Motorne testere

Mislim da je u sklopu dobosa . Da nemoze da se zameni posebno. Pogledacu kad budem mogao i stavicu sliku.

Kod novijih je jako lose resena uljna pumpa . Muku imam sa tim podmazivjnjem lanca . Nikako ne podmazuje kako treba.

I ja imam nov oregonov mac 3/8 . Neznam sta je bolje. 3/25 ima dosta vise zuba. Trebalo bi da i bolje sece.
 
seku dobro i.325 i 3/8(naravno ostri).Sto se Husqvarne tice .325 su koristili za duzinu maca do 50cm ili 20",a 3/8 za duze vodilice.Presao sam na 3/8 kao sto sam napisao zbog rezervnog(potpuno novog)maca!Zato je dobro kad je pogonski lancanik promenljiv.Pozdrav!!!
 
Malo pojasnjenje u vezi Dejan-ove zamene , postoje kvacila sa fiksnim lancnikom ( neko ga zove zvezda ) i sa promenljivim lancanikom tzv prsten. E pa taj prsten se pravi u vise koraka i velicina , koraka 3.25 , 3/8 i 404 a velicine 6 , 7 ili 8 zuba tako da nije potrebno menjati celo kvacilo nego samo prsten.
 
Upravo to :bravo:
Post je spojen: [time]1293537322[/time]
_________________________________________________
Ljudi,koliko je kod vas Husqvarna 353?
 
Da dam i ja svoje misljenje,generalno kineske testere ne vrede nista ali ima jos jedan problem kod vecine i renomiranih proizvodjaca manji modeli uglavnom se rade u kini to je slucaj i sa dolmarom
tako da je moja preporuka ako vec kupujete testeru a niste u mogucnosti da izdvojite veci iznos
kupite polovnu testeru stihl,husqvqrnu,dolmar ili sl. nemojte se bojati da uzmete i polovnu homelite,McCuloch,partner,alpinu castor generalno vazi pravilo da ne bude mladja od desetak godina.
Preporucujem da je kupite u nekom servisu gde cete nejverovatnije dobiti i neku garanciju.
Ja sam do sada prodao dosta polovnih remontovanih i nisam imao nikakvih reklamacija,evo dacu za primer stihl 021 remontovana sa garancijom od 6meseci kod mene kosta 150e sto je u klasi cene kineske.Pa razmislite kad podjete da kupite novu testeru sta cete uzeti
 
Kod polovne se nikad nezna. Ima dobrih. Ali ko zna kakvu su mesavinu koristile. Remontovanim cesto u servisu zamene samo karike da dignu kompresiju , a onda kazu: dobra testera, malo radila , redovno odrzavana. A ono tezak krs i posle
godinu dana strada radilica. Sta onda? Ne podrzavam kupovinu polovnih. Bolje skupiti vise love 500-700 e i uzeti novu huskvarnu ili stilku . . . Ako neko nema velike potrebe najbolji izbor mu je villager za koga su delovi i odrzavanje bas jeftini , a amaterima ce sasvim zadovoljavajuce vrsiti posao .

Na mojoj se nemoze menjati samo lancanjik vec ceo dobos kvacila.
 
Zato sam i rekao da se kupuje u servisu gde cete dobiti garanciju mozda postoji i ta varijanta zamene karika ali necete sigurno dobiti garanciju jer ako je sve ostalo lose a karike nove veruj da nece sastaviti ni mesec dana rada a kamo li godinu.Uglavnom svi mi u svojim mestima poznajemo servisere i dobro se zna kakav je ko.A i cena govori daosta o stanju tako da na primer ako ti neko nudi stihl 038
za 200e znaj da nesto nije kako treba jer takva testera u dobrom stanju kosta 400e
 
konstruktor je napisao(la):
Da dam i ja svoje misljenje,generalno kineske testere ne vrede nista ali ima jos jedan problem kod vecine i renomiranih proizvodjaca manji modeli uglavnom se rade u kini to je slucaj i sa dolmarom
tako da je moja preporuka ako vec kupujete testeru a niste u mogucnosti da izdvojite veci iznos
kupite polovnu testeru stihl,husqvqrnu,dolmar ili sl. nemojte se bojati da uzmete i polovnu homelite,McCuloch,partner,alpinu castor generalno vazi pravilo da ne bude mladja od desetak godina.
Preporucujem da je kupite u nekom servisu gde cete nejverovatnije dobiti i neku garanciju.
Ja sam do sada prodao dosta polovnih remontovanih i nisam imao nikakvih reklamacija,evo dacu za primer stihl 021 remontovana sa garancijom od 6meseci kod mene kosta 150e sto je u klasi cene kineske.Pa razmislite kad podjete da kupite novu testeru sta cete uzeti

e samo da ja tebe pitam nešto
1. zašto prethodni vlasnik prodaje pilu ?
2. šta će on sledeće da kupi ?
 
