Motorne testere

346 je dobra masina dok je dobra, ali je skupa za popravku. Pandam 026-tici(3,5ks), ali je najbolja i najprgavija ona sa sivim deklom mača (NE varijanta)..
 
https://www.dodajsliku.com/image/6Z2In
https://www.dodajsliku.com/image/6ZpDB

POzdrav ljudi, posle godina muke sa kojekakvim "no name" testerama ja se ponovio sa kako mislim dobrom testerom. Nemam potrebu za nečim jačim jer godišnje isečem oko 2 metra drva za dimljenje mesa i za peći rakiju... posečem 2-3 stare šljive i možda koji bagrem... uglavnom interesuju me iskustva sa ovakvom testerom i dali ima nešto na čega treba da obrtim pažnju...
 
Ma kakvi trećina, 3/4 je ima, garantujem !!!!:ppozdrav:
Mala, zgodna, nije teška, laka za održavanje, dostupnost originalnih i "zamenskih" delova i više nego pristupačna, imam je već 20 i kusur godina, zato tako velim !!! :osmeh:
 
Neka te služi dugo i zdravo.
Testera je zver i samo je malo pazi, dobra mešavina, uvek oštar lanac, i vozi. Može ona dosta vise da uradi.
E jedna mana koju sam našao je ta da kod ove testere loše odrađen filter za vazduh.
Potrebno je često čišćenje a ja sam ispod fabrickog dodao medicinske gaze a na samom poklopcu sunđer.
 
Vujke, da znaš da im to ozbiljno zameram !!!
20 godina nisu u stanju da smisle "srećnije" rešenje filtera za vazduh !!!
One PRC Kineske pa su kvalitetnije po tem pitanju !!!
 
Sad sam tek malo iščitao temu i video da je to dosta česta testera (nadam se da nije samo zbog nabavne cene)... ne radim puno pa se nadam da će mi i trajati... što je bitno i kad se nešto pokvari ima delova, kinezi su mi život skratili, da isečeš pola metra drva moraš odvojiti dan... te pali te nepali, pa oće prima gas pa neće prima gas...
 
Neka te služi dugo i zdravo.
Testera je zver i samo je malo pazi, dobra mešavina, uvek oštar lanac, i vozi. Može ona dosta vise da uradi.
E jedna mana koju sam našao je ta da kod ove testere loše odrađen filter za vazduh.
Potrebno je često čišćenje a ja sam ispod fabrickog dodao medicinske gaze a na samom poklopcu sunđer.
Ali zato kod MS 211 nema potrebe za ciscenjem filtera...
 
I košta 7 crvenih više...
A ko je uopšte nju spominjao ?
Čoveka zanima ms 180 , jer ju je kupio, a ne ta koju ti spominješ....
Još fali da naleti neko sa komentarom iliti iskustvom u korišćenju Husqvarna-e, i ode Tema u PM !!!!!!!!!
A kazi mi kad si tako pametan jel u naslovu teme pise MS 180 ili Motorne testere. Preneo sam svoje iskustvo u nadi da ce nekome koristiti.
A ako si ti korisnik MS 180 pa ne prihvatas da postoji nesto bolje to je druze tvoj problem... Cuj 7 crvenih vise.... Ali 7 puta manje ciscenja filtera.. ha ha
 
Taman kad sam postavio pitanje u temi skontao sam da sam mogao nešto pitati i pre kupovine... mada možda je bolje ovako kupio i to je to, koliko sam skontao nema tu nekih "fabričkih mana" solidna testera za mene a vidim da neki i mnogo više rade sa njom i da im traje. Cenovno bi se uklopio i za MS 211, plan je bio kupiti (stihl) testeru do 250e, prodavac mi je rekao da je za moje potrebe sasvim dovoljna i 170 ali onako laički mač mi delovao baš mali pa je samo zbog toga prevagnulo da uzmem MS 180... prodavac je ujedno i serviser rekao mi je nešto što sam kasnije pročitao i u fabričkom upustvu za upotrebu... "mešavina ne treba da bude starija od 15 dana"... naravno za testeru ću uzeti novo gorivo i praviti "svežu" mešavinu ali me sad muči 2,5l mešavine koja je ostala od trimera šta sa njom...
 
