Motorne testere

ne bih ulazio u neku polemiku da li jeste ili nije ali ni deklaracija ni sve ostalo nije problem sve se odradjuje u hodu veruj mi naravno ne prepakivaju svi, a bolje ovako ne prepakiva niko sve časno i pošteno
 
service man je napisao(la):

Ono je sramota s onoliko snage onako malo drvo da reže. Ja danas sa Hursqvanom 372 XP pripremo ogrjev za kuće i bila je jedna bukva gotovo 80-100 cm u promjeru sasjekla je bez ikakavih problema samo je bilo rutavo kad je trebalo okrenuti drvo da se presječe i s druge strane
 
2igd539.jpg
moja 056
 
Znate li kako sece kinez , sece sat vremena pa ga odmaras pola sata , a kad ga pritisnes samo se gusi , tih 1,7 kw su bas malo za motorno testere a plus je kinesko! Sad cu da kupim novo ! mislim se oko neke huskvarne od 3kw i dolmara 115 posto sam vido da se taj model jos prodaje kao nov ! Stilke me ne interesuju ! Moze li neki savet ? Sta da kupim ? :sta: :sta: :ppozdrav: :cao:
 
Evo za sve drvosece... :haha: :haha: :haha:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=27-1huFkraM&feature=related[/youtube]
 
samo huskgvarna ja imam 359,59 kubika mislim da je nova 62000,masinica da se smejes samo lepa mesavina i voziiii.imam je 5 god nije nijedanput zastucala,a radimo snjom iskljucivo pjani
 
DULEmajstor je napisao(la):
Znate li kako sece kinez , sece sat vremena pa ga odmaras pola sata , a kad ga pritisnes samo se gusi , tih 1,7 kw su bas malo za motorno testere a plus je kinesko! Sad cu da kupim novo ! mislim se oko neke huskvarne od 3kw i dolmara 115 posto sam vido da se taj model jos prodaje kao nov ! Stilke me ne interesuju ! Moze li neki savet ? Sta da kupim ? :sta: :sta: :ppozdrav: :cao:
Po meni je Hursqvana ponajbolji izbor. Uzmi si 359 ako ćeš koristiti samo za kuće, a ako ćeš se baviti profesionalno šumom kupi si neki od profesionalanih modela kao: 357 XP, 372 XP, 392 XP. Kod mene u šumariji koriste samo Hursqvane, to dovoljno govori o njihovoj kvaliteti.
 
DULEmajstor je napisao(la):
Znate li kako sece kinez , sece sat vremena pa ga odmaras pola sata , a kad ga pritisnes samo se gusi , tih 1,7 kw su bas malo za motorno testere a plus je kinesko! Sad cu da kupim novo ! mislim se oko neke huskvarne od 3kw i dolmara 115 posto sam vido da se taj model jos prodaje kao nov ! Stilke me ne interesuju ! Moze li neki savet ? Sta da kupim ? :sta: :sta: :ppozdrav: :cao:
Mozda te stil ne interesuje zbog kineskilje
 
Meni je motorna testere potrebna kako bi isekao drva za ogrev i za pripremanje stubova za malinjak ! ! Mozda neki put i obalim poneku bukvu ! ! Bitno mi je samo da nemoram da je odmaram na svakih pola sata vec da mogu ako radim poso da ga zavrsim bez cestih pauza ! :cao:
 
Ja bi ti licno preporucio po tvom opisu kako si naveo da uzmes STIHL 341 ili malo jaci 361 one su negde od 600 do 700 evera ali takva testera ne tazi odmor jedini koji se moze umoriti si ti ne trebas razmisnjati za testrom u narednih 20 godina :ppozdrav:
 
DULEmajstor je napisao(la):
Meni je motorna testere potrebna kako bi isekao drva za ogrev i za pripremanje stubova za malinjak ! ! Mozda neki put i obalim poneku bukvu ! ! Bitno mi je samo da nemoram da je odmaram na svakih pola sata vec da mogu ako radim poso da ga zavrsim bez cestih pauza ! :cao:


Vidi,ako ti treba samo za kucne potrebe:

Husqvarna:142 1.9kw 2.4ks 25.317,00
435 1.6 2.1 39.186,00
440 1.8 2.4 41.339,00
345e 2.2 3.0 43.096,00
445 2.1 2.8 45.407,00
450e 2.4 3.2 50.310,00

I nista preko toga,nema potrebe preterivati,s obzirom da ti i ova prva odradjuje posao bez problema.
 
