Motorne testere

To znači kad se pokvari najebo si do kraja. Običan karburator je skup ko đavo a ovo čudo ima da košta pola testere...
 
Nije ni elktronika više skupa. Prije 2,3 godine viđao sam u oglasima nove autotune karburatore za Husqvarnu 562 xp za 50€
 
Nasledio sam od oca Husqvarnu 340 pa bi ljude koji poseduju iskustva sa njom zamolio da me malo upute vezano za nju.
Hvala unapred

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nasledio sam od oca Husqvarnu 340 pa bi ljude koji poseduju iskustva sa njom zamolio da me malo upute vezano za nju.
Hvala unapred

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

Нема неког посебног одржавања. Опери филтер за ваздух ( у врућу воду сипај прашка за прање веша , расклопи филтер и убаци. Кад се охлади вода добро испери под млазом воде . НИКАКО НЕ ПЕРИ МЕШАВИНОМ БЕНЗИНА И БЕНЗИНОМ). Кад се запрља мењај филтер за гориво. И редовно издувавај тестеру најбоље компресором који није са трактора. Кад издуваш струготину из тестере издувај и мембрану на карбуратору. Оштри ланац и сипај уље за ланац и не брини. Никако не користи прерађено уље за подмазивање ланца и Вискол. Вискол је редак и због тога је ланац стално сув а то доводи до прегевања ланца. И подмазуј звезду на мачу.
 
I kad se setis podmazi iglicasti lezaj ispod lancanika...moze litijumska a nije losa ni sa mos2 sto na primer dobijes malu tubu kad kupis homokineticki zglob-prakticna je za koriscenje....za jazavcevu vec ne znam...:osmeh:.
 
Ako je ostala slika Alana Čumaka po neki put ostaviti na testeri... neće da škodi... :haha::haha: taj je sve lečio...
 
IMG-20181222-165020.jpg
[/url][/IMG]
Za šta tačno je namenjen ovaj lanac?
Kolega mi reče da nije za klasičnu motornu testeru, nego za neku šumsku mašinu koja seče stabla za trupce. Ako grešim ispravite me. Ja sam tražio od brata iz nemačke da mi pošalje par lanaca za testeru, a on mi poslao ovakvih 12 komada. On se ne razume, pa je zato i uzeo ove lance
 
Poslednja izmena:
Ovo je lanac koraka 0,404 i ranije se dosts koristio na testerama, ali u današnje vreme ćeš retko sresti mašinu koja ovo koristi.
Testere Stihl 070, 090, 051, 076, 084, ,088 itd..
Ko koristi ove grdosije može ti to otkupiti.
Ili kontaktiraj člana @Brkin možda možete napraviti neki dogovor..
 
Ja imam staru testeru i za nju sam mu tražio lance. Rekao sam mu lepo za stihl 045 33zuba 3/8 korak a evo šta mi je poslao. To ti je kada frizeru tražiš da ti pošalje lanac za testeru
 
Veselo. Znači ovi lanci bukvalno nikom ne trebaju kod nas. Teško da neko ima ovaj tip mašine kod nas u Srbiji. Jedino možda neko državno preduzeće

 
Harvestere najverovatnije da ih nema kod vas jer i kod nas su oni koje su kupili pre nekoliko godina kad je bio zimi onaj led i polomio pola smreka su sad u oglasima jer nemaju šta radit.Ovih koji sami režu i cepaju tih bi trebalo da ima i kod vas.Oni koji se profi bave sa drvima na veliko bi mogli da ih imaju.
 
Postoje one masine i kod nas koje same krate trupce i odma cepaju i utovaraju. Video sam da za kracenje koriste mac kao testera sto ima i naravno lanac. Harvestere sam cini mi se video da imaju po Vojvodini. Znaci moze nekom da zatrebaju ti lanci.
 
Pozdrav,
interesuje me vase misljenje sta bi ste pre pazarili Dolamr PS 45 ili Stihl MS211, obe su 2,3ks, Dolmar je malo tezi i nosi mac 40cm a Stihl 35cm.
Hvala
 
Nazad
Vrh