Motorne testere

Molim za pomoc.. Stihl MS 361 ili Husqvarna 562 XP i zasto... Unapred hvala
 
Stihl 361 ima prilično problema, lako se pregreva, kida amortizere, loše napravljena radilica koja puca i u garantnom roku, velika potrošnja, velika težina i nedostatak snage za testeru tih gabarita i cene. I naravno čepovi rezervoara koji baš nisu ni za šta i filter vazduha koji više prljavštine propusti u motor nego što zadrži. Bleda senka nekadašnje 036.
 
Potrosnju 361 uporedjivao moj drug sa H 365 u istim uslovima i ista drva. Ne secam se sad tacno koja je koliko isekla sa koliko goriva, ali kad smo ga preracunali ispade da je H 365 isekla skoro za trecinu vise. To nije uopste mala razlika. Taj filter za vazduh je kod svih losije resen u odnosu na Husqvarnu. Jednostavno se mnogo zaprlja i trazi cesto ciscenje i pranje.
 
Molim za pomoc.. Stihl MS 361 ili Husqvarna 562 XP i zasto... Unapred hvala


562 XP je jako skupa testera,preko 90 hiljada,dok je 365 bila do pre par dana 70 000 dinara.Sve tri testere su u pribliznom rangu sa snagom.Ne znam koliko je 562 proverena,365 je ipak legenda.

- - - - - - - - - -

Stihl 361 ima prilično problema, lako se pregreva, kida amortizere, loše napravljena radilica koja puca i u garantnom roku, velika potrošnja, velika težina i nedostatak snage za testeru tih gabarita i cene. I naravno čepovi rezervoara koji baš nisu ni za šta i filter vazduha koji više prljavštine propusti u motor nego što zadrži. Bleda senka nekadašnje 036.

Citav Stihl je danas takav,zato sam pre par dana napisao da MS260 ne vredi vise od 400 evra (nov),a i to je mozda precenjeno...
 
uporedio sam ms361, husqvarnu 562 i husqvarnu 365.
365 je daleko ispred.

- - - - - - - - - -

Potrosnju 361 uporedjivao moj drug sa H 365 u istim uslovima i ista drva. Ne secam se sad tacno koja je koliko isekla sa koliko goriva, ali kad smo ga preracunali ispade da je H 365 isekla skoro za trecinu vise. To nije uopste mala razlika. Taj filter za vazduh je kod svih losije resen u odnosu na Husqvarnu. Jednostavno se mnogo zaprlja i trazi cesto ciscenje i pranje.

ni 562 ne moze da joj pridje, iako ima auto tune karb i sve to.
 
Nakon 27 godina malo smo počastili našu 023. Novi lanac, lančanik i vodilica. Da izgura još upola kao što je do sad pa može lagano i u zasluženu penziju. :osmeh:

18f97ea33a926b369f77869832c2921d.jpg


adaf3771985a000ead4cde786280783c.jpg


c741449c9cd3692062e69d8b9e6b8665.jpg
 
Jos upola? nisi nesto skroman:osmeh: mada ni ja nisam bolji ja g2 velim jos toliko pa za dalje ce da vidimo:osmeh:,nema sta sve imas jos i nove rukavice da posle i utovaris drva.
 


Prekjuce posle duze vremena upaljena "stara skola". Odusevila me. Nikad nije bolje radila. Trupcao sam sa njom malo drva cisto da me zelja mine. Inace je na njoj OREGON lanac i sad u direktnom poredjenju sa STIHL lancem vidim da je meksi. Imao sam u rezervi nov HUSQVARNA lanac za MS 290 i stavim ga da struzem neke grede koje mi stajale najmanje 5 godina i tvrde kao koska. Tu vidim da je on bolji. Kako to pojma nemam? Narednih dana nastavljam struganje naizmenicno sa obe pa kom opanci, kom obojci.
 
@Aca OPEL, da li je ovo Tomos650? Imali smo jednu davno, mislim da je kupljena ´84 ili ´85 i dobro nas je služila dok nije "dobila noge". Jako dobra i pouzdana motorka. Jedino što od nje bride ruke. Nema nikakve amortizere. ::samo bes::
 
Poslednja izmena:
@Aca OPEL, da li je ovo Tomos650? Imali smo jednu davno, mislim da je kupljena ´84 ili ´85 i dobro nas je služila dok nije "dobila noge". Jako dobra i pouzdana motorka. Jedino što od nje bride ruke. Nema nikakve amortizere. ::samo bes::

Jeste 650. Nekad dok smo je bas dosta koristili nije bila bas tako pouzdana. Imala je problema sa paljenjem, a kad upali samo prede. Hoce od nje prsti desne ruke da mi trnu, ali kad utrnu posle nema problema. Istrupcao sam onaj dan jedno 3 m drva i to je bilo dovoljno da utrnu. Inace je i ova '84. godiste.
 


Stigla ispomoc 180-tki ,mala sad na postedu od obaranja, raskresivanje i secenje tanjih oblica ce joj biti zadatak.
Uzeo sam polovnu 346xpg , nadam se da se nisam zaj..o.
Testera je prilicno ocuvana ,ima dobru kompresiju ,ali posto prvi put imam husku odnecu je kod komsije koji radi u husqvarninom servisu na pregled.
 
Nazad
Vrh