Motorne testere

Nije ovo uopste mala testera sa svojih 80cm3.
Ovo je naslednica ms462, koja nije bas laka..
 
Veruj mi da nisam znao. Stvarno originalno mesto. Beton u garazi jos je stavim na dasku i navrtka je nema. Kad sam doso dotle da jurim kuce po dvoriste da mi je vrati. Tako ako vam je nekad nema navrtka prvo je tu trazite.
 
kako su se pokazelče ove nove Dolmarke? Konkretno dolmar 6400. Ima kod mene prodaje se jada poppuno nova za 300€
 
64cc profesionalna jos ako ima i metalno kuciste+ za te pare bih je kupio pa posle razmisljao sta sam uradio:osmeh:,Aco mani sumljas u vernog psica ja sam sumljao u mojeg jer mi stalno nestajala motka sto sam pod rudu od prikolice stavljao,reko veliko je to da on nosi...jednom vidim da ipak nosio ali mu oprastam jer je gresna dusa ne mogu na njega da se ljutim:osmeh:
 
Jest da nije neka cijena ali ima Husqvarnu 365 i 40 i one mi stoje. Ali ova Dolamr me mami samo svojom cijenom. Malo me buni jer ovdje profesionalci kažu da veći dolmar 7310 nije ni sluga Husqvarni 372 xp. Da su puno bućne i troše mnogo
 
Jest da nije neka cijena ali ima Husqvarnu 365 i 40 i one mi stoje. Ali ova Dolamr me mami samo svojom cijenom. Malo me buni jer ovdje profesionalci kažu da veći dolmar 7310 nije ni sluga Husqvarni 372 xp. Da su puno bućne i troše mnogo
Da, to je dosta povoljno za tu snagu...što se tiče samog kvaliteta, ništa se ne razlikuje kao odnos starog STIHL-a u odnosu na novog (MS serije ne mogu da se porede sa 0xx serijama), ili Husqvarne (serije 2xx i 3xx su nedostižne za serije 5xx)...Jednostavno potrošačko društvo i takav sistem melju sve pred sobom.Dolmar je preuzet od strane Makite, Partner, Jonsered od Husqvarne...nikome od njih se ne isplati da mašine rade bez greške godinama, da ih niko ne obnavlja po 20 godina.To je tako, pre će propasti planeta nego kapitalizam, sam sam to prihvatio i na svakih 5-6 godina prodam i kupim novu.
 
Nova generacija STIHL profi testera...model MS 500i je zaista postao broj jedan kada su u pitanju odnos težine i snage...čitavih 6,8 ks snage (79,2 ccm) dobićete na samo 6,3 kg mase.Zaista impresivno, pored toga novi model donosi i druge novine.Dostupne i u prodaji od proleća 2019. godine. (Za EU tržište)

2vjpwkz.jpg

2di0ile.jpg
 
Nova generacija STIHL profi testera...model MS 500i je zaista postao broj jedan kada su u pitanju odnos težine i snage...čitavih 6,8 ks snage (79,2 ccm) dobićete na samo 6,3 kg mase.Zaista impresivno, pored toga novi model donosi i druge novine.Dostupne i u prodaji od proleća 2019. godine. (Za EU tržište)

2vjpwkz.jpg

2di0ile.jpg

Mozda je glupo da komentarisem,ali mi ovo lici na neku "fensi" motorku.Ne volim motorke sa plasticnim kucistima....Sto se tice potrosnje goriva,nemacki ajnspric motori nisu nikada bili stedljivi.Videcemo koliko ce ovo da trosi.

- - - - - - - - - -

Malo odstupam od teme,ali moram da primetim da kod nas zaista mnogo ljudi gine u sumi.Nedavno mi je jedan komsija inace profesionalac koji se bavi sumom citavog zivota poginuo_Ovrsak od druge bukve koji se zaglavio u racvi od bukve koju je obarao,otkacio se kada se bukva zaljuljala prilikom obaranja,i pogodio ga u glavu.Pre nekoliko godina mi je poginuo takodje jedan komsija iz sela na slican nacin.Otpala je suva grana sa bukve i pogodila ga u glavu.Nosite slemove u sumi!Iako izgleda da plasticni slem ne moze puno da pomogne,verujte da pomaze!Plastika se izvija i puca prilikom udara sto amortizuje snagu udarca.
Ko je radio ozbiljno u sumi,zna da najveca opasnost preti od suvih i polomljenih grana u krosnji drveta kada se "radi" neka suma.Obicno ljudi to previde kao trivijalnost!
 
Ja sad da kupujem bila bi mi mrtva trka izmedju ove MS 500i i H 562. Zam da nisu ista klasa, ali me najvise privlace.

Inace pre par godina me sam Bog sacuvao od grane koja je pala posto sam oborio jedan veliki cer. Bukvalno sam osetio strujanje vazduha na licu kad je pala ispred mene. Ove jeseni je jedna grana i pala na mene, jedino sreca sto je bila grancica. Vise me iznervirala nego sto je mogla da me povredi. I opet ne nosim slem, ali moracu.
 
Citao o 572xp navodno unapredili auto tune te je 10 puta brzi i konstantno prati rad masine nasuprot starije generacije koja vrsi promene samo kad je velika promena potrebna,brze,tacnije i radi na vecem spektru obrtaja te ne koregira samo maksimalnu brzinu nego vrsi promenu kroz celi raspon obrtaja da odrzi obrtni momenat i snagu...kad tako nesto procitas vise mi mirise 3-- serija nego sadasnja 5-- a mozda su to samo i fazoni ko ce znati.
 
Prvo, nisam obratio pažnju na video (inače ne bih kačio slike), izvinjenje svima.Drugo, što se tiče novih tehnologija i njihova primena u serijskoj proizvodnji, taj proces je nezaustavljiv.Kao što napisah, ništa neće trajati kao starije mašine jednostavno to je koncept tržšne ekonomije i potrošačkog društva.Kupi - radi - baci - kupi novo.Stvarno bi bilo naivno očekivati da će i jedna serija 5xx (Husqvarna) nadživeti seriju 2xx i 3xx, ili STIHL sa svojom 0xx serijom.
 
Meni je šlem pre mesec dana spasao glavu u istoj takvoj situaciji kao što ju je opisao jevto. Kod ovih šlemova dosta je značajna i zaštita samog lica i očiju od piljevine i raznog granja (ja imam i dodatne naočare integrisane u nosač, pored mrežastog vizira) a naročito zaštita od buke!

 
Nazad
Vrh