Pravo pitanje @savoris . Niko nece prodati motorku koja je malo radila i koja je dobra.
Eventualno kod slabijih , pa nekom treba jaca, tada se moze kupiti izuzetno dobra testera. Kao sto je neledr prodao ms170 jer je bila mnogo slaba za njegove potrebe npr.
 
Ovo se svodi na raspravku bez potrebe.Kao da niko necita sta sam napisao.Rekao sam kupiti u servisu remontovanu testeru sa garancijom a ne na vasaru.Vecina testera dolazi iz inostranstva neke su u losijem neke u boljem stanju,a kada se remontuju sa originalnim delovima uz pravilnu upotrebu mogu da sluze godinama(pod garanciju duze od bilo koje kineske).Svako ima pravo na svoje misljenje i nije mi namera da ikoga ubedjujem,ko sta izabere tako ce mu i biti.Nasao sam za shodno da sve ovo napisem da bih pomogao posto dosta ljudi i nema bas nekog velikog iskustva sa testerama
 
citat: konstruktor
Ja sam do sada prodao dosta polovnih remontovanih i nisam imao nikakvih reklamacija,evo dacu za primer stihl 021 remontovana sa garancijom od 6meseci kod mene kosta 150e sto je u klasi cene kineske.Pa razmislite kad podjete da kupite novu testeru sta cete uzeti
[/quote]
kraj citata


Ovde samo fali broj telefona i ono šaljem i brzom poštom i besplatna reklama je tu
ovde se mnogo raspravljalo o toj temi pa bi bilo zgodno da pročitaš i starije postove,
sasvim je razumljiv tvoj stav pošto se baviš prodajom polovnih motorki
 
Dobro . Upravu si donekle. Ali ja sam ubedjen da ni na jednoj polovnoj testeri nije zamenjena radilica vec samo karike , klip mozda , i brusenje i poliranje cilindra vrlo retko. Te iz inostranstva su izrabacene gotovo do kraja . Njihova radilica nikako ne moze da bude u dobrom stanju , a ni jednom servisu se nebi isplatilo menjanje i stavljanje originalne radilice i posle prodati za 150e . Sta ukljucuje taj 'remont' ako je cena motorke 150e . Za taj novac bi se isplatila samo zamena karika i eventualno klipa. Nista vise. A 6 meseci ce da odsljaka , ali za vise nisam siguran.
 
garantujem da se samo zamijeni nekoliko sitnih dijelova i motorka se lijepo očisti nalicka i prodaje je servis
kažem garantujem jer sam ja kupio moju 26ticu kod servisera koji je kao remontovao (a uz to je ovlašteni serviser STIHLA), posle nekog vremena motorka teže palila i ja je odnesem njemu , da vidiš bezobrazluka kao prvo nije me prepoznao niti je uopšte skapirao da je ta motorka kupljena kod njega
i čovjek me maltene napao izgovorom ''kakvo si ovo ulje sipao'' a ja kupovao ulje kod njega ::namigivanje::
i on meni lijepo nabrojao kako treba da se mijenja klip,cilindar,ležajevi radilice i još 300 čuda i da je motorka kršina , to mi je rekao preko telefona , ja njemu lijepo preko telefona odgovorim samo da je sklopi i ništa ne dira
e kada sam mu došao lično i uhvatio ga za pjevalo i umalo ga nisam nalupao u njegovoj radnji priča je se drastično promijenila :zli:
nakon toga ja raslopim motorku , pregledam ove dijelove koje je on nabrojao i svi su u vrlo upotrebljivom stanju , zamijenim membrane,crijevo goriva i filter pošto je napukao i saug nije odrađivao kako treba i motorka radi normalno

eto toliko o mom ličnom primjeru ja ovlaštenim serviserom stila :cao: i većina su takvi
ajde samo neka mi neko objasni kako je moguće kupiti polovan i dobar cilindar kod svakog servisera , jedino objašnjenje je da oni hvataju na foru ovakvu kao što je ovaj htjeo meni da podvali i posle prodaju polovne cilindre a tebi uvale neki kineski
i ovo znam iz prve ruke :cao:
 
Sad cu da objasnim.Cilindar nemoze da se brusi, poliranjem se gotovo nista ne postize tako da sto se tice cilindra samo nov ili dobar polovan.Do dobrih delova se dolazi tako sto se kupi u inostranstvu i po 50kom testera od 2-3 modela a onda se od njih sklopi 20-30 testera,Sta fali od delova stavi se novo i to je to.A radilica na vecini modela nemora da se menja cela nego se zameni klipnjaca sa bolcnom i lezajevima a onada to nekosta od 60-80e nego 30e.Jos treba da znate da cene kod uvoznika nisu iste
za servise i fizicka lica.A nemam nameru da da se ovde reklamiram jer niko nije lud da kupi testeru na nevidjeno i bez probe,ja imam dovoljno musterija u mom regionu tako da mi vise netreba.Ali cu ovih dana napisati ono sto vecini treba a to je nacin upotrebe i osnovnog odrzavanja testera
 
Jos nesto sam zaboravio:

Tacno je da se manji modeli stihla proizvode u Chini ,a i da se takodje i manji dolmari proizvode u makitinoj fabrici u Kini. Tacno je da se i manji Husqvarnini i Jonseredovi modeli rade u juznoj americi.
Ali tu su propisani odredjeni kriterijumi vezani za kvalitek koji se moraju postovati u svim zemljama gde se dati proizvod izradjuje.
Iz tog razloga se oni nemogu porediti sa drugim kinezima kao sto su keno , woomax , einhell , villager .
 
Moje misljenje oko ovo teme:ljudi koji imaju relativno dosta iskustva u radu i odrzavanju testera mogu se upustiti u avanturu zvana kupovina polovnih masina(naravno mislim na starije modele husq.stihl,dolmar),jer dobro znaju sta su to m.da,a sta bubrezi.Sto se tice pocetnika,njima savet da u skladu sa svojim potrebama skupe lovu za novu testeru.
Sto se tice zasto neko prodaje testeru,a ovaj drugi kupuje,nije sve tako crno i nisu su svi prevaranti.Po meni postoji dva postena razloga za prodaju:1.da je iz nekog razloga prestala potreba za takvom masinom u domacinstvu;2.da je premala za poslove koje treba da obavlja;Kao sto sam pisao na svakih 10-ak godina menjam masinu,tj,za nekih 250-300e(nekad dm)imam novu.Naravno prodata masina je odrzavana i ovaj sto kupuje to i vidi i naravno tu je i neizbezno poverenje,koje nas valjda cini ljudima.
 
Bas sam mislio da se ne ukljucim u ovu temu , ali ne ide. Moji razlozi sto postujem su cisto zadovoljstovo kad neki forumas kaze , da , to je bio problem , sad testera dobro radi , hvala. I nista vise. Ne prodajem remontovane testere , niti da zardim neku paru uz pomoc ovog foruma. Tema je ozbiljno siroka , treba usaglasiti gledista poznavaoca i samo korisnika , po sistemu sipam gorivo , ulje , palim, radim ugasim pa opet.. Nova testera pre 10 - 15 godina i ove danas nije isto , znaci ono ranije iskustvo danas malo vredi. Nas najveci problem je kombinacija jeftinih Kineskih testera sa neverovatnim bezobrazlukom nasih uvoznika/prodavaca/tzv.servisera , nabavim za 20 prodam za 80 evra , a kupac misli da je super pazario.
Konstruktor je rekao jednu dobru stvar na koiju nije obracena paznja , u malim mestima se svi znamo , glavno merilo pri klupovini treba da bude renome prodavca. Ako je zajebo Peru Lazu i Miku , ja sam budala ako sam pazario kod njhega a nisam se raspitao. A sto se tice remontovanih testera ,da li je majstor samo ocistio , podesio, a prodaje kao da je kompletno remontovana , hm , kako da obican korisnik to zna ako testera dobro radi , opet ponavljam , renome prodavca .... bas sam se raspricao , poverenje je po meni glavna stvar , dzabe garancija ako ne mozes da je ostvaris
 
Nazad
Vrh