Marčeta
170-ka je slabije snage, inače, razlikuje je i mač i lanac ali sve od 180-ke pasuje i na 170, tako da ne bi puno pogrešio....
Ima dosta testera 170-ki u mom okruženju, i radio sam dosta s njom, nije loša, ta mala razlika u snazi ipak pretenduje za odluku kupovine "jače", dakle, tako da prevagu ipak odnosi 180-ka....
Nemoj sipati tu mešavinu od trimera, gledaj da kupuješ kvalitetan benzin i na 4 litre sipaj 100 mililitara kvalitetnog ulja za mešavinu i ne brini, samo gas...
Za lanac možeš i SAE30 bez problema jedino kada je jako hladno, -10 ili -15 onda samo Lancol, ili neko (kvalitetno) ulje za podmazivanje lanaca testera....
Još jedan savet, ako slučajno u garanciji "pandrkne", OBAVEZNO iz nje istoči sve što si sipao, i mešavinu i ulje za lanac, pa pre nošenja na reklamaciju, naspi mešavinu napravljenu s originalnim uljem, i ulje za lanac, "u kvalitetu", da ne bi imao problema....

- - - - - - - - - -

A kazi mi kad si tako pametan jel u naslovu teme pise MS 180 ili Motorne testere. Preneo sam svoje iskustvo u nadi da ce nekome koristiti.
A ako si ti korisnik MS 180 pa ne prihvatas da postoji nesto bolje to je druze tvoj problem... Cuj 7 crvenih vise.... Ali 7 puta manje ciscenja filtera.. ha ha

Nisam ja pametan, nego si ti neki ćorča pa ne čitaš da čoveka zanimaju iskustva sa MS 180, jer ju je kupio....
Ne zanima ga tvoja MS 211 niti neka druga !!!!
A ti piši šta god hoćeš, možeš i o sletanju na Mesec što se mene tiče, samo te lepo molim da ne zbunjuješ čoveka tvojim glupostima, ako već nemaš kakav savet u vezi NJEGOVE NOVE motorke MS 180 !!!
 
170ka je za 0,2ks slabija od 180ke, 5cm joj je kraći mač i lanac joj je za "finija" sečenja, predviđena je za građevinu i voćarstvo... tako reče prodavac. Jbga nova testera mi već pravi posla, ceo dan mi pada na pamet šta bi sve mogao poseći :osmeh::haha:... stigla nova igračka...
 
Marčeta
170-ka je slabije snage, inače, razlikuje je i mač i lanac ali sve od 180-ke pasuje i na 170, tako da ne bi puno pogrešio....
Ima dosta testera 170-ki u mom okruženju, i radio sam dosta s njom, nije loša, ta mala razlika u snazi ipak pretenduje za odluku kupovine "jače", dakle, tako da prevagu ipak odnosi 180-ka....
Nemoj sipati tu mešavinu od trimera, gledaj da kupuješ kvalitetan benzin i na 4 litre sipaj 100 mililitara kvalitetnog ulja za mešavinu i ne brini, samo gas...
Za lanac možeš i SAE30 bez problema jedino kada je jako hladno, -10 ili -15 onda samo Lancol, ili neko (kvalitetno) ulje za podmazivanje lanaca testera....
Još jedan savet, ako slučajno u garanciji "pandrkne", OBAVEZNO iz nje istoči sve što si sipao, i mešavinu i ulje za lanac, pa pre nošenja na reklamaciju, naspi mešavinu napravljenu s originalnim uljem, i ulje za lanac, "u kvalitetu", da ne bi imao problema....

- - - - - - - - - -



Nisam ja pametan, nego si ti neki ćorča pa ne čitaš da čoveka zanimaju iskustva sa MS 180, jer ju je kupio....
Ne zanima ga tvoja MS 211 niti neka druga !!!!
A ti piši šta god hoćeš, možeš i o sletanju na Mesec što se mene tiče, samo te lepo molim da ne zbunjuješ čoveka tvojim glupostima, ako već nemaš kakav savet u vezi NJEGOVE NOVE motorke MS 180 !!!
Evo ja tebi dajem savet da bacis svoju igracku MS 180 i kupis pravu testeru MS 211... Uzalud sebe ubedjujes da si kupio jeftino a dobro. Ali kazu ljudi posle onoga nema kajanja.... I da znas corca si ti jer ti je pred ocima samo MS 180 I tih 7 crvenih...
 
Nazad
Vrh