Motorne testere

Da li je realna cena za polovnu stihl ms180c oko 120 evra u dobrom stanju: Kako da budem siguran da nije kopija?
Neko nepisano pravilo je da cena polovne (ispravna i u radnom stanju) bude polovina cene nove,tako da je to mnogo i kolege su potpuno u pravu.Naravno da postoje slucajevi da se neka masina dobije na poklon,zamenu i bude skoro nova,tad cena ide nesto ispod nego u prodavnici,ali nema garancije,ali uglavnom masine koje su radile,ne vise od polovine cene nove
 
reggaci, ja mislim da je to ipak motorna a ne električna.
goranfri, gde daju na 4 rate?
ciro, markokg, znam da je logično doplatiti 40-60 evra za razliku do cene nove, ali sam planirao oko 100 evra da dam za testeru, jer mi ne treba nova, koristio bih je par dana u toku godine za pripremu ogreva i predstojeće krčenje voćnjaka. Ne bih sa njom radio usluge, isključivo sebi.
 
reggaci, ja mislim da je to ipak motorna a ne električna.
goranfri, gde daju na 4 rate?
ciro, markokg, znam da je logično doplatiti 40-60 evra za razliku do cene nove, ali sam planirao oko 100 evra da dam za testeru, jer mi ne treba nova, koristio bih je par dana u toku godine za pripremu ogreva i predstojeće krčenje voćnjaka. Ne bih sa njom radio usluge, isključivo sebi.

Strpi se jos malo i uzmi novu... Daces 100e za polovnu a neznas u kakvom je stanju i koliko je radila....
 
Da li je realna cena za polovnu stihl ms180c oko 120 evra u dobrom stanju: Kako da budem siguran da nije kopija?
Pozdrav . imaš puno priče o 180-ki u ranijim postovima . Ja je imam. Generalno odlična testerica , ali je dosta mala i ako je pregrevana (što ne možeš da znaš ) onda je pri kraju pa će ti popravka biti još toliko što se praktično ne isplati . Uopšteno to i nije testera koja se kupuje polovna .

- - - - - - - - - -

Naravno to ne znači da treba da kupiš kineza novog
 
reggaci, ja mislim da je to ipak motorna a ne električna.
goranfri, gde daju na 4 rate?
ciro, markokg, znam da je logično doplatiti 40-60 evra za razliku do cene nove, ali sam planirao oko 100 evra da dam za testeru, jer mi ne treba nova, koristio bih je par dana u toku godine za pripremu ogreva i predstojeće krčenje voćnjaka. Ne bih sa njom radio usluge, isključivo sebi.

Da ,da video sam mada me je bunilo, posto ja imam elektricnu sa istom tom oznakom
 
Oznaka C znaci da testera ima sledecu dodatnu opremu:
1. Elasto start ili Ergostart
2. Dekompresor
3. Bezalatno montiranje i zatezanje lanca(to je ona dekla sa kruznim preklopnim leptirom)
C su uvek skuplje za 15-25% nego standardne Stihl masine.
 
Nema dekompresor,oznaka C oznava bezalatni spaner lanca

Ja imam MS180C.
Oznaka C oznacava sve sto sam gore napisao. Odakle ti da nema dekompresor?
I ova iz gornjeg videa ima dekompresor..

@Philby

Pa mogu ti reci, da sam se razmazio i obavezno je startujem sa ergostartom i ukljucenim dekompresorom.
Start je bukvalno bez ikakvog otpora.
Mislim da su stariji ljudi zahvalni na ovoj udobnosti...
 
Da li se na ms 250 moze stelovati protok ulja za lanac ili je to fixno?

Nemoze, se stelovati ,zavisi sta radis,za drva koja su na nasim prostorima uglavnom sirova,je taj protok pumpe koji je ugradjen kod ms 250 od,055 sasvim ok,ali ako se susretnes sa suvim drvima,onda kod tog protoka imas problem, posto nedovoljno podmazuje i onda jednostavno zamenis pimpu sa protokom ne vecim od 0,65.
 
Nazad
Vrh