Motorne testere

Lepo receno, MS 180 i MS 211 su testere predvidjene za ovrske i granjevinu a ne za ucestalo obaranje i posle se zale pregreva se.....

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
I onda dodje tast iz šume sa svojom Stihl 056 AV i ceo dan plače i pije lekove zbog bolova (kičma, ruke ...) Od kad sam uzeo MS180, 056 nije ni jednom više ušla u šumu.
Za moje potrebe je odlična.
Da li ima boljih testera, naravno da ima.
Koliko maksimalni prečnik mogu oboriti i seći sa mačem od 30cm? Odgovor je 60cm.
Da li imam drva od preko 60cm? Nemam, max 40cm.
Da li me bole leđa i ruke kad se vratim? Onako, ali sigurno manje nego sa 056AV
Da li moram u jednom danu iseći drva za celu godinu? Ne, idem u šumu vikendom zbog posla i neću da se opterećujem, jedna je kičma a 100 testera.
 
Pa dobro, nije ovo sad neko takmičenje, da li je bolja 065 ili 018. Neko voli popa a neko popadiju, nema potrebe da se odlazi u offtopic u ovoj temi.
 
Da li neko ima ideju šta ovde može da bude problem?

Čudno mi je bilo što je karburator naštelovan na 3L : 3 1/4 H. Tako testera radi dobro, na 1L : 1H neće da upali. Javi se ali ne startuje.
Ne znam ko je i kada štelovao ali nije štelovana odavno, to je sigurno, otac misli da je neki komšija štelovao još pre par godina.
U subotu sam je detaljno očistio i hteo sam da proverim kako je naštelovana. Nisam mogao da verujem da sam morao da zavrćem po tri kruga.
Onda sam pokušao kombinaciju 1L:1H , i još neke +/- ali nije išlo.
Na kraju sam vratio kako je bilo, tj. 3L:3 1/4 H i tako radi dobro, lepo pali, lepo prima gas, potrošnja sasvim u redu.

Da li neko ima ideju šta nije kako treba i da li da nešto čačkam ili da teram ovako dok radi?

Pozz

Nemojte samo odgovor: kinez je to i te stvari :osmeh: . Testera sasvim fino radi , osim što mi je ovo baš van standardnih podešavanja.
 
Pa tako nekako :osmeh: .
Doduše ja do sada štelovanje nisam čačkao, nisam imao potrebe .
Čitajući ovaj forum video sam da bi, ako je sa testerom sve u redu, ona trebalo da upali i radi sa podešavanjem ~ 1L : 1H ili 1L : 3/4H.
Rekoh da vidim da li je kod mene u tim granicama, kad ono mućak!
Otac se čudi, kaže: to nije moguće! Međutim, moguće je, i tako je ja opet vratim na 3L : 3 1/4 H .
Nisam imao vremena da se time više pozabavim da ne bih gubio vreme na terenu.

Ne znam čak ni koji je karburator u njoj, da li neko ima neki info?
Ovde sam od uvaženog člana brkin-sonta saznao da ima Zama karburatora koji se šteluju na približno 2L:2H , pa čak i više.
Možda je ovaj moj takav.
 
Karburator se vrlo retko rasteluje, pre bude problem do zaprljanig filtera vazduha, membrana ili sita u karburatoru nego li do stelovanja karburatora, a narod je lenj da izduva filter vazduha a to je 5min posla

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je ms180 počela da se gasi na leru. Bez obzira da li je vruća ili hladna. Pali samo sa saugom. Ima snage normalno. Ima neko ideju šta je ili da nosim u servis?
 
Pa hoce i malo kad oslabi kompresija da zeza pri paljenju, ali sve je ovo sada prica napamet

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Ja bas na stihl vrlo cesto izduvam taj filter vazduha,lako se skida poklopac, 2 strafa odvijem,gurnem saug i stavim prst na ulaz filtera da ne udje neka prasina i par sekundi izduvam filter,unutrasnjost kucista i oko karburatora...vecinom vremena nema ni potrebe koliko je cisto ali sto da ne iovako brzo ide.
 
Ovo ulje sam danas pazario u ovlascenoj Stihl radnji u Nisu.
Da li je ovo original?
AF1QipMYJN7aQpWHQwVCPpR0wQ3O939NiRHDp03ldAiH
5yf37l.jpg
[/IMG]
246un2s.jpg
[/IMG]
296ezh2.jpg
[/IMG]
 
Alergican sam kada neko kupi najslabiju stihl motornu testeru, i radi sa njom poslove koji su predvidjeni za bar duplo vise konjskih snaga....

