Motorne testere

@Milos 539

Nov original klip za Stihl ms250 tesko moze kostati 35€.
Ja nikad do sada nisam video originalni klip bez karika. Takodje AIP karike su koliko znam indijske i spadaju u najjeftinije.
Stavio je nov klip u dobar cilindar i testera ne radi dobro i dimi? Rasklapao je motor radi problema sa uljnom pumpom? Bezi od tog sto dalje..
Tako da sam siguran da te je taj 'uradio'.
Ne, na kraju je vratio pare, probao je bar 20e da mi uzme, ali ja mu rekoh zasta pa nisi nista radio, moj klip, moje karike. a tu rupu gde je ispao ceo, koji je bio gumeni nabio drvo kao civiju. i kada upalim testeru ulje ide iz te ripice i sliva se ispod auspuha. ta rupica je izmedju maca i auspuha, kada se skine auspuh vidi se gde curi ulje. da li neko zna sta tu ide, gumeni cep, crevo. valjda neko razume o cemu pricam
 
To je odusak za rezervoar ulja i tebi je ispao taj deo. Probaj od nekog drugog modela da nadjes nesto slicno ali za benzinski rezervoar.
mwo0EGWnN76_miRHoGwEv9g.jpg
86873d1329676570-help-me-get-part-stihl-ms250-ms250.jpg
DSC06742__81960.1411563681.1280.1280.JPG
 

Kod ms250 to nije odusak.
Odusak se nalazi sa strana do maca.
Ako nemas original cep, zacepi sa vijkom m5 namazanim sa hermetikom.
 
Kod ms250 to nije odusak.
Odusak se nalazi sa strana do maca.
Ako nemas original cep, zacepi sa vijkom m5 namazanim sa hermetikom.
ne mogu bas da kazem sa sigurnoscu ali isto ovako izgleda cevcica, i tu mi izlazi ulje, ovaj mi tu roknuo civiju od drveta, kada sma video poludeo sam, a servirao mi pricu da kupio original, i kad sam skinuo auspuh, ima sta da vidis
 
To je to,tu mi izlazi ulje a i samim tim slabije podmazuje lanac. gde bi to moglo da se kupi< jel to onaj deo sto si poslao malo pre na slici?
 
Videcu kod nekog kako je to reseno, sta ima, sa cim je zatvorena, zet ima ms 290, valjda je i kod njega isto to, pa da vidim sta ima kod njega, kako je zapuseno
 
::pomoc:;Zamolio bih nekog ko se dobro razume u 2T motore, ulja i mešavine da mi kaže da li sam mnogo zaj... stvar - što sam naivan - na nagovor prodavca iz Husqvarna radnje u novu Husqvarnu 365 sipao mešavinu napravljenu od 98okt benz i Stihl crvenog ulja ::sramota:: (inace pakovanog od rinfuza u apotekarske bocice od 100ml - jbg bilo mi mnogo da kupim litar Husqvarna HP-mada i to mislim da je pakovano kod nas). Dakle u mašinu sa visokim brojem obrtaja sipao sam Stihl mineralno ulje. Izgorela je 1l ukupno do sad, 0,5 na ler i 0,5 u secenju 10cm oblica. Jel ima jos neko ovde da je napravio slicnu glupost?
 
Ne razumem šta si zaj....
Napravio si mešavinu benzina i ulja za dvotaktne motore i šta si tu zaj...?
Po čemu je to glupost?
Bitno je samo da poštuješ preporuke proizvođača motorne testere a po pitanju odnosa % mešavine...
 
Jedino što to ulje nije 100% sigurno da je original. Mada moja testera je spržila bar 50 litara mješavine sa takvim uljima i još nije otvorena. :osmeh:

Isprsi se koji evro da kupiš originalno husqvarna ulje za koje si siguran da nije kopija, ili bar dvotaktol sint rafinerije Modriča jer to možeš sigurno naći da je pravo.
 
Lepo rečeno, Philby...
Upravo iz tog razloga ne kupujem Stihl-ovo ulje za mešavinu, čak ni u specijalizovanoj radnji, jer je 90% falš...
Kupujem Dvotaktol (uopšteno rečeno) različitih proizvođača (na šta naletim) samo ne to crveno Stihl-ovo "original"....
A imam Stihl 018 motornu testeru...
 
Samo neznam da li je benzin 98 preporučljiv za pile. Čini mi se da ide 95, ali opet najbolje pročitati u uputama proizvođača koje gorivo za mješavinu koristiti.
 
Originalna ambalaza za to ulje je sa bar kodom.A ovo Stihl sto ja sipah i da je original (a ubedili su me u radnji da jeste posto to njihov prijatelj kupuje na burice pa pakuje u flasice od 100ml) mineralno je, a kao takvo se pali na 10000 obrtaja, to sam pronasao i u stranim i u nasim tekstovima, mislim da cak ovde na poljoinfo. Moje testere je pro i vrti se i vise od 10000. Za takve mashine se preporucuje polusintetika ili sintetika. Husqvarna HP je sintetika, ali nisu imali manje pakovanje. (litar bi potrosio za 3-4 godine pa zato nisam hteo da mi ne uzegne :ideja: .Stihl takodje ima polusintetiku i sintetiku (HP super, i HP ultra) ali u Germany.
Tako da poenta je - Husqvarna je predvidela ulje HP za moju testeru, a ja sipao mineralno.
Hteo sam da vidim da li ovde ima ljudi koji su koristili mineralno ulje u masinama sa 13000 obrtaja.
 
Nazad
Vrh