Ja ne bi uzimao stihl jer sam cuo da se proizvode u turskoj i kini i da se ugradjuje dosta lose plastike ! Svoje fabrike su iselili iz nemacke zbog jeftinije radne snage i materiala ! Ipak cu uzeti huskvarnu!
Post je spojen: [time]1274943267[/time]
_________________________________________________
E kako da postavim sliku ? Neznam nikako ! Idem na upload pa sta posle ?
 
Golub je napisao(la):
Jel zna neko da mi kaže kakav je kvalitet i dal vredi Stihl 038
Ako mene pitas uzmi je odma to ti je profesionalna testera neznam u kakvom je stanju ali spada u grupu profesionalnih imam je i ja iz 84 godine je na njoj nisam imao nikakve kvarove ako ne uzimamo potrosne materjale u obzir ( lanac mac lancanik mebrane filter i td) sa njom radimo po ceo dan po najvecoj vrucini kada se burazer umori onda je ja uzmem kada se ja umorim onda moj otac i tako ceo dan bez gasenja 4-5 rezervara jer se profersionalno bavimo secom suma .
Dosta je zgodna jer spada u grupu srednje teskih testera i za obaranje i za secu grana
Imamao sam neke slike na kompu kad ih pronadjem okacicu u temi ili cu da slikam pa cu da stavim
Post je spojen: [time]четвртак, 27. мај 2010. 05:41:38 MST[/time]
_________________________________________________
DULEmajstor je napisao(la):
Ja ne bi uzimao stihl jer sam cuo da se proizvode u turskoj i kini i da se ugradjuje dosta lose plastike ! Svoje fabrike su iselili iz nemacke zbog jeftinije radne snage i materiala ! Ipak cu uzeti huskvarnu!
Post je spojen: [time]среда, 26. мај 2010. 14:54:27 MST[/time]
_________________________________________________
E kako da postavim sliku ? Neznam nikako ! Idem na upload pa sta posle ?
Kada nadjes sliku ides ok pa onda na upload now sacekas dok ti se slika ne pojavi kada ti se slika pojavi oda misem kliknes na IMG Code for Forums & Message Boardes: i onda ti poplavi sifra slike onda desni klik u sifru slike Copy i ovamo u tekstu obavezno u novom redu Paste i na kraju posaljes i eto ti slika u temi :D
_________________________________________________Ja sam prosle godine u setembru kupio novu stilku 660 platio je negde oko 93000 dinara oko 1000 evra u to vreme do sada nisam imao nikakvih problemam a vec je pojela dva nova lalca a sto se tice husfarne i one su isto dobre profisionalne teste :D ::novac::
 
Vec sam rekao sa su Stihl i Husqvarna najbolje marke testera i koju god da uzmete necete se pokajati. Ja sam pre 15-ak dana uzeo nov Stihl Ms 660 i prezadovoljan sam, isekla je vec preko 200m drva. Radi bukvalno svaki dan. A sto se tive Stihla 038 mogu reci samo reci hvale. Dobra je to testera. Imam Stihl 044 ne znam iz koje godine al stara je 15ak god a pre 2 god uzmem 440, ista stvar al 044 je bolji i dooosta tvrdji, i manje se kvari... Hteo sam reci da su stariji Stilovi bolji nego ovi sad... :D :ppozdrav:
 
Normalno da su starije pile bile kvalitetenije. Ja sam imo isto Stihl 041 AV, čini mi se 1972 g. Snage u izobilju ne slomljiva. Služila dugo, dugo bez greške, ali imala je jednu veliku manu bila je preteška brzo te slomi.
 
Dobre su i nove, al su stare za nijenasu cvrsce.... Nzm zasto Dule bezi od novog Stihla kad na trzistu nema bolje testere.... :sta: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh