Motorne testere

Који ланци су добри? Користим Орегон ланац мање од сезоне и сав се расклимао . Пре њега сам имао Хускварнин и он није био добар.
 
Kakve su testere Oleo mac gsh 51 i gsh 56? Ima li neko iskustva sa njima vidim da je jako povoljna cena
 
Који ланци су добри? Користим Орегон ланац мање од сезоне и сав се расклимао . Пре њега сам имао Хускварнин и он није био добар.

Kod mene isto Oregon lanac nestao za dve godine,jel postoji nešto kvalitetnije da ne uzmem opet neko sranje?
 
Husqvarna i Oregon su isti lanci koje proizvodi Oregon.
Verovatno kupujete kopije Oregona, ako tako brzo nestaju.
Originalni Orgegon je jako kvalitetan i generalno je tvrdji od Stihl-a.
 
Pa gde ima original? Kupuo sam u Perašu gde i testeru,ne bi trebalo da prodaju kopije ali sve je moguće.Zvao servis kažu taj lanac što ide sa testerom je kineski pokazni dva puta ga naoštriš i ćao ,eto kako uvaljuju ljudima da kupiš dva puta istu stvar.
 
Poslednja izmena:
180 ili 211 treba mi za secenje 20 metara ogrevnog drveta godisnje ,drvo bagrem brest do debljine 30 cm i poneki hrast uglavnom krcenje ,imao sam 290 20 godina kod nas uzeo sam je kad sam radio u pravoj sumi ,malo je teza za ovo prckanje a i dosadilo mi je da je popravljam,prosle godine klip i klipnjaca ove godine karburator pa bi da uzmem novu
 
Poslednja izmena:
Stihl MS180 !!!!
Definitivno, samo reči hvale i naravno PREPORUKA !!!!
Po meni, iz ličnog višedecenijskog iskustva.....:ppozdrav:
Znaci MS 180 moze da posluzi za 10-15 kubika hrasta godisnje? Moze li motor da savlada mac od 40cm za neka drva standardne debljine? Predlazem ocu da Stihl 4500 zamenimo 180-tkom, ali onje ubedjen da time nista ne dobija vec jednako slabu testeru.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Znaci MS 180 moze da posluzi za 10-15 kubika hrasta godisnje? Moze li motor da savlada mac od 40cm za neka drva standardne debljine? Predlazem ocu da Stihl 4500 zamenimo 180-tkom, ali onje ubedjen da time nista ne dobija vec jednako slabu testeru.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Sa MS180 godisnje spremam oko 25m3 drva za svoje domacinstvo , sve od sece u sumi do secenja na parce debljih komada (koji nisu za cirkular) , mac koji dobijas uz nju od 35cm joj je maksimum.
Kod mene je suma mesovita hrast ,jasen ,bagrem , brest do nekih 50cm precnika , za drva preko 60cm treba malo ozbiljnija masina.
 
10-15 metara drva to nije ništa za testeru od 2ks ja sam uzeo od 2.9ks i mačem od 46cm ali ne sečem više od te količine godišnje.Jedino je prednost kad je zabodem u ram sa punim mačem i sirovim bagremom ,onda dodje do izražaja snažnija testera.
 
Masinka zavrsila za ovu sezonu
4de0afc6f94ea314b8125c75eecb880c.jpg
15d3b2fdac7ebb5573bbe42cdacb7c3e.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Neka je sa srecom,izmedju te dve i ja bih verovatno isao na ms 211 opciju...ne sto je nesto jaca,obe su to testerice koje nisu za veliko ganjanje ali ms 211 ima puno podesivi karburator i ima onu opciju za leto\zima tj dali da greje kuciste ako ne gresim ms 180 oba nema.Stihl hp je obicna `mineralka`,ja koristim oregonovo od 1l koje je verovatno indenticno kao to od oleo mac koja su obicno polu-sinteticna ulja...api tc,Iso-l-egd,jaso fd i cak ispunjava global gd koji je trenutno navisi standard za vazdusno hladjene masine.Prosto receno ta ulja su dosta bolja,sad stihl hp ultra jeste bolje i od njih ali i cena je jaca ako to ulje uopste ima kod nas da se kupi.
 
Poslednja izmena:
Odem da pokupim nesto i usput da isecem suvu voćku i odmah kad palim vidim neće da ubaci u kočnicu, reko nemam vremena da se zezam sa time, da zavrsim posao pa ću posle i zavrsim sa testerom koja se pusi, istopio nalepnicu :D
Pin rucice kočnice je bio ispao iz lezista i kocnica je sve vreme bila u poluzategnutom polozaju.
Kad se vraća ispali pin, mora se prvo skinuti kočnica, pa feder pa tek onda se moze vratiti pin.

 
Znaci MS 180 moze da posluzi za 10-15 kubika hrasta godisnje? Moze li motor da savlada mac od 40cm za neka drva standardne debljine? Predlazem ocu da Stihl 4500 zamenimo 180-tkom, ali onje ubedjen da time nista ne dobija vec jednako slabu testeru.

Ne možeš nikako tu "stihl 4500" da zameniš sa Stihl ms180-kom, jer ta prvopomenuta je najobičnija kopija "nečega" (i to loša), verovatno Husqvarna (neki broj) modela, i sa originalnim Stihlom nema nikakvih dodirnih tačaka, pa čak ni ispisano ime, "zalepljeno" stikerom na ram...
S druge strane, svim srcem te podržavam u nameri da "nabaviš" jedan primerak originalnog Stihl-a, pa bio to i (drugostepeni) "najprostiji" model, ms180...
Kao što i reče neko od kolega, ona dolazi sa reznom garniturom od 35cm, i 26 zuba lancem, i to joj je maksimum, ali bukvalno, a ne vidim potrebu za "dužim"...
Ako ti treba "duži", onda se pretpostavlja i da ti treba "jači", hm, model motorne testere, pa takvu treba tražiti u višem cenovnom rangu...
Kada se na ms180 nabaci manji mač, od 30cm, u kombinaciji sa picomicro lancem od 22 zuba, ova tester-a-(ica) postaje prava aždaja, seče šta god hoćeš, neverovatnom brzinom i lakoćom, za kresanje grana oborenog stabla, nezamenljiva...
Imam drugara koji njome barata kao da mu je zalepljena za ruke, brzina je takva da ne stižem da sklanjam grane od debla koliko brzo ih odvaja...
Potrošnja je mala, i s jednim rezervoarom mešavine od 0.25 litara može se dosta drva iseći...
Ima ona i svojih mana (ali neću o njima, nisu presudne), uostalom kao i sve druge, ali u tom cenovnom rangu (i kvalitetu) nema konkurenciju...
Evo ti slika šta ova "igračka" od motorke sve seče, kod mene...

27-01-16-0916.jpg

20171020-133638.jpg
 
Nazad
Vrh