

20181116-122058.jpg

20181116-124438.jpg

20181116-143015.jpg
 
Ova zadnja fotka extra svi se grabe kadra...ja danas malo seckao belu topolu za grejanje da nebi bagrem trosio.
 
Bas tu NJegosevu zamalo da citiram dvojici pre par dana. Struzem neke grede od hrastovine i pitaju me kojom testerom i ja kazem da je prva violina MS 290. Oni se kao nesto pogledase i kao neko negodovanje jer je jedan imao 029 i to za nista nije. Par dana pre toga me pita ima li negde neka testera od 5 ks pa navise. Pokaza mi tu neko drvo oko 30-35 cm i kaze da ne moze on sa slabijom nekom da kleci ceo dan pored njega dok ga obori. Saberem 2 i 2 i vidim da nije kadar i izgubim volju i da mu citiram NJegosa jer i ne zna ko je to i nema svrhe.
 
sumadinac gruzanin- imas problem sa fals vazduhom ili zacepljenim karburatorom na L dizni
predpostavljam da ti je L dizna vise odvrnuta od 1.5 krug.....
ako testera normalno radi...ima obrtaje,snagu,lagano prima gas onda je fals vazduh na semerinzima,krimeru,dihtunzima ili impuls crevu
ako testera pri naglom dodavanju gasa napravi buuuu pa primi gas...onda je problem u zacepljenim rupicama ispod leprira gasa..
u oba slucaja drzi veci ler koji varira cas gore cas dole

zacepljenost karburatora ces testirati na sl nacin
odvijes obe dizne (H i L)...u rupicu H uspricas neki sprej(cistac karburatora,cistac diskova,wd40)..kako spricas tako mlaz mora izlaziti na rupicu izmedje leptira gasa i leptira sauha....ako je to u redu predjes na L...mlaz mora izlaziti na rupice kod leptira gasa (3 ili 4 ima),...ako i tu sprica onda je karburator ispravan..istaje ti fals vazduh

kod fals vazduha je situacija zeznuta jer retko ko ima alat za proveru...dakle ostaje sistem eliminacije

po pravilu radni vek membrana je isti kao i radni vek semeringa..tako da odma njih menjaj.....
usput napisi koja je testera... mozda joj znam boljku..

i nemoj da seces tako...da stalno vrti lanac..koliko je opasno po tebe toliko i po motor...ti mozes da se povredis a testera moze da zariba zbog fals vazduha...


edge-mani se corava posla...testera se ne steluje na prduckanje,trokiranje ili neznam sta...vec da da maksimalni broj obrtaja koji je propisao proizvodjac za taj model...jer sam konstruktor je vec testirao sve i odredio broj obrtaja na leru,broj obrtaja kad se kvacilo ukljucuje i broj obtaja na maksimalnom gasu...i tu nema vise price

moj savet ti je da ako vec toliko volis da prckas oko testera...trazi neki servis pa provedi tamo odredjeni period pa ce ti se sve samo kasti...shvatices brzo gde gresis...

Тестера је Husqvarna 340.
 
а ови из заштите животиња неће.....мучење итд итд итд

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh