Motorne testere

Ha ha kao da sam ja pisao poruku... Totalno isto stanje I kod mene.. H 266 mi kida telo a planiram 562 XP.
 
Nisam siguran dali od 2016-te model 562xp stavili onaj `prozorcic` na kucistu(mozda i jos nesto izmenili),gledao neki snimak imao kao problem kad se zagreje da ponovo je upali dok se ne ohladi-bez obzira na sve jedini razlog sto bi to uradili je da poboljsaju hladjenje.
 
Tomislav n@
Cudan mi samo izbor izmedju Huske 562 i Stil 260 ,nisu uopste u istom rangu snage.
Od husqvarne mi se svidja serija 5 a sa drugarovom 562 sam imao prilike da secem neki bagrem i stvarno lezi u ruci,ove manje husqvarne mi se nesvidjaju,verujem da ima dobrih(na primer 365 je odlicna).Dok mi se kod stihl-a nesvidja nista ispod ms 260

- - - - - - - - - -

Mislim da je MS 361 u rangu huske 562
Uff,361 smo poredili sa ovom starom h61 jedna pored druge i cini mi se da identicno seku
 
Od husqvarne mi se svidja serija 5 a sa drugarovom 562 sam imao prilike da secem neki bagrem i stvarno lezi u ruci,ove manje husqvarne mi se nesvidjaju,verujem da ima dobrih(na primer 365 je odlicna).Dok mi se kod stihl-a nesvidja nista ispod ms 260

- - - - - - - - - -


Uff,361 smo poredili sa ovom starom h61 jedna pored druge i cini mi se da identicno seku

Ako je tako onda bi prelaz sa H 266 na MS 361 bio razocaravajuci..
Nego hoce li ta 562 da pali kad je vruca ili ne...
 
Radio sam jedno vreme sa ms 260, mozda nekih 70-80m drva ove godine i stvarno je testera zmija za svoju snagu, dobro sece, brza, lagana a profi.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Ako je tako onda bi prelaz sa H 266 na MS 361 bio razocaravajuci..
Nego hoce li ta 562 da pali kad je vruca ili ne...
Nemoj pogresno da me shvatis ipak nisam neki profesionalac,to su moja skromna iskustva,nisam u fazonu da je to sto ja imam ili planiram sebi najbolje.Cilj mi je da uzmem bolje izbalansiranu,laksu,tisu,sa boljim amortizerima i sto manje vibracija(sto vise ovih stvari da ispunjava) a snage slicne mojoj,nebitno sad dali je malo slabija ili jaca.Hocu da bude meni udobnije i lakse
 
I ja imam husgvarnu 1985 godine kupljena,testera je dobra i danas,jedino sto treba da se popravi,su karike i sigurnosna kocnica lanca,broj modela neznam koji je,Samo da kazem nesto za sthil testere,koristite samo originalne delove,mesavina i ulje za lanac,ulje sam koristio koje nije stilovo i napravio problem.
 
Ja sam par puta nabavljao brazilske Mahle, i to je sa karikama bilo oko 30-tak €.
Za svaki slucaj proveri dali je 44 ili 44,7(mada on ide na novije ms260)..
Otprilike teliko je i Meteor, ali ja sa njima nisam bas odusevljen.
Vidi sa Brkinom, nek ti preporuci neki pouzdan istocnjacki, moglo bi i to raditi solidno za sitne novce..
 
Ja sam u zadnjih 5-6 godina radio nekoliko bas 26-tica i 260-ki i klijentima je bio skup original. Cini mi se da je Sumooprema trazila oko 50-60€ za original klip, a oko 170€ za sklop(klip-cilindar).
Najteze je naci dobru uljnu pumpu za njih.
 
Mislim da je Husqvarna serije 300 neprevazidjena po kvalitetu.Konkretno kod mene se 365 izvanredno pokazala isekla je oko 2000 kubika drveta bez ikakvog problema.Pre nje sam imao Sthil 051 i mogu reci da je se testera nekoliko puta kvarila dok joj konacno nije crkla elektronika,a sa karburatorom sam stalno imao muke.Te steluj ga kada odes na planinu,te steluj ga kada si na niskoj nadmorskoj visini....
Ove serije Husqvarna 400 i 500 ni najmanje mi ne ulivaju poverenja.Verovatno su zato i zadrzali u proizvodnji i prodaji 365 i 372 jer ovo drugo nije ni za kakvu ozbiljniju upotrebu u teskim uslovima.Steta je sto ne prave vise 350 i 361 testere.Legla bi mi jedna 350 kao budali samar,za pomocnu testeru.Sada mi sav teret lezi na 365.
Ne bi bio los ni Sthil MS 260 ali je cena bezobrazno visoka.Da je 400 evra mogla bi se uzeti kao relevantna za kupovinu....
 
Nazad
Vrh