Motorne testere

Uuuuuu al ste vi mekaniii sta bi tek radili sa ovom
photo-0008.jpg


Koja je ovo testera 070 ili je to mozda najveca 090g???????????
 
d.vece,danas otisao u sumu i vratio se posle 2h,ova sega ovo treba kod gatare,nema na nju sta nije zamijenjeno,filter za gorivo,crijevo za gorivo,svjecica,elektronika,bombina,semerinzi na radilici,karburtor,odusak,i nece pa nece,poludio sam,upali ujutro odmah,i radi ekstra dok pocne da joj nestaje gorivo,izgasim je i nece posle da upali po 10min,upali ali nece da primi gas,isto kao da nema goriva,i posle radi normalno do ponovnog gasenja,i na svu ovu muku presta da baca ulje,izgleda pumpa odrijesila,posto je crijevo i filter novo a nije nidje zacepljena,sta kupiti tu do 4ks,vise volim husdvarnu ali sthil mogu na rate,svidja mi se 455 rancer,a ovaj sto ima 20 god sthil,mislim sega sa njima kaze mi da ne kupujem koje su sa neparnim brojevima kao 29,39 itd,i sta moze biti ovoj sto nece da pali,moze li do karike,ali ona kad upali radi kao luda i nedimi,nosena kod 100 majstora i u ovlasceni i ponovo nista,sve mijenjaj ovo pa ono.e zaboravih upalim segu nece da baci ulje drzim je po 1 min,odvrnem cep od ulja malo jedno 10 sec,zatim davam gas,zavidam ga i pocne ulje da baca
 
Ako hoces polovno, vidi neku ocuvanu, ali samo profesionalnu! Ove hobi su po meni samo za potkresivanje grana i ezanje sitnijeg drveta. Suma hoce pouzdanu i jaku testeru, narocito za obaranje. Za novu Husqvarna je povoljnija, da li je bolja od stihla ne znam i necu da raspravljam. mislim da su i Stihl i Husqvarna odlicne i ima da sluze, samo ako znas da radis sa njima:ppozdrav:
 
Ako hoces polovno, vidi neku ocuvanu, ali samo profesionalnu! Ove hobi su po meni samo za potkresivanje grana i ezanje sitnijeg drveta. Suma hoce pouzdanu i jaku testeru, narocito za obaranje. Za novu Husqvarna je povoljnija, da li je bolja od stihla ne znam i necu da raspravljam. mislim da su i Stihl i Husqvarna odlicne i ima da sluze, samo ako znas da radis sa njima:ppozdrav:
necu polovnu,polovnu imam pa me samo jadi nalaye od nje
 
necu polovnu,polovnu imam pa me samo jadi nalaye od nje

Pa bice i toja polovna vrlo brzo. Ako se testera propisno odrzava i u ispravnom je stanju, ne vidim problem da radi kako treba.
Svaka Stihl profesionalna testera se uvek moze dovesti do fabrickog stanja(uz manje ili vece ulaganje). Amaterske testere su druga prica jer su im kucista plasticna, i mogu seciimo radi toga biti neisplativi za popravku.
Testera Stihl 036/ms360 se sigurno moze dovesti u stanje 'kao nova iz radnje'. A to je testera koja moze da radi jako dugo, prakticno neograniceno..
 
Pa bice i toja polovna vrlo brzo. Ako se testera propisno odrzava i u ispravnom je stanju, ne vidim problem da radi kako treba.
Svaka Stihl profesionalna testera se uvek moze dovesti do fabrickog stanja(uz manje ili vece ulaganje). Amaterske testere su druga prica jer su im kucista plasticna, i mogu seciimo radi toga biti neisplativi za popravku.
Testera Stihl 036/ms360 se sigurno moze dovesti u stanje 'kao nova iz radnje'. A to je testera koja moze da radi jako dugo, prakticno neograniceno..
pa to su i meni rekli ya moju husdvarnu 61 i ja ulozio u nju 250e i ponovo ista stvar,i da od 10 majstora niko nezna sta joj je,u ovlasceni servis bila 3 puta,kad nesto odradi svoje to je za smece a ne za opravke,ona je radila 25 god i vise nema toga ko nju moze dovesti u red,novo je novo.Mene treba sega godisnje ya 50m drva,i svidjela mi se ms260 ili husdvarna 455 rancer iste su snage
 