Posle par kineza i no name testera, rešim da kupim testeru koja ima "mamu i tatu". Dosadilo mi da kad mi naj više treba testera provedem pola sata ili sat kurblajući... čisteći svećicu... moleći Boga da upali... i tako odem u Stilovu prodavnicu spreman da kupim i nešto skuplju testeru... kad sam objasnio prodavcu koji je i serviser (kasnije kroz razgovor saznam da se bavi i krčenjem i uslužnom sečom drva) za sta mi treba testera, čovek je odma ponudio ms 180... ta i samo ta, za domaćinstvo do 20m3 godišnje, obaranje kojeg stabla (kod mene stare šljive i koji bagrem)... uglavnom poneo sam novca i za duplo skuplju ali na insistiranje prodavca da kupim isključivo ovu tako i bi... nisam se ni malo prešao testera je vrh za poslove koje sam naveo, pre neki dan nešto sam krčio i posle kineza prosto mi čudno da testera pali svaki put iz prve... kad pomislim kakva sam budala bio što je ranije nisam kupio koliko bi živaca sačuvao...

- - - - - - - - - -

A da hte bi da kupim još jedan lanac, neka se nadje, dali kupiti u njihovoj prodavnici ili ima nešto bolje.
 
Niko ne zna šta je u bočici sem onoga što je točio. Možda je zaista iz bureta sipao originalni proizvod, a možda samo obojio neko jeftino.

http://poljoinfo.com/showthread.php?p=1432101

Ja takva pakovanja izbjegavam i koristim litarsko koje mi kum donosi iz Austrije.

Srećom pa svi imamo kuma, tetku teču u Austriji da nam donese po koju litru.
Generalno gledano, sama izrada alata za bočice je prilično skuplja jer ti je potreban poseban alat za njenu izradu posle koga taj alat ne možeš koristiti za neku drugu marku-bočicu, ako oko utisnute Stihl oznake ima ovalni trag, znači da se koriste pečati koji se menjaju pa mogu da stave i na primer Husqvarna bez promene izgleda bočice. Tako možeš biti siguniji u kvalitet proizvodnje bočice na šta kinezi gledaju da uštede što više.
Ako hoćeš da si sigurniji, kupuj kod Stihl prodavca, mada ni to nije neka garancija. Ulje nema akciznu markicu pa nema šanse da primetiš razliku ako baš ne znaš kako ulje izgleda i kako se ponaša.
Do sada sam kupovao i po prodavnicama i na ulici, i nisam imao problema.
 
Poslednja izmena:
Ne zaboravite da mi srbi volimo sve sto je nemacke proizvodnje. Samim tim, kunemo se u stihl, a da cak i nismo nikada probali bilo koju husqvarnu. To je bolest, kao kod vlasnika Rakovica traktora.
Ja da sam prevarant, samo i iskljucivo bih kopirao stihl ulja, sto se u praksi i pokazalo kao profitabilno.

Bilo je u novinama kako je neka firma preuzela originalnu burad od stihl-a, i trebalo je da prepakuje u male bocice tj da izvrsi uslugu pakovanja bas kao sto je gore na slici, ali se ispostavilo da to nije uradila, iako je imala sve potrebne bocice i nalepnice, koje su zavrsile u ovlascenoj radnji.

Po meni - ili inostranstvo, da vam neko donese, ili litarsko husqvarna HP pakovanje.
 
U Smederevu kupujem ulje u Stihl prodavnici Kosač ali kupujem i na lukoil benzinskoj pumpi. Na pumpi mi je jednostavnije jer kad sipam gorivo kupim i ulje na karticu.
U Kosaču kad kupujem strunu za trimer kupujem i ulje. Nešto sam u prolazu primetio da na Kosač prodavnici stoji i natpis Maslačak a to je prodavnica koja je držala Husqvarna brend.
 
Poslednja izmena:
Gledam ta litarska pakovanja i oregonovo i od ostalih identicna su cak i boja ulja crvena je ista...tacno mislim da ih jedan sve proizvodi ili bar pakuju u istu ambalazu ali ne mora da znaci da nije kvalitetno i original ulje.

20190321_141606.jpg
 
Koliko je meni poznato , ulje ne proizvodi ni Husqvarna, ni Stihl, Dolmar.....
Kao ni Ford, Opel.....
Za ulje je bitno da ispunjava određene specifikacije i da ono što piše na kutiji da to i bude unutra.
Stoji da su jedna kvalitetnija od nekih drugih ali glavno je da se dobije kvalitetno originalno ulje koje ispunjava određene zahteve i ima
validne sertifikate.
Siguran sam da svi veći proizvođači: Total, Motul, Mobil, Castrol, Wolf, Mannol i još mnogi, imaju kvalitetna ulja koja mogu da zadovolje iste standarde kao i ova na kojima piše Stihl, Husqvarna itd.
Bitno je samo da neki naš ( ili neki drugi) baja ne umeša svoje prste i ne upakuje nešto što nije ono što treba jer nema dodate odgovarajuće aditive i potrebne komponente ili je smućkano u nekoj hali na periferiji bez ikakve kontrole.
Nažalost, svi znamo u kakvoj zemlji živimo i šta imamo u praksi. Kao što znamo da Milka u Srbiji nije kao ona u Nemačkoj ili Švajcarskoj.
Jedan kvalitet ide za istočno a drugi za zapadno tržište i nisu samo ulja u pitanju već i sve ostalo.
 
Nazad
Vrh