Limagrain suncokret KWS Clima Control
Strana 486 od 486 PrvaPrva ... 386436476484485486
Rezultati 9,701 do 9,720 od 9720

Tema: Motorne testere

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Poruka
    29
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa hoce i malo kad oslabi kompresija da zeza pri paljenju, ali sve je ovo sada prica napamet

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    827
    Zahvalio se
    133
    Zahvaljeno 176 puta na 137 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ja bas na stihl vrlo cesto izduvam taj filter vazduha,lako se skida poklopac, 2 strafa odvijem,gurnem saug i stavim prst na ulaz filtera da ne udje neka prasina i par sekundi izduvam filter,unutrasnjost kucista i oko karburatora...vecinom vremena nema ni potrebe koliko je cisto ali sto da ne iovako brzo ide.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Poruka
    15
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ovo ulje sam danas pazario u ovlascenoj Stihl radnji u Nisu.
    Da li je ovo original?[IMG][/IMG] [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,506
    Zahvalio se
    517
    Zahvaljeno 538 puta na 333 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Niko ne zna šta je u bočici sem onoga što je točio. Možda je zaista iz bureta sipao originalni proizvod, a možda samo obojio neko jeftino.

http://poljoinfo.com/showthread.php?p=1432101

Ja takva pakovanja izbjegavam i koristim litarsko koje mi kum donosi iz Austrije.

5. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Philby na ovoj poruci:

markokg1982 (21-03-19), vuxsd (21-03-19)

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    962
    Zahvalio se
    556
    Zahvaljeno 513 puta na 305 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: markokg1982 Pogledaj Poruke
    Alergican sam kada neko kupi najslabiju stihl motornu testeru, i radi sa njom poslove koji su predvidjeni za bar duplo vise konjskih snaga....
    Posle par kineza i no name testera, rešim da kupim testeru koja ima "mamu i tatu". Dosadilo mi da kad mi naj više treba testera provedem pola sata ili sat kurblajući... čisteći svećicu... moleći Boga da upali... i tako odem u Stilovu prodavnicu spreman da kupim i nešto skuplju testeru... kad sam objasnio prodavcu koji je i serviser (kasnije kroz razgovor saznam da se bavi i krčenjem i uslužnom sečom drva) za sta mi treba testera, čovek je odma ponudio ms 180... ta i samo ta, za domaćinstvo do 20m3 godišnje, obaranje kojeg stabla (kod mene stare šljive i koji bagrem)... uglavnom poneo sam novca i za duplo skuplju ali na insistiranje prodavca da kupim isključivo ovu tako i bi... nisam se ni malo prešao testera je vrh za poslove koje sam naveo, pre neki dan nešto sam krčio i posle kineza prosto mi čudno da testera pali svaki put iz prve... kad pomislim kakva sam budala bio što je ranije nisam kupio koliko bi živaca sačuvao...

- - - - - - - - - -

A da hte bi da kupim još jedan lanac, neka se nadje, dali kupiti u njihovoj prodavnici ili ima nešto bolje.

7. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili marceta.b. na ovoj poruci:

radisasvr (21-03-19), vuxsd (21-03-19)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Poruka
    15
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Philby Pogledaj Poruke
    Niko ne zna šta je u bočici sem onoga što je točio. Možda je zaista iz bureta sipao originalni proizvod, a možda samo obojio neko jeftino.

http://poljoinfo.com/showthread.php?p=1432101

Ja takva pakovanja izbjegavam i koristim litarsko koje mi kum donosi iz Austrije.
    Srećom pa svi imamo kuma, tetku teču u Austriji da nam donese po koju litru.
    Generalno gledano, sama izrada alata za bočice je prilično skuplja jer ti je potreban poseban alat za njenu izradu posle koga taj alat ne možeš koristiti za neku drugu marku-bočicu, ako oko utisnute Stihl oznake ima ovalni trag, znači da se koriste pečati koji se menjaju pa mogu da stave i na primer Husqvarna bez promene izgleda bočice. Tako možeš biti siguniji u kvalitet proizvodnje bočice na šta kinezi gledaju da uštede što više.
    Ako hoćeš da si sigurniji, kupuj kod Stihl prodavca, mada ni to nije neka garancija. Ulje nema akciznu markicu pa nema šanse da primetiš razliku ako baš ne znaš kako ulje izgleda i kako se ponaša.
    Do sada sam kupovao i po prodavnicama i na ulici, i nisam imao problema.
    Poslednji uredio Nasoox; 21-03-19 u 01:08.

9. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Nasoox na ovoj poruci:

vuxsd (21-03-19)

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,761
    Zahvalio se
    1,202
    Zahvaljeno 1,397 puta na 575 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ne zaboravite da mi srbi volimo sve sto je nemacke proizvodnje. Samim tim, kunemo se u stihl, a da cak i nismo nikada probali bilo koju husqvarnu. To je bolest, kao kod vlasnika Rakovica traktora.
    Ja da sam prevarant, samo i iskljucivo bih kopirao stihl ulja, sto se u praksi i pokazalo kao profitabilno.

Bilo je u novinama kako je neka firma preuzela originalnu burad od stihl-a, i trebalo je da prepakuje u male bocice tj da izvrsi uslugu pakovanja bas kao sto je gore na slici, ali se ispostavilo da to nije uradila, iako je imala sve potrebne bocice i nalepnice, koje su zavrsile u ovlascenoj radnji.

Po meni - ili inostranstvo, da vam neko donese, ili litarsko husqvarna HP pakovanje.

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku markokg1982 na ovoj poruci:

vuxsd (21-03-19)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,435
    Zahvalio se
    5,128
    Zahvaljeno 1,266 puta na 691 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    U Smederevu kupujem ulje u Stihl prodavnici Kosač ali kupujem i na lukoil benzinskoj pumpi. Na pumpi mi je jednostavnije jer kad sipam gorivo kupim i ulje na karticu.
    U Kosaču kad kupujem strunu za trimer kupujem i ulje. Nešto sam u prolazu primetio da na Kosač prodavnici stoji i natpis Maslačak a to je prodavnica koja je držala Husqvarna brend.
    Poslednji uredio vuxsd; 21-03-19 u 20:00.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    827
    Zahvalio se
    133
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Gledam ta litarska pakovanja i oregonovo i od ostalih identicna su cak i boja ulja crvena je ista...tacno mislim da ih jedan sve proizvodi ili bar pakuju u istu ambalazu ali ne mora da znaci da nije kvalitetno i original ulje.

14. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku eDGe na ovoj poruci:

vuxsd (21-03-19)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Poruka
    15
    Zahvalio se
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Koliko je meni poznato , ulje ne proizvodi ni Husqvarna, ni Stihl, Dolmar.....
    Kao ni Ford, Opel.....
    Za ulje je bitno da ispunjava određene specifikacije i da ono što piše na kutiji da to i bude unutra.
    Stoji da su jedna kvalitetnija od nekih drugih ali glavno je da se dobije kvalitetno originalno ulje koje ispunjava određene zahteve i ima
    validne sertifikate.
    Siguran sam da svi veći proizvođači: Total, Motul, Mobil, Castrol, Wolf, Mannol i još mnogi, imaju kvalitetna ulja koja mogu da zadovolje iste standarde kao i ova na kojima piše Stihl, Husqvarna itd.
    Bitno je samo da neki naš ( ili neki drugi) baja ne umeša svoje prste i ne upakuje nešto što nije ono što treba jer nema dodate odgovarajuće aditive i potrebne komponente ili je smućkano u nekoj hali na periferiji bez ikakve kontrole.
    Nažalost, svi znamo u kakvoj zemlji živimo i šta imamo u praksi. Kao što znamo da Milka u Srbiji nije kao ona u Nemačkoj ili Švajcarskoj.
    Jedan kvalitet ide za istočno a drugi za zapadno tržište i nisu samo ulja u pitanju već i sve ostalo.

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    2,039
    Zahvalio se
    520
    Zahvaljeno 732 puta na 499 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ovde je sok od maline prilično omiljen..

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    827
    Zahvalio se
    133
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Sve to jeste,potrosio litar ovog i litar oregonovog...testera stvarno lepo radi,nikad ne zamasti svecicu i nema dim...sto uostalom te specifikacije na tim uljima i nalazu, tako da verujem da su u redu za koriscenje.Ali kao sto kazes ni jedan ne proizvodi ulje nego lepe etikete, ta ulja nisu nista posebna naspram slicnih od drugih proizvodjaca koja iste te specifikacije ispunjavaju.Iz tih razloga ako nisi siguran dali to stihl muljaju, ja sam kupovao i motulovo polu-sinteticko koje je i boljih specifikacija od stihl hp koje je mineralka ispunjava iste specifikacije kao to dolmarovo ali znam da je original za koji sam negde procitao da se oseca ne neku mentu ili sta vec i stvarno ima neki lep prijatan miris tako da bi ono bilo moj predlog za koriscenje,kad ovo potrosim njega cu uzeti opet.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Poruka
    15
    Zahvalio se
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Gledam ove testere na akciji pa da pitam ostale kolege za mišljenje.
    Da li vredi ms211 razlike od 6500 din u odnosu na ms180?

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,360
    Zahvalio se
    1,729
    Zahvaljeno 323 puta na 202 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Naravno da vredi ,ali ni 211 ti nije neka testera za ozbiljan rad. Vise za grane i tako to....

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    732
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 148 puta na 85 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Nasoox Pogledaj Poruke
    Srećom pa svi imamo kuma, tetku teču u Austriji da nam donese po koju litru.
    Generalno gledano, sama izrada alata za bočice je prilično skuplja jer ti je potreban poseban alat za njenu izradu posle koga taj alat ne možeš koristiti za neku drugu marku-bočicu, ako oko utisnute Stihl oznake ima ovalni trag, znači da se koriste pečati koji se menjaju pa mogu da stave i na primer Husqvarna bez promene izgleda bočice. Tako možeš biti siguniji u kvalitet proizvodnje bočice na šta kinezi gledaju da uštede što više.
    Ako hoćeš da si sigurniji, kupuj kod Stihl prodavca, mada ni to nije neka garancija. Ulje nema akciznu markicu pa nema šanse da primetiš razliku ako baš ne znaš kako ulje izgleda i kako se ponaša.
    Do sada sam kupovao i po prodavnicama i na ulici, i nisam imao problema.
    Sreca pa se niko nije setio da skuplja i otkupljuje prazne boce Ne budi naivan.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    361
    Zahvalio se
    87
    Zahvaljeno 420 puta na 169 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Malo da vam razjasnim oko ulja....
    Dakle ulje Stihl kupovati samo u ovlascenim radnjama ili kod majstora koji ima vezu sa Stihl...pijace,buvljake,vasare izbegavati...sad kad sam bio u Backoj Topoli naisao sam na 4 Mesta gde prodaju ulje >>Stihl<< koje garantujem da nije originalno

Svaki Stihl prodavac ima mogucnost da kupi ulje za mesavinu na litru pa do veceg pakovanja do 205 i ima mogucnost da kupi flasice pa da sam toci....
    Neverujem da bi ijedan prodavac tocio fals ulje prvo zbog izricite obaveze da se u njihove flasice sipa njihovo ulje,tako i zbog zarade..kazne od Stihl-a su velike

Gore na slici je originalna flasica Stihl ulja tocenog naravno....flasica sa logom i prepoznatljivim zatvaracem...nalepnice prednja je original jel kad se okrene pod nekim uglom presijava se ukoso stihl stihl stihl.....zadnja strana sa barkodom je takodje original
    a firma Ekstra testera komerc je jedna od vecih Stihl prodavaca u Srbiji

koliko sam upucen trenutno za Stihl ulje pravi kompanija Fuchs

mims-kod nekog meganicara premerite kompresiju...taj slucaj startovanja pod sauhom i da pritom testera normalno funkcionise je uglavnom do kompresije i u retkom slucajevima do semeringa i membrana...
    neko je napisao iglica u karburatoru...nije iglica...simptomi iglice su da testera presisava...sto ovde nije slucaj..ovde testera ne stvori dovoljan vakum da pokrene membranu sa metalnim krugom...

radisasvr- to sto su ti srafici odvrnuti na 3 i 1/4 kruga...ili su membrane gotove(tvrde) ili semerinzi otkazuju....
    neznam koji je kinez u pitanju...uglavnom kinezi nose walbro wt karburator ili njihovu kopiju....ako je original walbro onda postavka karburatora 1 i 1/4 L i 1H...ako je kineski onda 1 i 1/2 L i 1H..a to sve varira od stanja i zadihtovanosti motora...

sto se tice 180 ili 211... 180 je dosta bolja po meni.....prednost 211 je samo zicani amortizeri pa bolje amortizuju.....
    na 180 treba paziti samo na sraf od leptira sauha i samo lancol sipati..ulje za mesavinu Stihl naravno i trajace godinama
    211 je osetljivija...odusak u rezervoaru goriva vecito zeza....i jako osetljiv karburator...doduse i mlitava je...e sad kaze moja drugarica i labavi ume da zabavi...jebemli ga nerazumem se u tu sortu

ja licno bi kupio 180 i mir...za razliku mac,dva lanca i koja turpija....
    sve sto se dobro skrati,nikada nije dugacko
    autolimarska radnja "BOB MARLI"- varimo i nedeljom

22. Sledeći 8 korisnici su se zahvalili brkin-sonta na ovoj poruci:

cika_laza (22-03-19), ichbinmilan (22-03-19), j00j4nt200 (22-03-19), marceta.b. (22-03-19), markokg1982 (22-03-19), mims (22-03-19), radisasvr (22-03-19), vuxsd (22-03-19)

Član ichbinmilan avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Poruka
    1,713
    Zahvalio se
    1,922
    Zahvaljeno 1,075 puta na 525 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ma, jesi li ti siguran da u bočici na slici nije sok od maline?
    Nisi me baš razuverio, deluješ mi neupućeno skroz.

24. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku ichbinmilan na ovoj poruci:

mirosti (22-03-19)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Poruka
    15
    Zahvalio se
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala kolega Brkin na pojašnjenju i savetu.
    Da li vi imate membrane , semeringe i ostalo za kineske testere? Radije bih kupio od vas nego od onih koji su samo prodavci. Može i na PP ako je ovde zabranjeno.

Moraću da dođem do karburatora i da pokušam da utvrdim koji je model. Testera je već 10-12 godina u kućnoj upotrebi i sasvim lepo služi.

Sve delove koje sam do sada kupio ili gledao po raznim sajtovima se "gađaju" sa Villager vgs 24 i vgs30 a jedina razlike između ove dve kineske koje imam je, izgleda, u veličini klipa. Ostale razlike ( sem boje i natpisa) nisam video.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Poruka
    29
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Imam testeru skoro nova OPEM 157 posekla oko 40m drva, juce i prekjuce sam radio sa njom, desilo mi se da je doslo do KUVANJA BENZINA u rezervaru, ima li neko ideju sta je uzrok ovoga, testera radi normalno sve, ali mislim da ne bi smelo to da se desava.
    Hvala

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока

27. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku AcaVB na ovoj poruci:

vuxsd (22-03-19)

Član vujke89 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    550
    Zahvalio se
    50
    Zahvaljeno 157 puta na 115 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Moja 180 seče po ceo dan drva, doduše nisu veliki precnici ali nema problema sa pregrevanjem, samo normalno korišćenje u skladu sa snagom i redovno i obavezno čišćenje filtera vazduha koji je katastrofa, a može da pravi lepe probleme.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka

29. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vujke89 na ovoj poruci:

vuxsd (22-03-19)

Strana 486 od 486 PrvaPrva ... 386436476484485486