Poslednja izmena:
@Veliki,ako si u mogucnosti kupi H 365 i nema da razmisljas.Imaju je ovde dosta ljudi koji spremaju mnogo vise drva od tebe i jos se niko nije pozalio na nju.Jedino ume karburator da im napravi problem,ali to stvarno kad se naradi.Dobra je i ms 260 i H 455,mada su slabije i mislim da je ipak ms 260 bolja jer je se dokazala kroz godine eksploatacije,ranije kao 026,sad ms 260.
 
@Veliki,ako si u mogucnosti kupi H 365 i nema da razmisljas.Imaju je ovde dosta ljudi koji spremaju mnogo vise drva od tebe i jos se niko nije pozalio na nju.Jedino ume karburator da im napravi problem,ali to stvarno kad se naradi.Dobra je i ms 260 i H 455,mada su slabije i mislim da je ipak ms 260 bolja jer je se dokazala kroz godine eksploatacije,ranije kao 026,sad ms 260.
znam da je 365 bolja i jaca sega,ali ako sam dobro vidio ms260 ima samo 4.8kg,sto mi odgovara,jedino sto mi se nesvidja mac od 30cm,bili smio staviti od 45cm,kako je ona skuplja za 70e od 29 a ova jaca sega
 
Ja nikad ne bih dao 026 ili ms 260 za ms 290.Imam ih obe i to od prvog dana pa znam sta pisem i znam sta svaka od njih moze i koliko moze.Za 026 je maksimalna preporucena duzina maca 37cm i taj koristim,korak lanca 0,325,valjda pico micro.Na ms 290 imam mac 45cm koji je preporucen i lanac 3/8 i to joj je jedina prednost i nista vise.
Za ms 260 po meni nikako veci mac od 37cm.
 
pa to su i meni rekli ya moju husdvarnu 61 i ja ulozio u nju 250e i ponovo ista stvar,i da od 10 majstora niko nezna sta joj je,u ovlasceni servis bila 3 puta,kad nesto odradi svoje to je za smece a ne za opravke,ona je radila 25 god i vise nema toga ko nju moze dovesti u red,novo je novo.Mene treba sega godisnje ya 50m drva,i svidjela mi se ms260 ili husdvarna 455 rancer iste su snage
Uzmi MS 260. Ja imam generaciju stariju(026). Zver od testere. Mac 37cm, korak lanca 325, nije puno teska...Ja sam moju 026 kupio havarisanu za 60e i sa generalnom (Mahle sklop), macem, lancem, zvezdom i jos nekim sitnicama kostala oko 220 evra pre 6-7 godina. Kompresija i dan danas odlicna, a nasekla se i to lepo. Pokazala je da od nicega moze da se dovede u odlicno stanje, sto kod tebe nije bio slucaj
 
Uzmi MS 260. Ja imam generaciju stariju(026). Zver od testere. Mac 37cm, korak lanca 325, nije puno teska...Ja sam moju 026 kupio havarisanu za 60e i sa generalnom (Mahle sklop), macem, lancem, zvezdom i jos nekim sitnicama kostala oko 220 evra pre 6-7 godina. Kompresija i dan danas odlicna, a nasekla se i to lepo. Pokazala je da od nicega moze da se dovede u odlicno stanje, sto kod tebe nije bio slucaj
E neznam,ulozio u nju 250e i nece da radi,ali odes u sumu i moras da se vratis radi sege,bruka,malo je falilo da je bacim kao prosle godine,no je otac uzeo,nju neka sitnica zajebava ali sto ko zna,kod mene je suma pitoma tu do 50 precnika,tako da mislim da mi je ova ms 260 odgovara
 
Za tvoje potrebe Ms 260 ili Ms 340(zbog stabla vecih precnika), robusnija, teza, ali i osetno jaca, prva profesionalna posle Ms 260. No ako imas stabala do 50cm, 260ka to moze odraditi. Ona je cak i univrezalnija od ms 340 jer je osetno laksa od 340ke:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh