Motorne testere

Ovo je bas 026, nije 260. Sa uljnom pumpom nema za sad problema.

Te 365 su se stvarno dobro pokazale u svakodnevnoj upotrebi.
Steta sto nisam slikao, a jos bolje snimio skoro jednu 051. Mac joj sastavljen od 2 maca i sad koristi lanac od 54 zuba koraka 404. Ja stvarno nisam video testeru da tako lepo pali, lepo radi i sa takvom lakocom da sece. Sta je ono meni stvarno nije jasno.
 
Generalno, 051 je imala probleme sa elektronskim paljenjem, jer je tih godina to bio tek pocetak uvodjenja te tehnologije i taj elektronski sklop je bio dosta loseg kvaliteta. Nisu to unapredili do kraja proizvodnje.
S 050 koja je u osnovi ista testera ali sa platinama je radila kao zmaj i imala je minimalne probleme (kao i Contra i 070/090).
 
ako je 026 onda bi trebao biti 44..klipova ima indijski(dobar)..1100din..meteor italija(mekan) 2200...original ti mogu proveriti ako hoces....uz klip obavezno semeringe menjaj....sklone crkavanju desnog semeringa

u ono vreme su se 051 vracale na platine a sad ima zamenska elektronika i kosta oko 10tak eura...prisrafi se,spoje zice i gas dalje....ako negde oko magneta imas plocicu velicine pola palca sa jednom ili dve zice da izlaze iz nje onda ti je to uradjeno....
 
ako je 026 onda bi trebao biti 44..klipova ima indijski(dobar)..1100din..meteor italija(mekan) 2200...original ti mogu proveriti ako hoces....uz klip obavezno semeringe menjaj....sklone crkavanju desnog semeringa

u ono vreme su se 051 vracale na platine a sad ima zamenska elektronika i kosta oko 10tak eura...prisrafi se,spoje zice i gas dalje....ako negde oko magneta imas plocicu velicine pola palca sa jednom ili dve zice da izlaze iz nje onda ti je to uradjeno....

Sad necu nista da menjam. Samo da se raspitam da vidim kako stvari stoje. Inace su joj bocni lezajevi i semerinzi menjani pre nekoliko godina.
 
@Brkin-Sonta trenutno mi nije potrebno ali kad se povela prica o klipovima-cilindrima moze li neke konkretne preporuke sta od zamenskih kineskih\indijskih delova se dobro pokazalo.
 
@Brkin-Sonta trenutno mi nije potrebno ali kad se povela prica o klipovima-cilindrima moze li neke konkretne preporuke sta od zamenskih kineskih\indijskih delova se dobro pokazalo.
Pitanje nije meni upućeno, a smatram da ako odgovorim, odgovor može biti koristan...
Brkin svakako, kada pročita, može odgovoriti...:ppozdrav:
Od Indijskih zamenskih klipova odlično (iz sopstvenog iskustva, za sada) se pokazao AIP...
I to baš na preporuku pomenutog Člana Brkin-a...
Isti je i poslao deo (klip sa karikama i bolcnom) koji sam uz njegove savete, ugradio u oštećen i skoro potrošen (amortizovan) cilindar motorne testere Stihl 018...
Za sad, utisak je i više nego pozitivan...
Koliko se sećam, ako ne grešim, napominjao je da ti AIP klipovi imaju deblje i šire karike, a klip je od takvog materijala da se u eksploataciji zadovoljavajuće prilagođava cilindru, čak i potrošenom, širi se i tako popunjava nedostatak na cilindru...
Ovo je samo prepričavanje, razgovarali smo telefonom i objasnio je kako da "tretiram" cilindar, i kako da ugradim klip....
Motorka pali i radi kao da je unutra (skoro pa) originalni klip, ili neki od "izvikanih", a meni mrskih, Talijanskih, neću ih spominjati, jer je bila jedared žučna rasprava povodom iznošenja mog negativnog iskustva s tim Talijanskim klipom...
Ne osećam nikakav nedostatak snage, ili čudan i isprekidan rad, za sada, da je ne ureknem, SUPER !!!
 
Juce stigao klip Aip sa karikama Brkin -Sonta zajedno sa dihtunzima za karburator kao i lancanik,honovao rucno cilindar , sklopio testere ,, sramota kako radi ,, snage ima kao da je nova PARTNER 371
 
Poslednja izmena:
Sad nema greske i ugasena radi samo tako::namigivanje:: ,moram i malo mudrosti da dodam u poruku nekom ce biti od koristi ``Pad sam po sebi nije opasan nego ono iznenadno zaustavljanje na kraju``.
 
Sta mislite je bolje kupiti Stihl MS 361 ili MS 382 ? Koristio bi je za svoje potrebe nista puno , do nekih 50m godisnje . Pre svega koja je udobnija za rad ?
 
Nazad
Vrh